Fantazii se meze nekladou, a tak si v zimě může návštěvník zalyžovat v jednom z mnoha zimních středisek – například v Oberstdorfu, které nabízí úchvatné pohledy na vrcholky Allgäuských Alp, v létě se pak může vypravit do přírodního bavorského parku Altmühltal, kde se nabízí krásná příroda a příjemné místo pro odpočinek. Ať už na kole, na vodě, či jen tak „po vlastních“. Ale vezměme to všechno popořádku.

Dechberoucí výhled na vrcholky Alp v čele se Zugspitze

Dechberoucí výhled na vrcholky Alp v čele se Zugspitze

FOTO: Merten, Hans Peter

Německo je jedním ze sousedních států České republiky, a - ač si to možná hodně lidí nemyslí nebo na to ještě nepřišli – má co nabídnout. Z Prahy a severních Čech je možno udělat si například jednodenní výlet do Drážďan, nebo ještě lépe – strávit příjemný víkend v Drážďanech.

Milovníci krásných historických měst pak zcela bezpochyby zamíří do pulzující metropole, a jednoho v současné době nejdynamičtějších měst Evropy – Berlína. Zde můžeme obdivovat celou řadu zajímavých pamětihodností. Objevování těchto pamětihodností pak můžeme proložit návštěvou zajímavého lanového centra MountMitte.

Obdivovatelé kultury a nadšenci si pak jistě nenechají ujít Muzejní noc, která se v Berlíně každoročně koná. Berlín toho prostě nabízí opravdu hodně, ale zdaleka není jediným městem, které se vyplatí navštívit, mezi jinými jmenujme například Frankfurt nad Mohanem, Kolín nad Rýnem, Brémy, Stuttgart či Hamburg.

Braniborská brána v Berlíně

Braniborská brána v Berlíně

FOTO: visitBerlin, Scholvien

Takový Mnichov nabídne například fotbalový zážitek v místní Allianz aréně či krásný výhled na město z věže místního olympijského parku. Milovníci muzeí zamíří do Světa BMW a přilehlého muzea BMW. V Kolíně nalezneme jednu z 38 památek UNESCO, které se v Německu nachází. Adrenalin a perfektní zážitek pak nabídne třeba zábavní park Europa-Park, který nalezneme na jihozápadě Německa u městečka Rust.

Zábava pro celou rodinu

Zábava pro celou rodinu

FOTO: Europa-Park

Přesuňme se nyní z měst do přírody – Garmisch Partenkirchen, Oberstdorf, Berchtesgaden a další – to jsou všechno zajímavá místa, kde se dá strávit perfektní nejen zimní dovolená.

V Německu je příroda opravdu jedinečná – ne nadarmo se zde nachází tolik národních a přírodních parků. Právě přírodní krásy pak návštěvníka přímo vybízejí k aktivnímu odpočinku – bezpočet pěších, cyklistických tras a stezek pro in-line bruslení se nachází po celém Německu.

Aktivnější typy mohou vyrazit na kolečkové brusle k Lužickým jezerům, nebo na okruh Flaeming Skate. Navíc jsou velmi kvalitní a skvěle značené. V letních měsících se pak přímo nabízí krásné pláže, nádherné přírodní lokality a hotely na březích Baltského moře, které nabízí ostrov Rujána, a Severního moře, jehož ostrovy, jako je Sylt, Amrum a Föhr, si zamilujete nejen kvůli rozsáhlým písečným plážím.

Pláže a útesy na ostrově Rujána

Pláže a útesy na ostrově Rujána

FOTO: DZT, Messerschmidt

Na podzim je pak ta pravá doba, především září, pro návštěvu některého ze 13 vinařských regionů. Ale pozor, v tom případě je příhodnější cestovat do Německa autem, abyste si s sebou mohli přivést alespoň pár lahví zdejšího vynikajícího vína. A tak dále a tak dále.

Ze všeho výše zmíněného jasně vyplývá, že ať už do Německa vyrazíte na jaře, na podzim, v létě, či zimě, nebudete zklamáni.

Vinobraní ve Stuttgartu

Vinobraní ve Stuttgartu

FOTO: Stuttgart Marketing GmbH

V Německu se během celého roku koná nespočet zajímavých akcí – sportovních, společenských a kulturních – k těm patří hudební festivaly, lidové slavnosti, gastronomické trhy, jarmarky, poutě, apod. A až se zas budou blížit Vánoce, zamiřte na jeden z mnoha kouzelných vánočních trhů do Německa. V úvahu připadají například: Drážďany, Norimberk, Řezno, Mnichov, nebo kouzelný a tradiční Míšeň, Berchtesgaden, Rothenburg ob der Tauber.