Hlavní obsah
Blízká exotika bez davů Foto: Kateřina Davidová, CK EXIM tours, a. s.

Blízká exotika bez davů. Sal a Boa Vista značí pohodu, relax a zábavu

Vydejte se na místa, kde cestovatelé mají v náplni především pohodu a odpočinek. Ostrovy, které můžete díky přívětivému podnebí navštívit po celý rok. Dostanete se sem jen za cca. 6 hodin letu a na krásných plážích s jemným pískem a průzračným mořem si můžete užít mnoho zábavy…

Blízká exotika bez davů Foto: Kateřina Davidová, CK EXIM tours, a. s.
Blízká exotika bez davů. Sal a Boa Vista značí pohodu, relax a zábavu

Mezi nejžádanější celoroční zájezdy jednoznačně patří Kapverdské ostrovy, které mají co nabídnout jak dobrodruhům, tak i plážovým povalečům. Blankytná modř Atlantiku, pravidelné dunění vln rozplývajících se na bělostných a liduprázdných plážích, výborné jídlo i pití, i šumění větru, který i při pálícím slunku způsobí, že se nepotíte. Prostě pohoda.

Užijte si dovolenou

Víte, co je „sandboarding“? To je jízda na písečných dunách na prkně. Určitě nezapomenutelná zábava…

Sandboarding - užijte si jízdu na písečných dunách

Foto: Kateřina Davidová, CK EXIM tours, a. s.

Odpočiňte si při plavbě na katamaránu. Prozkoumáte krásy v okolí ostrovů a můžete si poblíž lodi zaplavat či se věnovat šnorchlování a objevovat podmořský život.
Ve většině hotelů je potápěčská škola s možností potápění na otevřeném moři s doprovodem. Kapverdy jsou i rájem surfování, windsurfingu, kitesurfingu a podobných sportů, které vyžadují vysoké vlny a vítr v plachtách.

Kapverdské ostrovy jsou rájem pro milovníky vodních sportů

Foto: Kateřina Davidová, CK EXIM tours, a. s.

Chcete se podívat do sopečného kráteru? Pak je skvělou volbou návštěva ostrova Fogo se stále činným vulkánem ve výšce 2800 metrů nad mořem a s nádhernou krajinou plnou kontrastů.
Poznejte ostrov Sao Vicente s vyhlášeným městem Mindel a nejzelenější ostrov Santo Antao – údajně dva nejkrásnější ostrovy Kapverd. Čekají vás typické kapverdské domečky, 500 let vyhaslý kráter Cova, nejkrásnější údolí s vodopády Ribeira Grande, Ribeira Torra a mnoho endemických druhů rostlin. A ochutnejte kapverdský rum z cukrové třtiny v typické výrobně Grogue.

Želví ostrov Boa Vista

Právě zde se nachází čtvrtá největší populace želv na celém světě. Nemůžete je minout…
Jste v poušti a tu si rozhodně užijete na čtyřkolkách! Vydejte se k plážím Santa Mónica & Varandinha a určitě i k proslulému vraku nákladní lodi Santa Maria, jejíž trup omývají vody oceánu více než 40 let.

Boa Vista - vrak nákladní lodi Santa Maria

Foto: Kateřina Davidová, CK EXIM tours, a. s.

Při celodenním výletě po ostrově Boa Vista budete moci obdivovat měnící se krajinu: od polopouště s oázou Fonte Vicente přes malebnou opuštěnou vesničku Curral Velho a přilehlé saliny, které dříve ostrovanům zajišťovaly živobytí, útesy bičované oceánem, porosty tamaryšku, pláž Ervatão, kde v sezóně karety pravé kladou svá vejce, až po malebné městečko Fundo das Figueiras. Určitě si nenechte ujít ochutnávky místních specialit – kozího sýra, papájové marmelády či destilátů grogue a ponche.
Pokud se přes písečné duny vydáte na pláž Varandinha, čekají vás úchvatné jeskyně a skalní průrvy. Rozeklané útesy a bohatý pobřežní život jsou vděčným objektem každého fotografa. Navštivte i pláž Santa Mónica – nejkrásnější pláž Afriky, jež svými osmnácti kilometry délky, bílým pískem a úchvatnými vlnami okouzlí i neplavce.

 Sal – nejen ostrov soli

Při dovolené na ostrově Sal je nezbytná návštěva středověkého solného dolu, nacházejícího se v rozsáhlém vyhaslém sopečném kráteru. Voda ve zdejších solných jezerech má spolu s mikroklimatem v kráteru stejné účinky jako Mrtvé moře.
A co taková dobrodružná výprava panenskou přírodou otevřenými pick-upy 4x? Představte si, že projíždíte odlehlými zátokami, navštívíte přístav Palmeira i magické oko v Buraconě, spatříte fatu morgánu a nakonec se vykoupete v solných dolech. Pokud pojedete západním pobřežím, zastavte se ve žraločí zátoce a zastavte se i na Kite Beach – nejkrásnějším pohoří Serra Negra.

Sal - solný důl. Vykoupejte se v kráteru, který má podobné účinky jako Mrtvé moře

Foto: Kateřina Davidová, CK EXIM tours, a. s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků