Neváhejte s včasným výběrem dovolené

Itálie je momentálně jednou z nejžádanějších evropských destinací především pro turisty z Francie, Británie i Německa. Místa se rychle plní. Pokud chcete svou dovolenou prožít v osvědčených hotelech s kvalitním delegátským servisem a chcete si vybrat podle svých představ i cenové relace, neotálejte.
Jako první jsou obvykle vyprodány hotely poskytující služby rodinám s dětmi – s Mango Cluby s nabídkou programů a zábavy pro děti i dospělé v českém jazyce. Navíc do 31. 12. 2016 je k mání kromě nejvyšších slev i nejširší výběr. Nabízí se tak i možnost ideálního dárku k Vánocům – zakoupení zájezdu pro celou rodinu, například i formou dárkového poukazu.

 Magická Kalábrie

Na samém jižním cípu Itálie leží Kalábrie – překrásná země s nedotčenou přírodou, poklidnou atmosférou, se širokými plážemi s jemným pískem i romantickými zátokami a křišťálově průzračnými vodami Tyrhénského a Jónského moře. Zdejším plážím se dostalo i mnoha ocenění,včetně umístění mezi dvacítku nejkrásnějších pláží světa. Díky subtropickému klimatu jsou zde velmi teplá léta bez srážek a moře je prohřáté ještě počátkem listopadu.
Turistické a hotelové komplexy jsou dobře vybaveny, postaveny na atraktivních místech – v dosahu pláží, nákupních možností i center historických měst.

Zelená a magická Kalábrie.

Zelená a magická Kalábrie.

FOTO: shutterstock

 Kontrasty fascinující Sicílie

V srdci Středozemního moře leží ostrov Sicílie, kraj s jedinečnou kulturou, množstvím historických měst i památek, sopečnou činností modelovanou krajinou, tyrkysovým mořem a zlatavými plážemi. Na dosah památek z dob starých Řeků zde vyrostla nová zástavba a městský ruch se tu střídá s klidem údolí i hor. Pro milovníky historie, kultury a umění je zde ráj na zemi. Naším tipem pak je výlet na vulkán stále činné sopky Etna, jehož návštěva je opravdu nezbytností pro každého obdivovatele tohoto krásného ostrova.
Sicilské pláže se navíc řadí k těm nejhezčím v Itálii, a pokud k nim připočítáte 300 slunečných dnů v roce a minimum srážek – pak není pochyb o tom, že právě Sicílie je pro dovolenou u moře jako stvořená.

Výchozí místo pro výlet na Etnu - foto je pořízeno od kráteru Etny...

Výchozí místo pro výlet na Etnu – foto je pořízeno od kráteru Etny...

FOTO: shutterstock

 Pláže jako z filmu a divoké útesy Sardinie

Karibik Středomoří nemá své označení jen tak náhodou. Jemný písek na plážích, průzračné moře a členité okouzlující pobřeží se žulovými útesy, které padají do moře. Okolo rozkvetlá příroda s kosatci, pivoňkami, bramboříky i liliemi. Moře s korály a mnoho staletí trvající tradice v jejich zpracovávání.
Ideální povětrnostní podmínky i průzračné moře lákají vyznavače windsurfingu. Milovníci potápění si přijdou na své nejen na volném moři či podél útesů a skal, ale i v lagunách, řekách a jezerech. Můžete se projet na kánoích, na koních či na horských kolech. Zahrát si můžete na některém z četných tenisových hřišť a nezapomnělo se zde ani na hráče golfu. Sardinie uspokojí požadavky těch nejnáročnějších cestovatelů, kteří hledají klid a odpočinek a zároveň si potrpí i na komfort.

Relaxační Ischia

Nevelký ostrov v Neapolském zálivu, často také nazývaný jako ‚‚stále zelený ostrov“. Sopečný původ se na ostrově projevuje v mnoha různých formách. Jsou to především termální prameny, fumaroly (přírodní vývěry horké páry), přírodní sauny a horké písky.
Pro Ischii jsou charakteristické termální lázně. Obvykle se jedná o kombinaci tzv. římské sauny, různých bazénů s termální vodou a bazénů s mořskou vodou, vše obklopené bohatou subtropickou zelení. Jeden z nejoblíbenějších je umístěn v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáví – jedná se o Poseidonovy zahrady. Zde je k dispozici celkem 22 termálních či minerálních bazénů o různé teplotě od 15 °C do 40 °C, některé jsou vytesané přímo ve skále jako staré římské lázně. V termálním parku najdete také přírodní sauny, restaurace, bary, butiky a zdravotnické centrum, kde můžete využít různé léčebné kúry, např. inhalace, masáže a bahenní zábaly.

Ischia - termální lázně.

Ischia – termální lázně.

FOTO: shutterstock

Užijte si i výlety

Návštěvníci Itálie milují lodní výlety. Vyplujte si i vy na proslulé Eolské ostrovy a užijte si bezpočet nádherných výhledů na toto vulkanické souostroví. Největším z nich je ostrov Lipari s půvabným městečkem v řeckém stylu. Vulcano je známé pro své horké prameny a Římany bývalo považováno za sídlo boha ohně.

Srdcem Kalábrie – a bezesporu snad nejromantičtějším místem této části Itálie – je historické městečko Tropea s kostelem Santa Maria dell’Isola, majestátně se tyčícím na skalnatém útesu hned nad pláží, s křivolakými uličkami, paláci ze 17. století, františkánským klášterem či se středověkou normanskou katedrálou.

Na severozápadě Sardinie, naproti ostrovu Isola Asinara (přírodní rezervace, v níž můžete potkat proslulé místní bílé oslíky), leží hlavní město oblasti Stintino se svou proslulou krásnou pláží La Pelosa. Pláž dostala své jméno od přilehlého ostrůvku Torre Pelosa, na němž se tyčí kamenná věž z doby, kdy Sardinii okupovali a střežili Španělé. Můžete zde vyzkoušet celou řadu vodních sportů, například windsurfing, potápění, jízdu na vodních lyžích a skútrech či si pronajmout vodní šlapadla nebo se zúčastnit kurzů školy plachtění.

Malebné Sant’Angelo na Ischii je zase oblíbeným výletním místem pro všechny, kteří hledají opravdu klid a odpočinek. Od Sant’Angelo až k Lido de Maronti se v délce dvou kilometrů táhne známá, krásná a široká písečná pláž Maroni.

Pohled na Sant Angelo - Ischia.

Pohled na Sant Angelo – Ischia.

FOTO: shutterstock