Hlavní obsah
Loni Špičák navštívilo 105 tisíc lyžařů. Foto: Ski&Bike Špičák

Šumavský Špičák nabídne větší komfort, ale zdraží jízdenky

S novým majitelem a největšími změnami za posledních čtyřicet let vstupuje šumavský Špičák do letošní zimní sezóny. Na lyžaře čekají rozšířené sjezdovky, moderní systémy zasněžování, nové rolby ale i dražší jízdenky.

Loni Špičák navštívilo 105 tisíc lyžařů. Foto: Ski&Bike Špičák
Šumavský Špičák nabídne větší komfort, ale zdraží jízdenky

„Lyžaři se dočkají kvalitnějšího sněhu a vylepšené úpravy tratí. O generaci vyspělejší technologie nové rolby zrychlí proces úpravy sjezdovek. Jejich povrch pak vydrží delší dobu a i větší nápor lyží a snowboardů. Celkem jsme do letošní zimy investovali přes 12 miliónů korun,“ řekl spolumajitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Zatímco loni činila plocha sjezdovek 15 hektarů, letos se rozrostla na 18,5 hektaru. Rozšířeny budou všechny sjezdovky kromě modrých - tedy kromě úseků s nízkým stupněm obtížnosti.

Pohled na špičácký areál

Foto: Ski&Bike Špičák

Méně už návštěvníci Špičáku uvítají zdražení jízdenek, jejichž cena se celoplošně zvedla o 4 procenta. Dospělí za den lyžování letos zaplatí 540 korun, tedy o 20 korun více než loni. Totožná jízdenka pro děti od 6 do 14 let bude stát 365 korun. Rodinná celodenní pro dva dospělé a neomezený počet dětí vyjde na 1220 korun.

S cenami se však zvýšil také komfort. Již tuto sezónu mohou lidé využívat novou terasu mezi chatami Hanička a Blaženka s kapacitou 140 míst k sezení. Na vrcholu Špičáku a v celé dolní části areálu včetně nástupu na lanovku je lyžařům k dispozici volná Wi-Fi síť. V průběhu roku 2013 by měl být na spodním úseku nejprudší české sjezdovky Šance vybudován nový vlek pro rodiny s dětmi. Příští rok by rovněž mělo být otevřeno parkoviště poblíž areálu s kapacitou 230 míst.

Občas se po Špičáku prohání také hokejový brankář Dominik Hašek.

Foto: Ski&Bike Špičák

Výraznou modernizaci umožnil příchod nového majitele, západočeské leasingové firmy Unileasing a.s., která získala ve společnosti Ski&Bike Špičák 50procentní podíl. Celkem 30 procent drží TJ sportovní areál Špičák a 10 procent spolumajitelé Vladimír Kasík a Josef Treml.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků