Hlavní obsah
Výlety na lodích po řece Vltavě lákají v těchto dnech hlavně rodiče s dětmi. Foto: Destinační společnost Českobudějovicko– Hlubocko

Stezka řeky Vltavy nabízí nové zážitky

Po více než šedesáti letech se na řeku Vltavu pod Českými Budějovicemi vrátila lodní doprava. A s ní se návštěvníkům nabízejí i nové turistické možnosti a zážitky.

Výlety na lodích po řece Vltavě lákají v těchto dnech hlavně rodiče s dětmi. Foto: Destinační společnost Českobudějovicko– Hlubocko
Stezka řeky Vltavy nabízí nové zážitky

Projekt Stezka řeky Vltavy umožní například plout na hausbótech nebo si pomocí infopointu rezervovat sportovní vybavení. Uběhl pouhý měsíc od otevření plavební komory v Hněvkovicích a provoz na říční trase Stezka Vltavy se rozjíždí. Čtyřicet kilometrů splavněné řeky v oblasti Českobudějovicko–Hlubocko nabízí návštěvníkům Jihočeského kraje nové turistické možnosti.

„Řeka má obrovský turistický potenciál. Voda tradičně láká tisíce lidí k relaxaci, ale také k aktivnímu odpočinku a je nutné nabídnout služby,“ uvedl David Šťastný z Destinační společnosti Českobudějovicko–Hlubocko. Rychlý rozvoj služeb okolo řeky nebere konce. Je tady několik nových hotelů, restaurací nebo půjčoven lodí.

Přespat se dá v hausbótech

Splavnění Vltavy doplňuje i šedesát kilometrů cyklostezky a deset kilometrů stezky pro in-line brusle. Naprostou novinkou jsou vltavské infopointy. „Stezka řeky Vltavy je v podstatě informační portál a unikátní rezervační systém zážitků, kde si lze například rezervovat on-line sportovní vybavení na stezce, jako jsou kola, koloběžky, paddle boardy, ale i rafty, kajaky, nebo projížďky výletními loděmi,“ vysvětlila novinku manažerka projektu Michaela Jirásková.

Lidé si dokonce mohou zarezervovat ubytování v hausbótech a mohou v nich nejen přespat, ale také několik dní plout po řece. „O prázdninách nám přijedou vnoučata a určitě se na lodi s nimi projedeme. Podívám se s manželem na nabídku a rozhodně nějaké služby tohoto projektu využijeme,“ řekla Marie Jelínková z Českých Budějovic.

Zajistit si veškeré nabízené služby mohou zájemci přímo v Českých Budějovicích v kavárně Lanna, v Českém Vrbném a v infopointu Hluboká nad Vltavou. Postupně se online centra otevřou i v Týně nad Vltavou nebo Kolodějích nad Lužnicí.

V rámci Stezky řeky Vltavy je možné se plavit přímo z centra krajského města přes Hlubokou nad Vltavou, Týn nad Vltavou až do Kolodějí nad Lužnicí. Zatím poslední dokončená plavební komora na Vltavě v Hněvkovicích pak umožňuje plavbu po téměř sto kilometrů dlouhé vodní cestě z Českých Budějovic na Orlík. Na malých lodích je možné doplout přes Prahu a Mělník až do Hamburku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků