Hlavní obsah

Na jihokorejském zimním festivalu se loví ryby holýma rukama

Právem se mu říká Sedmý div zimy. Hwacheo Sancheoneo je unikátní festival zimního rybolovu, který do Jižní Koreje každoročně láká návštěvníky z celého světa.

Na jihokorejském zimním festivalu se loví ryby holýma rukama

Malé městečko Hwacheo, ležící blízko hranic se Severní Koreou v okrese Gangwon-do, je po většinu roku poklidné a tiché místo. V polovině ledna ale ožívá záplavou místních i zahraničních turistů, kteří přijíždějí kvůli jedinému. Ulovit si zpod vysekaného ledu místního pstruha sancheoneo.

Festival Hwacheo Sancheoneo je proslavený po celém světě a pravidelně se jej účastní tisíce lidí. V roce 2012 byl dokonce magazínem Lonely Planet vyhlášen jedním ze Sedmi divů zimy. 14. ledna festival zahájil svůj další ročník – návštěvníci loví pstruhy z vysekaných děr v řece, ale největší úspěch slaví velký ledový bazén, do kterého účastníci mohou sami skočit a rybu si vlastnoručně chytit.

Úlovek lze hned jíst

Do ledové vody se Korejci překvapivě vrhají s nadšením a ulovené ryby si hází za trička. Někteří si z bazénu pyšně nesou ryby rovnou v ústech. Místní pstruh sancheoneo je vyhlášená pochoutka. A co si kdo v říčce či bazénu uloví, to může hned na festivalu také sníst. Ve stáncích okolo řeky připravují čerstvě ulovené ryby ke konzumaci. Místní jedí pstruha grilovaného nebo i na způsob sashimi, za syrova.

Vstupní poplatek je 8000 wonů (zhruba 172 korun), ze kterých pořadatelé část vracejí účastníkům ve festivalové měně. Tou mohou platit u stánků s občerstvením nebo při nákupu suvenýrů.

Kromě samotného rybaření si tu každý může dosyta užít zimních radovánek – bruslení, bobování, jízdu na čtyřkolkách i v motokárách na ledu. Festival Hwacheo Sancheoneo probíhá až do 5. února.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků