Hlavní obsah
Ve Dvoře Králové budou šimpanzi slavit narozeniny. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kam o víkendu s dětmi: Šimpanzi oslaví narozeniny ve Dvoře Králové, medvědi v Chomutově

První jarní víkend se ponese kromě jiného ve znamení oslav Mezinárodního dne vody, který připadá na neděli. Do svých areálů při této příležitosti zvou návštěvníky některé zoologické zahrady, v nichž se zároveň budou slavit narozeniny zvířat. Lákají také interaktivní muzejní expozice, hrady a zámky.

Ve Dvoře Králové budou šimpanzi slavit narozeniny. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kam o víkendu s dětmi: Šimpanzi oslaví narozeniny ve Dvoře Králové, medvědi v Chomutově
Praha

Pohádkový den

V sobotu od 9:00 do 16:00 v rodinném studiu MAM proběhne program plný pohádek. Děti zabaví promítání a workshopy. Rodiče jsou samozřejmě také zváni. Více se dozvíte zde.

Dobrodružství na Chvalském zámku

Akční sobotu chystá Chvalský zámek. Od 10:00 do 17:00 je naplánován rytířský program s úkoly, soutěžemi i prohlídkami. Dnem děti provede rytíř Jan ze Chval. Více zde.

Jaro v Botanické

Příchod nového ročního období uvítá Botanická zahrada v Praze. Pro děti na víkend plánuje otevřít kreativní dílny, společně s rodiči také nahlédnou do tajů starých řemesel a ochutnají všelijaké laskominy. Více čtěte zde.

Středočeský kraj

Josefínský jarmark

Na Masarykově náměstí ve Slaném se v sobotu od 9:00 do 17:00 usídlí řemeslný jarmark. Nahlédnete pod ruce košíkářům, dráteníkům a dalším profesionálním řemeslníkům. V kreativních dílnách si budou moci dospělí i dětští návštěvníci vyzkoušet vlastní zručnost. Nebude chybět teplé ani studené občerstvení. Více se dozvíte zde.

Jarní saunování

Sportovní hala v Kyšicích zve v sobotu od 9:00 na první jarní saunování. Děti budou mít v tento den saunu zdarma, protože akce je koncipovaná pro celé rodiny. Od 10:00 navíc proběhne na tomtéž místě Vítání jara s Dášou, Janou a Gabčou. Děti si tak budou moci zatančit zumbu, maminky se zase dozvědí více o jarních trendech v líčení. Více informací naleznete zde.

Jihočeský kraj

Stroj času v Písku

Stále ještě máte možnost se svými dětmi zavítat do interaktivní expozice Stroj času v písecké Sladovně. V rámci této výstavy návštěvníci putují evropskými dějinami. Informace se však dozvídají zábavnou formou. Vše se o projektu dočtete zde.

Plzeňský kraj

Originální kybernetoskop v Plzni

Znají vaše děti pohádku Zahrada od Jiřího Trnky? Pokud ne, na výstavě Trnkova Zahrada 2 se s jejími hrdiny seznámí. A pokud ano, v expozici se jim bude možná líbit ještě více. K vidění jsou různé animace, výstavu ozvláštňují také audiovizuální efekty. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00. Vše se dozvíte zde.

Karlovarský kraj

Hurá na Chebský hrad

První jarní víkend volá po nějakém výletu. Tipem může být například Chebský hrad v březnu otevřený o víkendech od 10:00 do 17:00. Více se o hradu dočtete zde.

Ústecký kraj

Světový den vody v zoo

Zoo v Ústí nad Labem bude slavit v neděli od 12:00 Mezinárodní den vody. Při této příležitosti se můžete zúčastnit krmení piraň a podíváte se na nové druhy ryb. Více zde.

Probouzení medvědů

Oslava dvacetin zdejších medvědic spojená s probouzením medvědů hnědých proběhne v sobotu od 13:00 v Zooparku Chomutov. Návštěvníky čekají také soutěže a zajímavosti z říše medvědů. Více čtěte zde.

Liberecký kraj

Tvorba lapače snů

V sobotu od 9:30 do 11:00 pořádá Obchůdek pro radost v Jilemnici dětskou dílnu, v níž si zájemci vyrobí z přírodních materiálů známé lapače snů. Více najdete zde.

Otevření zámku s princeznou

Pohádkové otevření zámku Horní Libchava si s dětmi užijete v sobotu od 13:00. Na programu jsou pohádky i soutěže. Více čtěte zde.

Královéhradecký kraj

Šimpanzí narozeniny

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové v sobotu oslaví narozeniny šimpanzů. Pokud se rozhodnete zapojit mezi gratulanty, přijďte v 10:00 do pavilonu goril. Více hledejte zde.

Pardubický kraj

Dětský svět v muzeu

Městské muzeum a galerie Hlinsko láká od začátku března do druhé poloviny dubna rodiny s dětmi na výstavu Dětský sen. Jsou tam k vidění dřevěné či zahraniční hračky, knížky, plakáty... O víkendu je expozice přístupná od 10:00 do 12:00 a následně od 13:00 do 17:00. Více zde.

Vysočina

Den vody v Zoo Jihlava

Také jihlavská zoologická zahrada se chystá v neděli oslavit Mezinárodní den vody. Program, který začne v 10:00, se tedy ponese právě ve znamení tohoto živlu. Těšte se mimo jiné na komentované krmení tuleňů. Více čtěte zde.

Jihomoravský kraj

Pohádková neděle v Brně

Divadlo Věž zahraje v neděli v 15:00 v brněnském Klubu Leitnerova dětské představení Radovanovy radovánky. Příběh o malém chlapci ze zahradnictví, o němž napsal knihu Jaroslav Svěrák, zabaví jistě nejen děti, ale také rodiče. Více se dozvíte zde.

Olomoucký kraj

Pohled na zoo z rozhledny

V neděli v 15:00, 16:00 nebo 17:00 budete moci vyšplhat na rozhlednu v Zoo Olomouc a prohlédnout si areál z ptačí perspektivy. Navíc si můžete při nedělní procházce v zoo také zasoutěžit. Více se dočtete zde.

Maminy run Olomouc

Jarní běh v rámci iniciativy za zdravý životní styl Maminy run se poběží v sobotu v Olomouci. Zatímco se maminky proběhnou na pětikilometrové trase, tatínkové s dětmi jim mohou zpovzdálí fandit. Lze jít také rychlou chůzí nebo běžet s kočárkem. Vše se dozvíte zde.

Zlínský kraj

Velikonoční jarmark

Víkendovou pohodu si můžete zpříjemnit na Velikonočním jarmarku v Uherském Hradišti. Uskuteční se v sobotu už od 8:00. Kromě jídla a hudby bude také o řemeslech. Více zde.

Moravskoslezský kraj

Jarní výstup na haldu Emu

Nedělní výlet Ostravou nabídne výletníkům zajímavé informace z oblasti historie i architektury. Komentované prohlídky proběhnou mezi 10:00 a 14:00. Sraz je na Prokešově náměstí, cílem je halda Ema poskytující pohled na celé město. Více se dočtete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků