Ať už jste čerstvě zadaní, nebo v manželství kroutíte dvacátou sezonu, rozhodně platí, že vztah by se měl udržovat a neměl by zevšednět. Největším zabijákem je rutina a jen minimum lidí proti ní bojuje formou občasných víkendových výletů za romantikou a soukromím.

Několik kliknutí… a je to!

Přitom obzvlášť v poslední době nabízejí některé české hotely víkendové programy speciálně určené pro dvojice. Frčí jak klasické pobyty s večeří při svíčkách a snídaní do postele, tak pobyty ke speciálním příležitostem. „Hitem se stávají takzvané pobyty na usmířenou,“ říká k tomu manažerka jednoho z hotelů.

Čokoládová masáž je zážitek pro všechny smysly. Rozmazlete s ní i vaši přítelkyni.

Čokoládová masáž je zážitek pro všechny smysly. Rozmazlete s ní i vaši přítelkyni.

FOTO: OREA HOTELS

Co všechno nabízejí české hotely v rámci romantických víkendů?

Na rozdíl od klasických pobytů lze romantický víkend ve dvou zpestřit „romantickými balíčky“, které některé české hotely nabízejí k dokoupení k běžnému pobytu. Základním servisem bývá donáška veškerého občerstvení přímo na pokoj, připravené vychlazené šampaňskéabsolutní soukromí. Hotely, dobře si vědomy afrodiziakálních účinků čokolády, do ceny pobytu také často zahrnují i čokoládové pralinky nebo čokoládové masáže. Pokud hotel disponuje wellness centrem, je součástí víkendu i několik relaxačních procedur nebo půlhodinka ve dvou v privátní vířivce. Tato služba je obzvlášť žádaná.

„Pánové to mají v okamžiku, kdy se rozhodnou pro tuhle formu usmiřování, značně usnadněné,“ dodává se smíchem manažerka. „Sednou k internetu, párkrát kliknou a mají zajištěný kompletní víkendový servis jak pro sebe, tak pro svou drahou polovičku.“ Existuje i několik specializovaných webů, ve kterých se dají romantické balíčky v hezkých hotelích objednat. I tady můžete vybírat z nepřeberného množství alternativ a doplňkových služeb.

Personál v hotelu zajistí veškerý servis, vy se nemusíte starat o nic.

Personál v hotelu zajistí veškerý servis, vy se nemusíte starat o nic.

FOTO: OREA HOTELS

V ceně romantického pobytu obvykle není jen nocleh, ale i večeře přímo na pokoj, láhev sektu, půlhodinka v privátní vířivce a wellness služby. „Ty ocení právě spíš ženy než muži,“ doplňuje ještě. A k dispozici nejsou jen klasické masáže, ale i jejich speciální odnože. Rozhodně nic nezkazíte hitem poslední doby – masáží s lávovými kameny nebo čokoládovou masáží s následným zábalem.

A co třeba svatba?

Svatba není vždycky jen synonymem pro důležitý den, který vám nic a nikdo nemůže zkazit, ale často bohužel i pro zmatek, stres a obavy, jestli všechno klapne. I proto jsou momentálně v kurzu „svatební balíčky“, které nabízí některé hotely. Svatba je připravená přímo na míru konkrétnímu zákazníkovi, který nemusí dělat žádné kompromisy, a zároveň je kompletně pod taktovkou odborníků na slovo vzatých. Nespornou výhodou je i možnost ubytování svatebních hostů pod jednou střechou. Odpadá tak i ta poslední starost, např. jak dopravit večer mírně podnapilou prababičku přes půl republiky domů.


Nevíte co darovat k výročí? Vyjeďte si na romantický pobyt ve dvou.

Nevíte co darovat k výročí? Vyjeďte si na romantický pobyt ve dvou.

FOTO: OREA HOTELS

Čokoládová masáž je dobrá pro uvolnění

Čokoládová masáž navozuje příjemnou náladu. U toho ale její účinky ani zdaleka nekončí. Speciálně upravená čokoláda se naředí s kokosovým nebo mandlovým olejem a po peelingu se s ní masíruje povrch celého těla. „Pokožka je po masáži nejen provoněná, ale i zvlhčená a vypnutá. Ženy pak ocení, že funguje i na strie,“ vypočítává dopady čokoládové kúry odbornice na tyto masáže. Nad to uvolňuje ztuhlé svaly a podle mnohých je smyslná.

Romantické víkendové pobyty ale nejsou jen výsadou pro mladé, nesezdané nebo čerstvě provdané páry. „Momentálně se stávají i oblíbeným dárkem k výročí,“ doplňuje další informace manažerka jednoho z hotelů. Ideálně v okamžiku, kdy pár tráví veškerý svůj volný čas s dětmi. Ty jeden víkend prostě pohlídají prarodiče a manželé mohou strávit celých 48 hodin jen sami dva.

Pobyt lze zpestřit např. welness programem nebo pobytem v privátní vířivce

Pobyt lze zpestřit např. welness programem nebo pobytem v privátní vířivce.

FOTO: OREA HOTELS

Nad tím, že někteří ohrnují nad těmito službami nos kvůli ceně, jen pokrčí rameny. „Peníze investované do této aktivity rozhodně nejsou vyhozené z okna. Vždyť do čeho jiného by měl člověk investovat než do toho, aby se cítil fajn jak on, tak jeho nejbližší,“ vyjmenovává nejčastější argumenty hostí. Navíc jen málokterý z těchto kritiků ví, že služby hotelu nekončí jen u ubytování a stravy, ale o klienty je postaráno na všech frontách – počínaje šampaňským, večeřemi při svíčkách a konče wellness procedurami.

Hledáte-li tedy už delší dobu prvek, který by přinesl do vašeho partnerského vztahu trochu více romantiky a žádaného souladu, zkuste se poohlédnou po něčem podobném. Možná zahrajete své partnerce či partnerovi na tu správnou strunu.

Čtěte dále:

Přečtěte si také další zajímavé články o cestování po Česku. Například o tom, jak prožít dovolenou s malými dětmi v poklidu nebo o dobrých welness hotelech. Přehled všech článků naleznete v rubrice.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Cestování po Česku

Inzertní sdělení: Tipy kam na romantický víkend ve dvou

OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky romantických hotelů:

OREA Wellness Hotel Santon

Wellnes hotel na břehu Brněnské přehrady. K dispozici moderní wellness centrum, každý prázdninový pátek se na venkovní terase griluje, popíjí a tančí.

 

FOTO: OREA HOTELS

OREA Hotel Bílý Hořec

Horský hotel propojující tradici s moderním přístupem. Túry po okolí Harrachova, čokoládové procedury, komfortní pokoje a výborná kuchyně v hotelovém restaurantu.

 

FOTO: OREA HOTELS

OREA Hotel Bohemia

Hotel v centru Mariánských lázní na Hlavní třídě. Nedaleko je zpívající fontána, přímo v hotelu jsou k dispozici služby kadeřnice, kosmetičky a relaxační centrum.

 

FOTO: OREA HOTELS

Autor: Lucie Štěrbová & OREA HOTELS