Ať už jste čerstvě zadaní, nebo v manželství kroutíte dvacátou sezonu, rozhodně platí, že vztah by se měl udržovat a neměl by zevšednět. Největším zabijákem je rutina a jen minimum lidí proti ní bojuje formou občasných víkendových výletů za romantikou a soukromím.

Několik kliknutí… a je to!

Přitom obzvlášť v poslední době nabízejí některé české hotely víkendové programy speciálně určené pro dvojice. Frčí jak klasické pobyty s večeří při svíčkách a snídaní do postele, tak pobyty ke speciálním příležitostem. „Hitem se stávají takzvané pobyty na usmířenou,“ říká k tomu manažerka jednoho z hotelů.

Co všechno nabízejí české hotely v rámci romantických víkendů?

Na rozdíl od klasických pobytů lze romantický víkend ve dvou zpestřit „romantickými balíčky“, které některé české hotely nabízejí k dokoupení k běžnému pobytu. Základním servisem bývá donáška veškerého občerstvení přímo na pokoj, připravené vychlazené šampaňskéabsolutní soukromí. Hotely, dobře si vědomy afrodiziakálních účinků čokolády, do ceny pobytu také často zahrnují i čokoládové pralinky nebo čokoládové masáže. Pokud hotel disponuje wellness centrem, je součástí víkendu i několik relaxačních procedur nebo půlhodinka ve dvou v privátní vířivce. Tato služba je obzvlášť žádaná.

„Pánové to mají v okamžiku, kdy se rozhodnou pro tuhle formu usmiřování, značně usnadněné,“ dodává se smíchem manažerka. „Sednou k internetu, párkrát kliknou a mají zajištěný kompletní víkendový servis jak pro sebe, tak pro svou drahou polovičku.“ Existuje i několik specializovaných webů, ve kterých se dají romantické balíčky v hezkých hotelích objednat. I tady můžete vybírat z nepřeberného množství alternativ a doplňkových služeb.

V ceně romantického pobytu obvykle není jen nocleh, ale i večeře přímo na pokoj, láhev sektu, půlhodinka v privátní vířivce a wellness služby. „Ty ocení právě spíš ženy než muži,“ doplňuje ještě. A k dispozici nejsou jen klasické masáže, ale i jejich speciální odnože. Rozhodně nic nezkazíte hitem poslední doby – masáží s lávovými kameny nebo čokoládovou masáží s následným zábalem.

A co třeba svatba?

Svatba není vždycky jen synonymem pro důležitý den, který vám nic a nikdo nemůže zkazit, ale často bohužel i pro zmatek, stres a obavy, jestli všechno klapne. I proto jsou momentálně v kurzu „svatební balíčky“, které nabízí některé hotely. Svatba je připravená přímo na míru konkrétnímu zákazníkovi, který nemusí dělat žádné kompromisy, a zároveň je kompletně pod taktovkou odborníků na slovo vzatých. Nespornou výhodou je i možnost ubytování svatebních hostů pod jednou střechou. Odpadá tak i ta poslední starost, např. jak dopravit večer mírně podnapilou prababičku přes půl republiky domů.


Čokoládová masáž je dobrá pro uvolnění

Čokoládová masáž navozuje příjemnou náladu. U toho ale její účinky ani zdaleka nekončí. Speciálně upravená čokoláda se naředí s kokosovým nebo mandlovým olejem a po peelingu se s ní masíruje povrch celého těla. „Pokožka je po masáži nejen provoněná, ale i zvlhčená a vypnutá. Ženy pak ocení, že funguje i na strie,“ vypočítává dopady čokoládové kúry odbornice na tyto masáže. Nad to uvolňuje ztuhlé svaly a podle mnohých je smyslná.

Romantické víkendové pobyty ale nejsou jen výsadou pro mladé, nesezdané nebo čerstvě provdané páry. „Momentálně se stávají i oblíbeným dárkem k výročí,“ doplňuje další informace manažerka jednoho z hotelů. Ideálně v okamžiku, kdy pár tráví veškerý svůj volný čas s dětmi. Ty jeden víkend prostě pohlídají prarodiče a manželé mohou strávit celých 48 hodin jen sami dva.

Nad tím, že někteří ohrnují nad těmito službami nos kvůli ceně, jen pokrčí rameny. „Peníze investované do této aktivity rozhodně nejsou vyhozené z okna. Vždyť do čeho jiného by měl člověk investovat než do toho, aby se cítil fajn jak on, tak jeho nejbližší,“ vyjmenovává nejčastější argumenty hostí. Navíc jen málokterý z těchto kritiků ví, že služby hotelu nekončí jen u ubytování a stravy, ale o klienty je postaráno na všech frontách – počínaje šampaňským, večeřemi při svíčkách a konče wellness procedurami.

Hledáte-li tedy už delší dobu prvek, který by přinesl do vašeho partnerského vztahu trochu více romantiky a žádaného souladu, zkuste se poohlédnou po něčem podobném. Možná zahrajete své partnerce či partnerovi na tu správnou strunu.

Čtěte dále:

Přečtěte si také další zajímavé články o cestování po Česku. Například o tom, jak prožít dovolenou s malými dětmi v poklidu nebo o dobrých welness hotelech. Přehled všech článků naleznete v rubrice.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Cestování po Česku

Inzertní sdělení: Tipy kam na romantický víkend ve dvou

OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky romantických hotelů:

OREA Wellness Hotel Santon

Wellnes hotel na břehu Brněnské přehrady. K dispozici moderní wellness centrum, každý prázdninový pátek se na venkovní terase griluje, popíjí a tančí.

OREA Hotel Bílý Hořec

Horský hotel propojující tradici s moderním přístupem. Túry po okolí Harrachova, čokoládové procedury, komfortní pokoje a výborná kuchyně v hotelovém restaurantu.

OREA Hotel Bohemia

Hotel v centru Mariánských lázní na Hlavní třídě. Nedaleko je zpívající fontána, přímo v hotelu jsou k dispozici služby kadeřnice, kosmetičky a relaxační centrum.

Autor: Lucie Štěrbová & OREA HOTELS