Hlavní obsah
Doka Coffee Foto: Doka Cofee Plantation

Prohlídka kávové plantáže - poučná zábava

Kostarika má na poměrně malém území mnoho odlišných mikroklimat a rozdílných nadmořských výšek, tyto faktory velmi pozitivně ovlivňují chuť kostarické kávy, která patří mezi nejvyhlášenější na světě.

Doka Coffee Foto: Doka Cofee Plantation
Prohlídka kávové plantáže - poučná zábava

Nejen pro její milovníky, ale také pro ty, kteří se chtějí dozvědět zajímavosti o tomto lahodném nápoji, je zcela nevšedním zážitkem prohlídka Doka Coffee Plantation. Farma leží v nejvýznamnější oblasti produkce kávy Kostariky v Sabanilla, Alajuela. Již od roku 1931 patří tato farma rodině Vargas. Jejich káva byla několikrát oceněna jako nejlepší v zemi.

Doka Coffee

Foto: Doka Cofee Plantation

Majitelé pořádají na své farmě vzdělávací prohlídky. Pod vedením odborníka se zde dozvíte vše od pěstování, sklizni, skladování, zpracování, pražení a produkci kávy.

Průvodce vám vysvětlí podrobně celý výrobní proces

Foto: Doka Cofee Plantation

Navštívíte starý mlýn na kávu, který byl postaven na začátku minulého století a je nejstarším vodním mlýnem poháněným horskou vodou v zemi. Mlýn je stále funkční a zachoval si původní strukturu, proto byl v roce 2003 prohlášen za historické a architektonické dědictví.

Doka Coffee

Foto: Doka Cofee Plantation

Zařízení se může pochlubit muzeem kávy, starým mlýnkem na kávu, svěží zahradou, restaurací La Cajuela s kapacitou až 250 osob a obchodem se suvenýry, kde můžete získat kávu Tres Generaciones. Obchůdek nabízí různé druhy pražených káv a široký výběr suvenýrů.

Produkty z kávy

Foto: Doka Cofee Plantation

Díky této skvělé prohlídce navíc budete mít možnost vidět vnitřní zařízení a funkčnost mlýna na cukrovou třtinu, která se nazývá Trapiche. Dozvíte se vše o tom, jak je třtinový cukr vyráběn a zpracováván. Průvodce vám vysvětlí pěstování, metody sklizně, extrakce, odpařování, vaření a skladování. Kromě ochutnávky se také dozvíte o produktech z cukrové třtiny.

Doka Coffee

Foto: Doka Cofee Plantation

V návaznosti na kulturu pěstování kávy v rodině se od roku 1940 zrodila zvláštní záliba pěstování bonsají. Dnes rodinná sbírka čítá více jak 250 bonsají a nejstarší vykazují i více než 30 let. Celá zahrada je obklopena zelení, vodními fontánami a rozmanitými druhy orchidejí. Poté se zde můžete projít překrásnou motýlí zahradou, která je domovem 15 druhů motýlů.  Průvodce Vám zde ukáže vývoj od vajíčka až po dospělého motýla.

Motýlí zahrada

Foto: Doka Cofee Plantation

Po náročném programu se můžete občerstvit v nedávno zrekonstruované restauraci La Cajuela, která je v této oblasti známá nejlepší kvalitou služeb a kreolskou kuchyní. Každodenní snídaně, oběd a večeře se podávají formou bufetu. Vynikající gurmánské pokrmy připravené šéfkuchaři, velkolepé přírodní ovocné nápoje a samozřejmě ta nejlepší káva - to vše zde můžete ochutnat.

Tres Generaciones

Foto: Doka Cofee Plantation

Prohlídka trvá necelé dvě hodiny, a je vhodná pro všechny generace od dětí až po seniory.

Doka Coffee

Foto: Doka Cofee Plantation

Tato návštěva vám ukáže sdílení tradic a umění, které jsou nedílnou součástí každodenního života na farmě. Zkuste navštívit nabízenou Doka Coffee prohlídku a domů se budete vracet s příběhy kávy, tradice a dobré chutě té nejlepší kávy světa!

Autor: PaJa, America  Tours

Anketa
Jakou kávu máte nejraději ?
černou
41.6 %
kávu s mlékem
25.7 %
kávu s mlékem a cukrem
32.7 %
Celkem hlasovalo 541 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků