Quebec City bylo založeno Samuelem Champlainem v roce 1608 a patří mezi nejstarší města na americkém kontinentu. Jeho význam určovala především strategická poloha v místě, kde se řeka Sv. Vavřince zužuje.

Quebec City

Quebec City

FOTO: Archiv

Dnes je hlavním městem provincie Quebec s více než půl miliónem obyvatel.

Turisticky nejvyhledávanější je část starého města, obehnaného historickou zdí, kde se můžete projít romantickými křivolakými uličkami nebo si dát specialitu v nesčetných restauracích.

St.Lawrence u Quebecu

St.Lawrence u Quebecu

FOTO: Jaroslav Stehlík

My se ale po ránu vracíme na ostrov Orleáns a objíždíme ho celý dokola. Silnice je dlouhá přes 20 km a všichni se kocháme překrásnými domečky se zahradami plnými květin. Zážitek ještě umocňuje to, že ve východní Kanadě žádné domy nejsou oplocené, a tak ostrov působí jako velká rozkvetlá zahrada. Ihned za mostem při výjezdu z ostrova Orleáns jedeme ke známým vodopádům Montmorency.

Montmorency Falls

Montmorency Falls

FOTO: Archiv

Tady klienty vysazuji na kopci nad vodopádem a mají hodinu na to, aby procházkou podél nich došli na dolní parkoviště, kde je budu čekat. V návštěvním centru nakupujeme suvenýry, doporučuju typickou kanadskou ušanku, ve které přežijete jakoukoliv zimu.

Quebec City

Quebec City

FOTO: Archiv

Pak už zamíříme několik kilometrů zpět do Quebec City. Na předměstí projedu kampus světoznámé Lavalovy univerzity a pak pokračujeme podél parků nejprestižnější obytnou čtvrtí až do centra města.

Chateau Frontenac

Chateau Frontenac

FOTO: Archiv

Zastavujeme u největší dominanty, historického hotelu Chateau Frontenac, který dnes patří do luxusního řetězce hotelů Fairmont. Tento hotel hraje významnou roli v dějinách provincie Quebec, dokonce hostil setkání Franklina D. Roosevelta a Winstona Churchilla při Quebecké konferenci v roce 1943. Jeho stavba je dominantou města.

Chateau Frontenac

Chateau Frontenac

FOTO: Jaroslav Stehlík

Procházíme se podél hotelu na vyhlídce nad řekou a fotíme. Po prohlídce hotelu a vyhlídek ještě nasedáme do vanu a jedeme na prohlídku historické části města, zastavujeme na vyhlídkách. Prohlédneme si budovu historického nádraží.

Quebec City

Quebec City

FOTO: Archiv

Večer máme individuální program. Je sobota a historické centrum města ožívá pouličními umělci a všechny nás lákají k procházkám. Restaurace i jejich zahrádky jsou plné hostů a maličké centrum města neuvěřitelně žije. Do postele se dostáváme až kolem půlnoci.

Hotelový pokoj

Hotelový pokoj

FOTO: Archiv

Zítra nás čeká hlavní město Kanady Ottawa.

Autor: Jan Kužel America Tours