Dnes nás čeká cesta panenskou přírodou podél řeky St. Maurice po silnici číslo 155. Dostaneme se na nejopuštěnější a nejvzdálenější místa od civilizace až k jezeru Lac St. Jean, kam se běžný turista jen tak nemá šanci podívat. Cesta vede překrásnou kanadskou přírodou převážně listnatými lesy. Projíždíme vesničkami Carigan a La Tuque.

Krajina v Quebecu

Krajina v Quebecu

FOTO: Jan Kužel America Tours

Uprostřed lesů a vodopádů si dáváme piknikovou pauzu na svačinu a vycházku podél řeky. Za cestu několikrát zastavujeme na fotografování přírodních scenérií. Dávno pryč je včerejší atmosféra rušného Montrealu, užíváme si překrásné přírody okolo.

Krajina v Quebecu

Krajina v Quebecu

FOTO: Archiv

Za dvě stovky kilometrů dorazíme na okraj obrovského jezera Lac St Jean, které zdálky připomíná  moře. Po obědě, který si dáváme ve stylové restauraci v městečku Roberval, mám připravenou jednu specialitu nad rámec programu, která se vždycky klientům líbí. Jedná se o návštěvu vesničky Mashteuiatsch, která leží na území indiánského kmene.

Indiánské muzeum

Indiánské muzeum

FOTO: Archiv

Tady zastavuji u muzea Inuitů, původních obyvatel těchto končin, kteří zde žijí dodnes. Hned u vchodu mě vítá indián Joan, se kterým se znám už pár let, od doby co jsem tohle muzeum objevil. Joan je správcem a zároveň průvodcem většiny návštěvníků. Radostně  se vítá s celou skupinou a nejdřív jdeme do malého kina na instruktážní film o životě  Inuitů, pak procházíme jednotlivé exponáty a Joan upozorňuje na různé zajímavosti.

Indiánské umění

Indiánské umění

FOTO: Archiv

V družném hovoru trávíme více než půl hodiny. Všichni účastníci zájezdu pokládají Joanovi zvědavé otázky o životě jeho inuitské komunity. Od lovu medvědů až po možnosti  práce pro místní indiány. Nakonec koupíme nějaké suvenýry, výtěžek z jejich prodeje je věnován místní škole.

Chicoutimi

Chicoutimi

FOTO: Archiv

Loučíme se s Joanem a vyjíždíme směr Chicoutimi, místa dnešního ubytování. V tomto místě už se domluvíte pouze francouzsky. V podvečer si ještě prohlédneme historické centrum města a společně se projdeme v parku podél řeky  Saguenay, kde obdivujeme zdejší zajímavost – vodotrysk.

Vodotrysk

Vodotrysk

FOTO: Archiv

Po setmění a večeři ve vyhlášené restauraci St. Hubert specializující se na kuřecí maso je čas jít spát.

Večeře v St.Hubert

Večeře v St.Hubert

FOTO: Archiv

Zítra nás čeká opravdová lahůdka, plavba  a pozorování velryb.

Autor: Jan Kužel America Tours