Měl jsem tu možnost být  mezi prvními cestovními agenty, kteří tuto atrakci vyzkoušeli ještě před jejím oficiálním spuštěním. Pokud pominu pointu příběhu, která se nutně nemusí líbit každému, jedná se o technicky nejdokonalejší atrakci svého druhu na světě. Návštěvníci létají připoutaní ve vozíčcích obrovskou halou, kde část kulis je skutečná a zbytek promítáno 3D. Iluze je dokonalá, turisté si užijí spoustu zábavy.

Universal City Walk

Universal City Walk

FOTO: Jan Kužel America Tours

Otevřením nové atrakce oslaví Universal Studios století své existence. Již 100 let se zde natáčejí filmy a od roku 1964 je ke studiím připojen i zábavní park.

Transformer

Transformer

FOTO: Jan Kužel America Tours

Základem návštěvy je pro turisty projížďka motorovým vláčkem, který jede mezi jednotlivými studii, ulicemi města, které znáte z mnoha filmů. Dostanete se do ulic, které připomínají Evropu, Mexiko, horskou krajinu či moře. Všude tady vznikaly hollywoodské trháky a dodnes se natáčejí filmy. Trasa projížďky se přizpůsobuje aktuálnímu natáčení.

Máte možnost vidět žraloka z filmu „Čelisti“, dům a motel z „Psycho“, havarované letadlo z „Války světů“, či Wistery line, kde se natáčí seriál „ Zoufalé manželky“.

Občas vláček zajede i do budovy studia, kde můžete prožít zemětřesení v metru či útok King Konga, který byl až do nedávna nejnovější - 3D atrakcí. Nahradil tak jednu z nejstarších atrakcí – King Kong, který shořel při požáru v roce 2008.

Čelisti

Čelisti

FOTO: Archiv

Návštěvníci uvidí kulisy, studia a rekvizity  ze stovek známých filmů, šťastnější zahlédnou živé natáčení. Tím se tento zábavní park liší od všech ostatních podobných tematických parků v USA.  Má sice své dvojče ve floridském Orlandu, ale tam právě chybí projížďka po stopách natáčení filmů. Hollywood je jen jeden.

Mumie

Mumie

FOTO: Archiv

Po vysednutí z vláčku můžete absolvovat atrakce na téma různých filmů. K těm nejznámějším patří Jurský park, kde padáte s vozíkem do vody do propasti přes 70 m, strašidelná horská dráha „Pomsta mumie“ či hraná vodní atrakce Vodní Svět. V areálu parku můžete nakoupit spoustu suvenýrů, nebo se vyfotit s dvojníky známých herců.

Ukázka filmových efektů při jízdě vláčkem po studiích

Ukázka filmových efektů při jízdě vláčkem po studiích

FOTO: Jan Kužel America Tours

Na celý park je potřeba minimálně šest hodin, pokud chcete vidět aspoň to nejznámější. Není určen jen pro milovníky filmu, ale patří k největším turistickým atrakcím při návštěvě Los Angeles. Je nejlepším vstupem do světa filmu a iluze, kterou zde přivedli k dokonalosti a umožnili návštěvníkům vnímat jedinečnou tvůrčí atmosféru, která je pro Hollywood tak typická.

Projížďka po exteriérech

Projížďka po exteriérech

FOTO: Jan Kužel America Tours

Autor : Jan Kužel America Tours