Název státu je těsně spjat s datem svého objevení. 2. dubna 1513 Španěl Ponce de Leon přistál u břehů nedaleko dnešního Cape Canaveral a dal této nové zemi jméno podle svátků, které se k období vztahovaly, tedy Velikonoce (španělské Pascua Florida, doslovně „Květinové Velikonoce“).

Florida se pyšní nekonečnými 2 170 km dlouhými plážemi a celoročně teplým slunečným podnebím. Její povrch je v podstatě rovinatý s rozsáhlými nížinami při pobřeží, jen nepatrně se krajina zvedá na severu a v centrální části státu. Velkou část území jihostředu tvoří mokřiny. Pobřeží je chráněno bariérou ostrovů a útesů.

Co nesmíme minout při návštěvě Floridy:

• Cape Canaveral je pro Spojené státy odpalovací rampou vesmírných letů č.1.  Určitě stojí za to navštívit vesmírné centrum John F. Kennedy Space Center.
• Merrit Island – přírodní rezervace, kde se také nachází jediná ryze přírodní pláž Playalinda Beach.

Zajímavosti:

Doporučení:

Díky teplému Golfskému proudu, který kolem pobřeží Miami probíhá směrem na sever, se zde vždy můžeme těšit na teplé počasí, a to i v zimě. Léta jsou horká s „mokrým“ obdobím mezi květnem a polovinou října. Teploty se pohybují kolem 29º – 35º C a jsou doprovázeny vysokou vzdušnou vlhkostí. Zimy bývají krátké, o něco sušší. Průměrná teplota v lednu dosahuje 19,6º C. Hurikánová sezóna oficiálně začíná 1. června a končí 30. listopadu, ale hurikány se mohou přihnat v podstatě kdykoliv.

Na Floridu se dostanete z České republiky pohodlně leteckou dopravou s jedním přestupem (např. se společnosti Delta Air Lines nebo British Airways), přičemž nejčastější cíle jsou letiště v Miami nebo Orlandu. Tam si také lze pronajmout automobil, s větším provozem se setkáte hlavně v Miami, kde jsou velmi časté dopravní  zácpy.

Autor: America Tours