Tlama plná zubů

V jeho mohutné tlamě najdete 36 zubů. Jeho řezáky a špičáky jsou tak obrovské, že je hroch schopen přepůlit jedním skousnutím krokodýla, o člověku nemluvě.

Psychická labilita supertěžké váhy

Agresivita hrochů je přičítána psychické labilitě dominantních samců, samic s mladými nebo obrovských samotářů. Hroch při své váze až dvě tuny vypadá neohrabaně, ale to je jen pouhé zdání. Při pohybu na souši dokáže běžet rychlostí až 35 km/h, takže člověk nemá prakticky šanci na útěk.

Hroši mají v mokřadech Linyanti a v rezervaci Chobe ideální podmínky k životu.

FOTO: Archiv

Podívejte se s námi na jeden fascinující souboj o přežití, na příběh o křehké rovnováze, kdy predátor se sám stává kořistí, o okamžicích, kdy vyhrát bitvu je na hony vzdáleno vyhrané válce… Je to příběh o jedinečnosti přírody nejen v jižní Africe. V Jihoafrické republice můžete zažít neopakovatelné chvilky, jako třeba tu z nedávného rána, o kterou se s vámi chceme podělit. Je to příběh, který napsala sama divoká africká příroda.

Hlavní role

Afrika je plná překvapení. Často se role v potravinovém řetězci nečekaně mění, a pokud jste na safari pozorní a máte štěstí, můžete zažít úžasné věci. V našem příběhu jsou tito hlavní hrdinové:

Divoký pes je stále větší vzácností.

Divoký pes je stále větší vzácností.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Impala je často přezdívána BUSHBURGER, protože je jednou z nejčastějších obětí predátorů.

FOTO: Jan Papež

Hroch vypadá jako dobrák, ale zdání klame.

Hroch vypadá jako dobrák, ale zdání klame.

FOTO: andBeyond

Lov začíná

Divocí psi si na začátku hrají a laškují s mláďaty. Ve vteřině se uvolněná nálada změní – psi zavětří blížící se stádo gazel. Adrenalin stoupá a z hrajících si psů se stávají predátoři. Začíná souboj o přežití, souboj o potravu. Psi pronásledují impalu, která jim díky své rychlosti uniká a běží v širé buši asi dva kilometry. Je během nesmírně vyčerpaná. V poslední chvilce unikne psům skokem do napajedla.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Plán

Impala stojí a plave ve vodě. Zoufalá a bezradná. Snad proto jí nevadí hroši, kteří v napajedle odpočívají. Jsou pro ni menším zlem než hladoví psi na břehu. Pro hrochy je vetřelec nepříjemným vyrušením v denním režimu a dají to podrážděním řádně najevo.

Únava gazely a slídící psi kolem jsou ale silnější než strach z hrochů. Hroši jsou nervózní a neklidní.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Impala nemá šanci uniknout. Smečka psů chytře obstoupí celé napajedlo, aby jí uzavřela jakoukoliv únikovou cestu z vody ven.

FOTO: archiv

Z lovce kořistí

Impala po čtyřiceti minutách umírá vyčerpáním ve vodě a její tělo proud pomalu unáší ke břehu. Psi cítí šanci na potravu a své vítězství. Impala je už už na dosah. Když je její tělo těsně u břehu, psi se ho pokusí vytáhnout. Avšak tímto manévrem rozzuří jednoho z hrochů a silný samec zaútočí.

Psi se nevzdají a pokusí se hrochovu pozornost odpoutat šploucháním do vody. Současně s tím přistupují ke břehu a natahují se po gazele. Už jsou centimetry od kořisti, když se zjeví druhý hroch a na psy zaútočí.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nabere hlavou a zuby jednoho ze psů a vymrští ho do vzduchu. Pes za zoufalého vytí prchá z dosahu hrocha. Finále se přiblíží a rozezlený hroch ve vodě roztrhá a rozdupe tělo gazely…

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Vinařský kraj v Kapsku je malebný i díky specifické architektuře.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Termín: 25.2. 2018

Cena: 68 990  za 8 nocí

Více informací

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Z KAPSKÉHO MĚSTA DO KRUGEROVA PARKU

s českým průvodcem

To nejlepší z Jižní Afriky pro vás, kdo jste zatím neměli možnost JAR navštívit a máte méně než dva týdny času. Prožijte s námi úžasných 9 dní (8 nocí), během kterých poznáte kosmopolitní Kapské Město, bájemi opředený mys Dobré naděje, slavné vinice a pak se letecky přesuneme do Johannesburgu a na safari do Krugerova NP a soukromé rezervace na jeho okraji.
 

 

Omán - kluci žijí všude.

Omán - kluci žijí všude.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více informací o zájezdu

 Termín:  2. 2. 2018

Cena: 59 900 Kč

 ZA POZNÁNÍM OMÁNU

s českým průvodcem

Nenechte si ujít příležitost poznat Omán i jinak než jen resort u moře. Vydejte se s námi do horských vádí, datlových hájů, pouštních dun či na kouzelné pobřeží. Čeká vás týden plný zážitků, který vám přiblíží kulturu i historii této úžasné země.

 
 

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Termín : 12.3. 2018

VYNIKAJÍCÍ CENA - 59.990,-

Více informací o zájezdu

VIETNAM OD SEVERU K JIHU

S POBYTEM U MOŘE

s českým průvodcen

Poznejte s námi "starou dámu Asie" Hanoi, malebnou zátoku Halong Bay s přespáním na lodi přímo v zátoce, nechte se okouzlit atmosférou městečka Hoi An, moderním Saigonem, krásami delty Mekongu a odpočiňte si u moře.

 
 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA!

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme zkrátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

 

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora


Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě“. Nádherný „zapomenutý“ ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Buvol je součástí tzv. Velké pětky.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 28. 2. 2018

Cena: 45 990 Kč

Více informací o zájezdu zde 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon.

Cena včetně letenky a vstupů a plné penze

45 990 Kč