Dovolená naboso

Žádná auta, žádné silnice. Ideální místo pro ty, kteří si chtějí odpočinout od civilizace a chtějí načerpat energii z pláže, moře a tropického podnebí. Jen 13 km na jih od už známé Koh Lanty najdete malý (5 km²) ostrov, který se oficiálně jmenuje Koh Ngai, ale často se o něm mluví jako o Koh Hai. Zapomeňte na boty, na Koh Hai můžete klidně trávit celou dobu naboso.

Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo


Pohoda a krásné moře

Dovolená se tu tráví hodně dobře. Na češtinu tu občas narazíte, ačkoli se jedná o malý a téměř neznámý ostrov na jihu Thajska. Češi jsou národem objevitelů a malé thajské ostrůvky je lákají stále víc. Je tu totiž ještě pořád naděje, že se tu setkáte se „starým dobrým Thajskem”.

Koh Hai (Ngai)

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Pláže beze jména

Pláže na ostrově nemají oficiálně žádná jména. Já jsem si je pojmenoval podle světových stran. Nejdelší – „Východn퐓 – je dlouhá přes dva kilometry. Bílý písek, protkaný sem tam skalisky. Hlubší voda je na jižní části pláže, kde se dá dobře plavat. I při odlivu dojdete snadno na hloubku. Většina hotelů a hotýlků je postavených právě u „Východní“ pláže. Šnorchlovat můžete přímo u pobřeží nebo se vydat k útesu, který není nijak daleko. V hlavní sezóně je perfektní viditelnost.

Koh Hai (Ngai)

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

„Jihovýchodní“ pláž je s „Východní“ spojena jen lesní cestou. Je izolovaná skalisky na obou koncích, a tak máte pocit, že se jedná o soukromou pláž resortu, který se nad ní vypíná na kopci. Pláže jsou ale v Thajsku veřejné, a tak vám nikdo nemůže nijak vyčítat, že se tu na pár hodin usadíte. Je tu ale hodně kamenů a korálů. „Jihovýchodní“ je spíš fajn pro šnorchlování než koupání. Při odlivu se objeví kamenné dno laguny a nevypadá to úplně dobře.

Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

„Jižní“ pláž se zdá být nejopuštěnější. Jediná má jméno – Paradise Beach. Z „Východní“ pláže se sem dostanete pěšinou přes kopec porostlý divokým tropickým lesem. Je to příjemné protažení těla, ale sama Paradise Beach vás trochu zklame. Staví se u ní resort a na pláži a v moři je to hodně znát. Navíc jsou dny, kdy sem dorazí hodně lodí od pobřeží a z Koh Lanty na jednodenní výlet a pláž se pak promění v něco, co vůbec nekoresponduje s charakterem zbytku ostrova. Není to špatné místo na šnorchlování, ale jen tehdy, když jsou výletníci někde jinde.

Koh Hai (Ngai)

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Šnorchlování a potápění

 Díky tomu, že celý ostrov je obklopen korálovým útesem, je šnorchlování dobré u všech pláží. Na mnoha místech se dá pohodlně dostat až k útesu a můžete šnorchlovat i na hlubší vodě. Můžete také vyrazit z ostrova na výlet na další ostrovy, včetně vyhlášeného Koh Rok Noi, kde jsou velcí varani.

 Pro potápěče jsou docela fajn i ostrůvky Koh Waen a Hin Nok.


Večerní nuda je součástí terapie

Tady dávají lišky dobrou noc. Pár klasických thajských hospod, kam se chodí na pivo a lacinější jídlo, jinak se vše odehrává v rámci hotelů a hotýlků. Bary, diskotéky, holky u tyče – to rozhodně na Koh Hai nečekejte. Vrcholem zábavy je někdy živá hudba, ale i to je třeba brát s velkou rezervou.

Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Stravování

Lacino jako ve velkých a turisty nacpaných letoviscích na ostrově není. Všechno se sem musí dovézt lodí a je tu malá konkurence. Na Koh Hai je trochu dražší jídlo než na Koh Mooku. Za slušné ceny se najíte v Koh Ngai Seafood, kde vám stará Thajka s úsměvem připraví rybu nebo dary moře. Sem tam nabídnou speciální ceny za jídlo i hotelové restaurace, zvláště v mimosezóně, kdy nemají úplně obsazeno.

Thajsko, Koh Hai (Ngai)

Thajsko, Koh Hai (Ngai)

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Obecná doporučení

Na ostrově není bankomat, a tak se vybavte potřebnou hotovostí. Lacinější restaurace neakceptují karty. Žádný supermarket a žádné desítky obchodů jako na Samui nebo na Phuketu. V hotelech fungují malé obchůdky, kde seženete vodu, nealko, pivo, nějaké sladkosti a opalovací krém, repelent, brýle, boty do vody – prostě věci, které pro svou dovolenou u moře potřebujete. V některých obchůdcích jsou i minilékárny, takže nejste úplně bez pomoci, když máte nějakou akutní potřebu.

Libong

Libong

FOTO: archiv autora

Koh Libong, další alternativa

Alternativou k ostrůvku Koh Hai je další ostrov, více na jihu Thajska, ostrov Libong. Ostrov je mnohem větší než Koh Hai. Díky tomu můžete vyrazit na výlet do vnitrozemí. Navíc je Koh Libong jedno z mála míst, kde můžete pozorovat tzv. „mořské krávy”.

Libong

Libong

FOTO: archiv autora

Libong

Libong

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Viktoriny vodopády, záběr z helikoptéry.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Termín: 9. 4. 2018

Více informací

PERLA JIHU AFRIKY

VIKTORIINY VODOPÁDY + BOTSWANA + KAPSKÉ MĚSTO

česky mluvící průvodce

Ojedinělý zájezd na českém trhu. Využijte možnost navštívit jeden z divů světa, přírodní památku UNESCO, Viktoriiny vodopády a navíc zažijte nádherné safari v Botswaně. Na závěr cesty se zastavíme v Kapském Městě a prohlédneme si všechny jeho krásy.

SKVĚLÁ CENA: 67 990 Kč

 

 

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 12. 3. 2018

Cena: 59 990 Kč za 10 nocí

Více informací o zájezdu

VIETNAM OD SEVERU K JIHU

s českým průvodcem

Poznejte s námi „starou dámu Asie" Hanoi, malebnou zátoku Halong Bay s přespáním na lodi přímo v zátoce, nechte se okouzlit atmosférou městečka Hoi An, moderním Saigonem, krásami delty Mekongu a jeho příjemnymi obyvateli, navštivte rýžová políčka, malé rodinné firmy, které vyrábí produkty z rýže či kokosů. Zažijte moderní Vietnam ve velkoměstě i ten tradiční na venkově, ochutnejte vynikající vietnamskou kuchyni.

SKVĚLÁ CENA !!!!!

 
 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 7., 17. 8., 14. 9.

Cena:  27 900 Kč

Více informací o zájezdu

JE ČAS MYSLET NA LETNÍ DOVOLENOU

PUTOVÁNÍ MADEIROU

s českým průvodcem

Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před mnoha miliony lety z hlubin moře kouzelný ostrov věčného jara MADEIRA. Divoce rozeklaná skaliska se halí záplavou bujné pestrobarevné květeny a vegetace - Madeira je plná životadárných „levád“.

 
 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA!

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme zkrátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

Řeka Kwai

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě“. Nádherný „zapomenutý“ ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Buvol je součástí tzv. Velké pětky.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 28. 2. 2018

Cena: 45 990 Kč

Více informací o zájezdu zde 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon.

Cena včetně letenky a vstupů a plné penze

45 990 Kč