Jaké safari chcete zažít?

Tato otázka vypadá na první pohled divně. Jaké safari chcete zažít? Prostě safari, co je na tom. Jenže ono není safari jako safari. Safari v zarostlé buši je úplně jiné než safari na otevřených pláních. Safari v autě s dalšími deseti lidmi je úplně jiné než safari v autě, které je jen pro vaši rodinu. Pěší safari je jiné než safari na koních nebo na lodi. Někdo se chce co nejvíce přiblížit zvířatům a někdo chce zažít veliká stáda. Máte na safari jen pár dnů, nebo více než týden? Jsou místa, kam nemohou děti mladší než deset let, a jiná místa, kam mohou děti již od šesti let. Určitě je dobré si některé věci promyslet a pak se teprve rozhodovat, kam, na jak dlouho a s kým.

Děti mají o divokou přírodu přirozený zájem.

Děti mají o divokou přírodu přirozený zájem.

FOTO: archiv autora

Jihoafrická republika

Červenec a srpen jsou na jihu Afriky zvláštní měsíce. Je to jejich zima a na Afriku může být až překvapivě chladná. Jsou dny, kdy můžete v horách zažít i mráz. Nejlepší rodinné safari je ale právě v těchto měsících. Všude je sucho a zvířata se stahují k vodním zdrojům, kterých je málo. Navíc i většina keřů shodila listy a je mnohem lépe vidět než na jaře nebo v létě. Musíte ale počítat s teplým oblečením. Kulich, rukavice, šála a zimní bunda nejsou při ranním nebo večerním safari vůbec k zahození. Když k tomu přidáte velmi dobré letecké spojení a malý časový posun, pak vychází Jihoafrická republika jako jeden z favoritů při hledání nejlepších míst pro rodinné safari.

Večerní posezení u ohně patří k safari. Rodinné safari v Botswaně.

Večerní posezení u ohně patří k safari. Rodinné safari v Botswaně.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Když se řekne Jihoafrická republika a safari, většina lidí automaticky pomyslí na Krugerův národní park. Určitě je to ikona safari v Jihoafrické republice, ale není to jediný park, kde můžete pozorovat zvířata, a pro rodiny s dětmi jsou i mnohem vhodnější místa. Zaměřte svou pozornost hlavně na provincii Limpopo. V ní najdete Waterberg, a to je podle mého názoru nejideálnější místo pro safari s dětmi v Jihoafrické republice. Jedním z důležitých důvodů je ten, že se vůbec nemusíte bát malárie. Waterberg je v zóně bez malárie (Malaria free). Safari se tu jezdí v otevřených terénních vozech, ze kterých je výborný výhled. Řídí je zkušení stopaři a rangeři a jsou speciálně školeni na komunikaci s dětmi. Můžete vyrážet i na pěší safari, a to je velký zážitek. Na několika místech můžete vyrazit na safari i na koni.

Je to ta antilopa nebo není?

Je to ta antilopa nebo není?

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další zajímavé články o Jihoafrické republice
Pohled na divoká zvířata z bezprostřední vzdálenosti je nádherný společný zážitek.

Pohled na divoká zvířata z bezprostřední vzdálenosti je nádherný společný zážitek.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tanzanie

Sem jezdím na safari nejraději. Nikdy mne to neomrzí. Když brzy ráno, těsně po svítání, čekáte s autem za tenkou železnou bránou u vjezdu do kráteru Ngorongoro a čekáte, až se brána pohne a budete moci vjet do kráteru, je kolem vás zvláštní ticho a klid. Slunce se začíná prodírat prstencem mlhy halící hranu kráteru, vane jemný vánek.  Křoviska nedaleko vás vypadají opuštěně a jen stěží můžete uvěřit, že tam dole pod vámi žijí stovky zvířat. Najednou se křoví rozhrne a na cestu před vámi vejde mohutný buvol a za ním další a další. Teprve až stádo poodejde, vyleze strážce parku z malé zděné boudy, odstrčí železnou bránu a mávne na vás. Můžete vstoupit. Vítejte v kráteru. Málokde můžete dětem ukázat, jak funguje svět divokých zvířat, jako v Ngorongoro.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Když k návštěvě kráteru přidáte Serengeti a některé další zajímavé místo (jezero Natron, park Tarangire), pak máte o rodinné zážitky postaráno. Ale Tanzanie nabízí mnohem víc. Tady můžete dětem ukázat, jak se musí snažit lidé, aby jejich děti mohly chodit do školy, aby měly co jíst, aby si měly co oblékat. Nejde o to, ukazovat chudobu. Nejde o to, ukazovat žebrající děti u silnice a zbídačené vesnice Masajů, kteří ztratili svou identitu, vyrvali staré kořeny a nedokázali je zasadit jinde. Jde o to, ukázat například národ Iraqw v oblasti Lake Manyara, který obdělává půdu a velmi usilovně pracuje. Naučit mladé Evropánky respektu k takovým národům vůbec není k zahození.

Přečtěte si další zajímavé články o Tanzanii
Prach, sůl a vedro. Dobrodruzi na cestě po Kalahari.

Prach, sůl a vedro. Dobrodruzi na cestě po Kalahari.

FOTO: Ralph Bousfield, archiv CK Marco Polo

Namibie

Nikde v Africe (snad jen v Malawi) nenajdete vhodnější prostředí pro rodinné safari bez „pedagogického dozoru“,bez nutnosti mít řidiče nebo průvodce. Namibie je připravena dát vám šanci být svým vlastním pánem. Když si se svou cestovní kanceláři dáte práci a dobře vše promyslíte a připravíte, můžete po Namibii cestovat sami i s dětmi, a mít tak ten nejkoncentrovanější pocit objevitele a cestovatele. Bílý muž objevuje Afriku! Najedete stovky kilometrů, budete zaprášení a unavení, ale budete na to vzpomínat celý život.

Nocleh pod širákem v oblasti Kubu Island, Kalahari, Botswana.

Nocleh pod širákem v oblasti Kubu Island, Kalahari, Botswana

FOTO: Ralph bousfield, archiv CK Marco Polo

Celá Namibie patří do lokality s malým rizikem malárie a ani kriminalita tu není vyšší než kdekoli v Evropě. Určitě doporučujeme, abyste při takové cestě využívali k přespání malé rodinné farmy, kde můžete vidět běžný život bílého farmáře v Africe. Park Etosha nebo pouštní oblasti vás budou fascinovat. Jen musíte mít na paměti, že cestování bude únavné a vaše děti na takové cestování musí být připraveny.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Viktoriiny vodopády nemají v září tolik vody jako na této fotografii,ale i tak stojí za návštěvu.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Termín: 09.04. 2018

Více informací

PERLA JIHU AFRIKY

VIKTORIINY VODOPÁDY + BOTSWANA + KAPSKÉ MĚSTO

česky mluvící průvodce

Ojedinělý zájezd na českém trhu. Využijte možnost navštívit jeden z divů světa, přírodní památku UNESCO, Viktoriiny vodopády a navíc zažijte nádherné safari v Botswaně. Na závěr cesty se zastavíme v Kapském Městě a prohlédneme si všechny jeho krásy.

SKVĚLÁ CENA: 67.990,--

 

 

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Poptávkový formulář

RODINNÉ SAFARI

ZÁJEZD NA MÍRU

Zájezdy na safari pořádáme 26 let, díky tomu máme dost zkušeností, abychom vám mohli připravit zájezd na safari na míru. Na míru tak, abyste měli dokonalé zázemí a přitom měli neustále pocit velké autenticity a dobrodružství.

Sami cestujeme do Afriky s dětmi a víme, co s nimi na safari dělat, kam je vzít a kam mohou a nemohou.

 
 

Machu Picchu, Peru

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Ekvádor

FOTO: archiv autora


Více informací o zájezdu
 Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cuzco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medellín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA!

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme zkrátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

Řeka Kwai

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě“. Nádherný „zapomenutý“ ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Buvol je součástí tzv. Velké pětky.

Buvol je součástí tzv. Velké pětky.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín odjezdu: 28. 2. 2018

Cena: 45 990 Kč

Více informací o zájezdu zde 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon.

Cena včetně letenky a vstupů a plné penze

45 990 Kč