Asijský Mauricius

Mauricius (Mauritius) má velmi dobrou pověst a je vyhlášený tím, že za své peníze dostanete opravdu to, co jste si zaplatili. Právě proto se někdy malajskému ostrovu Langkawi přezdívá asijský Mauritius. I na Langkawi dostanete za své peníze kvalitu a můžete tu prožít pohodovou dovolenou. Při dnešním pohodlném spojení do Kuala Lumpuru nebo Singapuru je jen otázkou času, kdy mnohem více Čechů a Moravanů objeví tuhle zelenou perlu.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Svět je plný ostrovů, proč se vydat právě na Langkawi

Na první pohled se svět zdá plný možností. Ale je to jen zdání. Jakmile začnete řešit svou dovolenou, začne se svět zmenšovat. Někam neletí spoje právě v době, kdy vy potřebujete. Jinde je špatné počasí. Někde není ubytování, které hledáte. A na jiném místě je vyprodáno nebo až příliš draho. Když už si konečně vyberete a začnete hledat recenze, zjistíte, že místo, které jste si vybrali, není úplně takové, jak vypadá na fotkách, a nefungují tam služby. Nakonec zjistíte, že je každá rada dobrá. A jedna rada zní, leťte na Langkawi. Tady jsou důvody proč.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Zelené souostroví

Když se řekne Langkawi, většinou mají lidé na mysli Palau Langkawi, ten největší z 99 ostrovů tvořících souostroví Langkawi. Ale jedno z kouzel Langkawi je právě v tom, že je součástí souostroví. Malé ostrůvky v okolí hlavního ostrova vytvářejí nádhernou kulisu, kterou pozorujete z pláží a kopců hlavního ostrova. Mezi ostrůvky jsou nádherná zákoutí, do kterých se dostanete výletní lodí. Soubor ostrovů a ostrůvků vytváří mikroklima, které velmi pozitivně ovlivňuje počasí na hlavním ostrově. Na ostrovech je dostatek vláhy po celý rok a díky tomu je Langkawi nádherně zeleným ostrovem. Mlžné pralesy, smaragdová jezera ve vnitrozemí, bílé (ale i černé) pláže, mangrovníkové háje, kopcovitá krajina a typická asijská zelená políčka.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv autora

Nádherné pláže

Hlavním důvodem, proč se na Langkawi vydat, je dovolená u moře. Ostrov nabízí krásné dlouhé písčité pláže, tyrkysové moře, palmové háje, pohodový servis a vynikající kuchyni. Samozřejmostí je naprosté bezpečí a velmi laskaví a milí lidé.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

První geopark v jihovýchodní Asii

V červnu 2007 bylo souostroví Langkawi vyhlášeno prvním geoparkem v jihovýchodní Asii. Důvodem byla skutečnost, že na velmi malé ploše najdete velmi rozmanitou ukázku geologického vývoje celé oblasti. Souostroví bylo vytvořeno zvláštní kombinací vulkanické a tektonické činnosti, navíc spojené s mořskou erozí. Mnohé skalní útvary ukazují na jednotlivé vlivy a pro geology je to přímo ráj – obrovská rozmanitost, napěchovaná na malém prostoru. I běžný návštěvník může obdivovat jeskyně, skalní a pískovcové útvary i divoká, skalnatá pobřeží malých ostrůvků.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv autora

Ztracen v mangrovníkových lesích

Už jsem se párkrát v životě ztratil. Když jsem se ztratil v polích s cukrovou třtinou na Mauriciu, byla to legrace. Bylo jasné, že dřív nebo později musím najít konec pole. Když jsem se ale ztratil v buši v Zimbabwe, už to tak veselé nebylo. Najednou jste součástí potravinového řetězce a to vám zrovna sebevědomí nedodá. A právě na Langkawi jsem se ztratil v mangrovníkovém háji. Půjčil jsem si kajak a vyrazil. Průvodce jsem odmítl, vždyť jsem přece zkušený cestovatel a vyjíždím jen tak na chvilku. Po pár zatáčkách a několika zastaveních na focení jsem najednou nevěděl kudy kam. Pamatoval jsem si, kde bylo slunce, když jsem vyplouval, tak jsem se otočil a věřil, že tam někde musí být konec háje. Jenže to bylo něco jiného než cukrová třtina a cesty v ní. Tady najednou cesta končila nebo vás odklonila jinam. Vymotal jsem se asi po třech hodinách, docela vysílený. Když jsem vracel člun, nedal jsem na sobě nic znát. Viděl jsem ale spoustu ryb, krabů, mořských orlů a varanů. Krása. Jen raději s průvodcem.

langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv autora

Na kole kolem dokola

Ostrov je naprosto bezpečný a jedna z velmi dobrých možností, jak ho poznat, je půjčit si kolo a vydat se kolem dokola. Na pobřeží je ostrov velmi moderní. Jenže když vjedete do vnitrozemí, narazíte na vesnice plné dřevěných domů obklopených rustikální krásou staré Asie. Uvidíte buvoly po břicho ponořené v blátě, zemědělce sázející rýži v zaplavených polích, rodinu obědvající uprostřed polí ve stínu malé dřevěné boudy. A na mnoha místech pobřeží narazíte i na rybářské vesnice, kde můžete zažít návrat rybářů s jejich úlovkem. Zajedete si na skvělé lívance s odpoledním čajem v pouličních stáncích.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv autora

Deštný (mlžný) prales

Na tolika místech na světě vám budou tvrdit, že jejich deštný prales je jedním z nejstarších. Po pravdě řečeno, pokud nejste specialista na pralesy, je vám úplně jedno, zda ten, do kterého vstupujete, je starý jeden milión let nebo jen 800 tisíc let. Podstatné je, jaký zážitek vás čeká, když do pralesa vstoupíte. A tady bych byl na Langkawi opatrný. Musíte velmi pečlivě vybírat pořadatele svého treku do pralesa. Ptejte se nejen na trasu, ale hlavně na to, kolik lidí se v té oblasti bude pohybovat. Když nevyberete správně, může se vám stát, že budete mít pocit, že jste v botanické zahradě v den otevřených dveří, kdy je vstupné zdarma. Jinak je deštný prales na Langkawi na trek jako dělaný.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Malajsie, Holiday Villa Beach Resort Langkawi

FOTO: archiv autora

Termín: 20. 1. 2018  a pak každý týden

Více informací

MALAJSIE

HOLIDAY VILLA RESORT

Poznejte s námi krásný ostrov na západním pobřeží Malajsie – ostrov Langkawi. Hotel Holiday Villa je určen pro méně náročné klienty, s velmi dobrým servisem a kvalitními službami.
Vánoční a silvestrovské pobyty na vyžádání. Pokud by vás zajímala další místa na poznání, ideální je kombinace s Kuala Lumpur a Singapurem.

SKVĚLÁ CENA:  39 900 Kč

 

 

Omán – kluci žijí všude.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více informací o zájezdu

 Termín: 02. 02. 2018

Cena: 59 900 Kč

 ZA POZNÁNÍM OMÁNU

s českým průvodcem

Nenechte si ujít příležitost poznat Omán i jinak než jen resort u moře. Vydejte se s námi do horských vádí, datlových hájů, pouštních dun či na kouzelné pobřeží. Čeká vás týden plný zážitků, který vám přiblíží kulturu i historii této úžasné země.

 
 

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Machu Picchu, Peru

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Více informací o zájezdu
 Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cuzco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medellín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA!

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme zkrátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

Řeka Kwai

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě“. Nádherný „zapomenutý“ ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Buvol je součástí tzv. velké pětky.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 28. 2. 2018

Cena: 45 990 Kč

Více informací o zájezdu zde 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon.

Cena včetně letenky a vstupů a plné penze

45 990 Kč