Jihoafrická republika je Mekkou zážitkové dovolené. V Čechách a na Moravě to ale ví jen málokdo. Každý si Jihoafrickou republiku spojuje se safari, s potápěním se žraloky, s vínem, s Kapským Městem. Nebo s panem Krejčířem. Jihoafričané jsou ale mistři v aktivní dovolené. Pojďme se na Jihoafrickou republiku podívat jako na místo pro aktivní zážitkovou dovolenou.

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

FOTO: archiv autora

Dvě místa v Jihoafrické republice pokládám za perfektní „hnízda“ adrenalinových aktivit – Knysnu a Hazyview. Naprosto odlišná přírodní prostředí. Obě velmi dramatická a pro Středoevropana exotická. Milovníci přírody si vychutnají nádheru obou míst. A pokud si návštěvu zpestříte i některou aktivitou, budete mít opravdu na co vzpomínat. Poznávací zájezdy do Jihoafrické republiky většina cestovních kanceláří s podobnými zážitky nenabízí a je to veliká škoda.

V řece Sabie žije mnoho hrochů.

V řece Sabie žije mnoho hrochů.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Hazyview

Malé městečko, které budete na mnoha mapách hledat jen velmi těžko. Hazyview. Přesto si nenechte jeho návštěvu ujít. Díky nedalekému Krugerovu národnímu parku a vyhlášené Panorama Route je Hazyview vynikajícím místem pro aktivní dovolenou. V pěti nebo šesti dnech můžete spojit skvělé safari, zajímavé putování a adrenalinové zážitky.

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

FOTO: archiv autora

Rafting mezi hrochy a krokodýly

Řeka Sabie pramení vysoko v Dračích horách a prodírá se provincií Mpumalanga, aby po průchodu Krugerovým národním parkem zamířila do Mosambiku. V okolí městečka Hazyview vytváří peřeje a divoké zákruty, sevřena vysokými skalisky. Sem tam se otevírá jedním ze břehů do krajiny, plné plantáží s banánovníky, papájou, ananasem a pomerančovníky. Právě pozvolné břehy řeky milují krokodýli a občasná slepá ramena a laguny hroši. Rafting na řece Sabie má několik různě obtížných úseků a můžete si snadno zvolit, který vám bude nejvíc vyhovovat. Stejně tak si můžete zvolit, zda poplujete na klasickém raftu, kajaku či zvolíte jinou možnost. Skvělá věc, která vás nadchne.

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

FOTO: archiv autora

Čtyřkolky

V Hazyview jsou čtyřkolky spíš povyražením. Není to žádný extrémní sport a zkušení jezdci budou brát celou záležitost jako vyjížďku. Ale pro většinu z nás, kteří sedíme na čtyřkolce jen občas, nebo dokonce poprvé v životě, je i trasa v kopcích a plantážích kolem řeky Sabie hodně zajímavá. Jste v tropické přírodě a v neznámém terénu. Je tu víc tras a můžete si zvolit i obtížnější, pokud jste zkušenější jezdci. Pokud ovšem chcete zažít opravdové dobrodružství na čtyřkolkách, musíte do oblasti Kalahari.

V poušti Kalahari čtyřkolky nikomu nevadí. Botswana.

V poušti Kalahari čtyřkolky nikomu nevadí. Botswana.

FOTO: ralph bousfield, archiv CK Marco Polo

Přečtěte si zajímavé články o Kalahari

 


Paintball je výborný prvek teambuildingu

Když chcete stmelit partu nebo firemní kolektiv, dejte lidem do ruky zbraně, nabijte je a postavte lidi proti sobě. V tropickém lese, plném lián, vlhkého bahna a temných zákoutí, se probouzí bojová nálada hodně rychle. Boj o metu nebo lov nepřátel může začít. Vše se dá nastavit podle přání, můžete bojovat i několik hodin nebo si jen vyzkoušet, jaké to je.

Paintball je perfektní zábava pro skupinku kamarádů nebo firemní teambuilding.

Paintball je perfektní zábava pro skupinku kamarádů nebo firemní teambuilding.

FOTO: archiv autora

Celý den v jednom kole

Určitě doporučuji věnovat aktivitám celý den a sestavit si itinerář, který jich propojí více v jeden celek. Můžete začít lanovkami v korunách stromů, posléze přejet čtyřkolkami na místo souboje v paintballu a pak zchladit horké hlavy při raftingu na řece Sabie. Je to zábava na 5–6 hodin. Komu by to nestačilo, může si přidat horská kola a vydat se do kopců.

Na takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

Na takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Knysna

Knysna je centrálním městečkem Zahradní cesty na úplném jihu země, v nejjižnějším cípu Afriky. V posledních letech se mnohokrát stala hlavním městem extrémních sportů a lidé, kteří se v Knysně věnují adrenalinové zábavě, jsou velcí profesionálové. Na kvalitě služeb je to hodně znát. Sem by měli odjet na školení lidé od našich řek a z našich hor. Pokora, otevřenost ke klientům, respekt k přírodě a zároveň velká schopnost využít vše, co příroda nabízí. I když jste naprostí začátečníci, můžete počítat s respektem a pohodou. A pokud jste borci, klidně si sáhněte v okolních horách a na mořských vlnách na dno svých sil.

Indický oceán začíná mít v oblasti Knysny převahu nad Atlantickým oceánem. Voda je tu mnohem teplejší než v Kapském městě.

Indický oceán začíná mít v oblasti Knysny převahu nad Atlantickým oceánem. Voda je tu mnohem teplejší než v Kapském Městě.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Při mnoha aktivitách je průvodce velmi užitečný.

Při mnoha aktivitách je průvodce velmi užitečný.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Pěšky nebo na kole

Jsem chodec a dávám přednost vlastním nohám před pedály horských kol. Mohu se tedy bez uzardění rozplývat nad trasami v pobřežních kopcích a skaliskách. Denní túra na trase 9 km, 12 km nebo 16 km vám představí úchvatnou krajinu s mnoha výhledy na moře. Kdo si chce dát trochu víc do těla, může si vyjít na George Peak (1337 m n. m.). Zdá se to na první pohled málo? Nenechte se zmást, startujete totiž téměř na úrovni mořské hladiny a vystoupat na vrchol vám zabere nějakých 5 hodin. A pak se ještě musíte vrátit zpátky.

Trasy pro horská kola vedou i podél pobřeží. Kdo uloví krásnější vyhlídku?

Trasy pro horská kola vedou i podél pobřeží. Kdo uloví krásnější vyhlídku?

FOTO: wegortw

Vybrat si správnou trasu na kole je složitější. Záleží hodně na vaší zkušenosti a trénovanosti. Ale v okolí jsou trasy pro všechny. Doporučuji začít s průvodcovanou vyjížďkou, protože hory mohou být nebezpečné. Při delších trasách musíte počítat se 6–8 hodinami na cestě a k tomu už je nějaký pedagogický dohled vhodný.

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

Jihoafrická republika, zážitková dovolená

FOTO: archiv autora

Voda, samá voda

Kitesurfing, prkno na stojáka a kajaky. Laguna v Knysně a její okolí nabízejí poklidnou plavbu, ale i velké dramatické pobřežní vlny. Je jen na vás, do jakého terénu se chcete pustit.

I v Knysně je skvělé zkombinovat několik různých aktivit do jednoho dne. Po posledním velkém požáru jsou některé treky nerealizovatelné, ale všichni se snaží vyrovnat s důsledky požáru tak, aby vše šlapalo, jak má.


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Výšlap na Stolovou horu raději vždy se zkušeným horským vůdcem.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Více informací

 JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

ZÁJEZD NA MÍRU

Chystáte se do Jihoafrické republiky a rádi byste si uspořádali cestu podle svého. Můžeme být pro vás velmi užitečným partnerem. Cesty do Jihoafrické republiky pořádáme více než 20 let. Máme ji rádi a stále se snažíme inovovat naší nabídku a šíři služeb.

 

 

Japonsko

Japonsko

FOTO: archiv autora


Více informací o zájezdu

 Termín: 24. 4. 2018

Cena: 99 880,--

  ZA POZNÁNÍM JAPONSKA A PŘÍRODOU BALI

s českým průvodcem

Poznávací zájezd do Japonska a na Bali. Čeká nás moderní Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, historické Kyoto se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. V další části cesty budeme poznávat božské Bali – jeho chrámy, terasovitá rýžová pole, krátery sopek a milé a přátelské Balijce. Nakonec budeme mít možnost užít si dny odpočinku u moře.

 
 

Machu Picchu, Peru

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Ekvádor

FOTO: archiv autora

 


Více informací o zájezdu
 Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cuzco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medellín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA !

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme zkrátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

 

Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě“. Nádherný „zapomenutý“ ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

2 000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

2000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

FOTO: archiv autora

Termín odjezdu: 28. 2. 2018

Cena: 45 990,--

Více informací o zájezdu zde 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon.

Cena včetně letenky a vstupů a plné penze

45 990,-- Kč