Zbavit se předsudků je těžké, ale stojí to za to

Ještě stále máme v sobě určitou neoprávněnou povýšenost, která nám brání přijmout myšlenku, že i ve Vietnamu mohou být věci, které svou kvalitou převyšují to, co máme doma. Kdo chce trávit svou dovolenou v Asii, měl by zvážit, zda The Anam není právě tím správným místem, kam se vydat.

Možná je poslední sezóna, kdy se dá do Anamu dostat za skvělých podmínek. Jeho věhlas stoupá velmi rychle a ty nejlepší kanceláře v Austrálii, USA a Evropě se jej rozhodli zařadit do svých katalogů luxusní dovolené. Je to tak trochu zázrak po necelém roce existence, ale všichni cítí, že vzniklo něco, co bude určovat trend kvality široko daleko.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

 Parádní kousek

Kolik drzosti, odvahy a vizionářství v sobě musí člověk mít, když se v komunistické zemi rozhodne postavit luxusní 5* koloniální hotel přímo na pláži, navíc v bývalém vojenském prostoru? Nikdy jsem se na to pánů Pham Van Hiena a Le Anh Hunga nezeptal, ale dovedu si představit, že byl od všeho pořádný díl. Podařil se jim ale nakonec parádní kousek – resort The Anam.

Útočiště klidu a pohody

Když chcete dát hostům pocit klidu a pohody u moře, potřebujete k tomu většinou hodně prostoru pro tropickou zahradu, zajímavou a promyšlenou architekturu a výbornou lokalitu. Teplý tropický vánek, dlouhé kmeny palem a oceán na dosah ruky. Pláž Long Beach ve vietnamském letovisku Nha Trang takovou lokalitou určitě je. Majitelé si zajistili dostatečně velký pozemek a architekti jej využili opravdu promyšleně a vkusně.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Do letoviska Nha Trang se dostanete po silnici, vlakem nebo letadlem. Ze Saigonu let trvá necelou hodinu a z Hanoje kolem hodiny a půl. Pobřeží je lemováno horami a díky tomu je i na zátoku Cam Ranh zajímavý pohled.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Cesta zpět do koloniální doby

Žádný stres a žádné negativní myšlenky. Návrat do starých dobrých koloniálních dob, kdy servis byl ještě servisem a úslužnost byla ještě úslužností. The Anam dokazuje, že to jde. Majitelé a architekti si ale byli vědomi toho, že nelze vytvářet pouhou repliku minulosti a že je nutné najít harmonii mezi nádechem koloniální doby a provozováním moderního 5* resortu. Podařilo se jim nenápadně oba, na první pohled tak odlišné světy propojit a vytvořit tak harmonii, která hosty nadchne.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Koncept „Sweet Dreams a la carte“

Základním konceptem služeb je vstřícnost. Vstřícnost vůči přáním hostů. V gastronomii a v ostatních službách. Ale i v použitých materiálech a detailech. Například ložní prádlo bylo dovezeno z Irska, polštáře jsou plněné husím peřím a lůžka jsou vybavena matracemi ze Spojených států. Jak tvrdí majitelé: „Součástí skvělé dovolené je i blažený spánek.“

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

 Česká stopa

Bylo to skoro před dvaceti lety, když u mne v kanceláři požádal o schůzku pan Hien se svou krásnou ženou. Elegantní mladý obchodník mi  s velkým respektem a vážností navrhl spolupráci. Souhlasil jsem a vůbec jsem netušil, že za pár let budu já tím, kdo si velmi váží toho, že může s panem Hienem  spolupracovat. Pan Hien těch dvacet let ze své české základny expandoval nejen do východní Evropy, ale především do Vietnamu a okolních zemí. Dnes patří k velmi silným podnikatelům v turistickém oboru. Ale jak říká, jednou nohou je stále v Čechách a čeští klienti se v Anamu budou cítit jako doma.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Je libo vila, nebo vila?

Vily „rozházené“ v tropické zahradě nabízejí několik možností ubytování. Ale i když si vyberete nejlevnější variantu, budete určitě spokojeni. Jediné dilema, které budete řešit, je: „Kam se mám vydat? K bazénu, nebo na pláž?“ Obojí máte jen pár kroků od své vily.

Vietnam, The Anam

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Některé vily mají i malý soukromý bazén, který je skvělý pro odpolední odpočinek se sklenkou v ruce. Elegance a šarm minulé klasické éry. Kdo chce mít naprosté soukromí a intimitu, určitě by si měl rezervovat právě tento typ vily.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pokud cestujete s dětmi, rezervujte si vilu v bezprostřední blízkosti bazénu. Ze své terasy budete mít skvělý přehled o tom, co vaši potomci provádějí, a nebudete mít pocit, že jste jen jejich pedagogickým dozorem na cestách.

Vietnam, The Anam

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Kdo chce ze své terasy pozorovat moře a mít to na pláž doslova jen krůček, měl by volit vilu Ocean Front. Od pláže vás bude oddělovat jen úzký pruh palmového háje s udržovaným trávníkem. Ti nejnáročnější si mohou vybrat i plážovou vilu s malým bazénem. Otevřený pohled na pláž a moře ale trochu ruší vaše soukromí.

Vietnam, The Anam

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Sázka na skvělou kuchyni

V The Anamu věří, že gastronomie je mnohem víc než pouze dobré jídlo. Je to příležitost, jak se zastavit a zapomenout na vše ostatní, jak se potkat se svými blízkými a užít si společný čas. Vietnamská tradice společného stravování celé rodiny se v resortu propojuje s šarmem nejlepších tradic Francie a Itálie. V nabídce najdete nejen klasické menu hlavních jídel, ale i stále populárnější formu „cicchetti“, větší množství malých porcí, které vám umožní zažít velmi pestrou paletu chutí a vůní.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Nejsme pro jeden trh

„Nejsme pro jeden dominantní trh,“ potvrdil mi pan Hien a pokračoval: „Naše kvalita je tak vysoká, že uspokojí i ty nejnáročnější klienty z celého světa. Rádi bychom byli místem, kde se potkávají lidé z mnoha zemí, kde nehraje dominantní roli vkus a styl žádné turistické mocnosti. Nechceme se přizpůsobovat vkusu návštěvníků, chceme být hrdi na náš styl a být dokonalými hostiteli.“

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 
Vietnam, The Aman

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací

Navštivte Facebook Marco Polo

Zaváděcí cena pro český trh

44 990,-- za 7 nocí

 

VIETNAM

THE ANAM - 5*

 Žádný stres a žádné negativní myšlenky. Návrat do starých dobrých koloniálních dob, kdy servis byl ještě servisem a úslužnost byla ještě úslužností. The Anam dokazuje, že to jde. Majitelé a architekti si ale byli vědomi toho, že nelze vytvářet pouhou repliku minulosti, že je nutné najít harmonii mezi nádechem koloniální doby a provozováním moderního 5* resortu. Podařilo se jim nenápadně oba, na první pohled tak odlišné světy propojit a vytvořit tak harmonii, která hosty nadchne.

 

 

Woodlands Resort, bazén

Woodlands Resort, bazén

FOTO: woodlands resort


Více informací o zájezdu

 Termín: 21. 11. a pak každých 10 dnů

Cena: 28 600,-- (za 7 nocí)

THAJSKO - PATTAYA

HOTEL WOODLANDS RESORT

Kdo hledá klidnou zelenou oázu blízko centra, je pro něj Woodlands Resort tou pravou volbou. Soukromý majitel velmi dbá na úroveň služeb, údržbu hotelu a na to, aby uvnitř areálu byla příjemná relaxační atmosféra. 

 
 
Sea Sand Sun Resort

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort


Více informací o zájezdu

 Termín:21. 11. a pak každých 10 dnů

Cena: 33 900,-- (za 7 nocí)

 THAJSKO - PATTAYA

SEA SAND SUN RESORT AND SPA

Hotel Pattaya Sea Sand resort je nádherný hotel v exotické zahradě na krásné 3 km dlouhé písčité pláži.
Pokud nechcete z Bangkoku již dále přelétat, tak Pattaya je velice dobře dostupná (transfer z Bangkoku zhruba 1,5 hodiny
).

 

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Machu Picchu, Peru

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Více informací o zájezdu
 Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cuzco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medellín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario

 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA !

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme zkrátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě“. Nádherný „zapomenutý“ ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Když si dopřejete čas u napajedla, můžete zažít i souboj hrochů.

Když si dopřejete čas u napajedla, můžete zažít i souboj hrochů.

FOTO: archiv autora

Termín odjezdu:  28. 2. 2018

Cena: 45 990,--

Více informací o zájezdu zde 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon.

Cena včetně letenky a vstupů a plné penze

45 990,-- Kč