Zahoďte předsudky a přestaňte ohrnovat nos. Pattaya je žena mnoha tváří a v tom je její kouzlo.

Znám hodně lidí, kteří nad ní ohrnují nos a mají mnoho předsudků. Když se jich zeptám, kdy byli na Pattaye naposledy, řeknou, že před 15 lety. Jenže 15 let je v Thajsku jako století. Dnešní Pattaya určitě není stejná jako před 15 lety. Večerní a noční život tu pulzuje jako dřív. Proslulá Walking street ubrala na své divokosti, ale pořád je tu kam vyrazit za zábavou. Jenže bary, diskotéky a kluby už dávno nejsou tou hlavní zábavou a „osamělí“ muži už dávno nejsou hlavní klientelou, na kterou se Pattaya zaměřuje. Klidně se sem mohou vydat lidé za odpočinkem, rodiny s dětmi i milovníci golfu.

Sea Sand Sun Resort

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Tahle pláž neurazí nikoho

Mýtus: Pattaya má hrozné pláže. Skutečnost je ale jiná. Hlavní městská pláž určitě nepatří k nejkrásnějším, ale i ona se za poslední roky výrazně zlepšila. Stačí ale popojet trochu na jih a ocitnete se na pláži Jomtien a její jižní cíp už je úplně o něčem jiném. Tahle pláž neurazí nikoho. Dlouhá a široká písečná pláž, pozvolna se svažující do moře. Ideální pro děti, ideální na procházky a běhání.

Underwater World

Underwater World

FOTO: Underwater World

Podmořský svět v Underwater World a další atrakce

Pronajměte si auto s řidičem a vyrazte na výlet. Na šest hodin vás auto s řidičem vyjde na cca 2000 pro až čtyři osoby. Řidič vás doveze, kam potřebujete, počká na vás a máte pro svůj výlet zázemí. Jednou ze zastávek může být Underwater World, krásné akvárium. Je koncipováno tak, že vás provede z mořské pláže stále hlouběji pod mořskou hladinu. Na konci prohlídky vás čeká 100 metrů dlouhý podmořský tunel plný korálů, predátorů a s ukázkou mnoha živočichů z moře v oblasti Thajského zálivu. S většími dětmi se vydejte na čtyřkolky a na závěr si zajeďte zařádit do světa bazénů, toboganů a skluzavek Siam City Centre.

Underwater World

Underwater World

FOTO: Underwater World

Khao Khew

Khao Khew

FOTO: archiv autora

Obdivuhodná otevřená zoologická zahrada Khao Khew

Je málo míst na světě, kde můžete navštívit zoologickou zahradu, která má k dispozici prostor o velikosti 1,5násobku rozlohy Prahy. Zahrada byla založena v roce 1973 za podpory královské rodiny a dodnes je hlavním patronem zahrady princezna, Její Výsost Maha Chakri Sirindhorn. Zahrada se postupně rozrostla z 80 ha až na dnešních téměř 500 ha. Díky prostoru a velmi kvalitnímu odbornému vedení zahrady patří Khao Khew k nejlepším a nejkrásnějším zahradám v Asii. Určitě stojí za návštěvu a celodenní výlet. V rámci zahrady je i golfové hřiště Khao Khew Country Club (nádherných 18 jamek). Skvělá je procházka v korunách stromů – Flight of the Gibon.

Khao Khew

Khao Khew

FOTO: archiv autora

Flight of the Gibon

FOTO: Flight of the Gibon

Trocha adrenalinu nikoho nezabije

Když vás unaví odpočinek na pláži a budete si chtít trochu zařádit, je na Pattaye dost možností. Od střelnice, kde si můžete vyzkoušet střelbu ze skutečných zbraní různých generací, včetně válečných zbraní z vietnamské války, přes čtyřkolky v různě náročném terénu až po džíp safari. Bungee jumping z 62 metrů, pěší trek tropickým lesem a různé mořské radovánky. O Flight of the Gibon v zoo Khao Khew už jsem psal. Nuda rozhodně není v plánu.

Flight of the Gibon

Flight of the Gibon

FOTO: Flight of the Gibon

Woodlands Resort, bazén

Woodlands Resort, bazén

FOTO: Archiv autora

Jak si vybrat správný hotel?

V oblasti letoviska Pattaya je oficiálně registrovaných 896 hotelů. Jak si vybrat z takové nabídky a nenapálit se? Určitě je třeba ujasnit si předem, co je cílem návštěvy letoviska. Letíte si odpočinout? Nebo za zábavou, za golfem, s dětmi? Podle toho i pak vyberte polohu ve vztahu k centru letoviska. Když víte, že chcete každý večer vyrážet za zábavou do barů a restaurací, je třeba být někde tzv. „na docházku“, abyste nebyli závislí na dopravě. Chcete si ale přes den skvěle odpočinout? Vyberte hotel blízko centra, s dobrou zahradou, bazénem a hezkými pokoji. Náš typ – Woodlands Resort.

Woodlands Resort, pokoj deluxe s terasou

Woodlands Resort, pokoj deluxe s terasou

FOTO: woodlands resort

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea fron villa

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea front villa

FOTO: Archiv autora

Chcete výbornou pláž a klid? Kvalitní pokoje a hezkou zahradu? Elegantní a příjemné vybavení. Malý a příjemný hotel? Vyberte si jižní část pláže Jomtien. Náš typ – Sea Sand Sun Resort.

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea front villa

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea front villa

FOTO: Sea Sand Sun Resort


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Woodlands Resort, bazén

FOTO: woodlands resort


Více informací o zájezdu

 Termín: 21. 11. a pak každých 10 dnů

Cena: 28 600,-- (za 7 nocí)

THAJSKO – PATTAYA

HOTEL WOODLANDS RESORT

Kdo hledá klidnou zelenou oázu blízko centra, je pro něj Woodlands Resort tou pravou volbou. Soukromý majitel velmi dbá na úroveň služeb, údržbu hotelu a na to, aby uvnitř areálu byla příjemná relaxační atmosféra. 

 
 
Sea Sand Sun Resort

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort


Více informací o zájezdu

 Termín: 21. 11. a pak každých 10 dnů

Cena: 33 900,-- (za 7 nocí)

 THAJSKO – PATTAYA

SAE SAND SUN RESORT AND SPA

Hotel Pattaya Sea Sand resort je nádherný hotel v exotické zahradě na krásné, 3 km dlouhé písčité pláži.
Pokud nechcete z Bangkoku již dále přelétat, tak Pattaya je velice dobře dostupná (transfer z Bangkoku cca 1,5 hodiny
).

 
 

Machu Picchu, Peru

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora


Více informací o zájezdu
 Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA!

Kdo chce uniknout masové turistice a zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme zkrátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě“. Nádherný „zapomenutý“ ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Když si dopřejete čas u napajedla, můžete zažít i souboj hrochů.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 10. 11. 2017 a 28. 2. 2018

Cena: 45 990,--

Více informací o zájezdu zde 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon.

Cena včetně letenky a vstupů a plné penze

45 990,-- Kč