Opice, nenápadné nebezpečí v chrámech a památkách

V hlavní „hale” jeskyně s velkými sochami se modlilo několik věřících a k jednotlivým sochám pokládali přinesené dary. Všude kolem panovalo posvátné ticho a jen ševelení modliteb dokazovalo, že buddhismus je v Thajsku živým náboženstvím. Ticho najednou protrhl vřískot opice a křik malé statné Thajky, která se za opicí hnala.

Opice měla v rychlosti jasně navrch. To malou Thajku dost rozčilovalo. Opice totiž odnášela polovinu melounu, který Thajka přinesla jako dar. Opice běžela k východu z jeskyně a zdálo se, že už ji nic nemůže zastavit. Malá Thajka zprudka zastavila, rozpřáhla se a hodila po opici láhev s vodou. Trefila ji přesně do hlavy. Opice udělala pár kotrmelců, upustila meloun a s vřískotem zmizela. Malá Thajka sebrala meloun a s velkou pýchou jej odnášela zpět k Buddhovi. Někdy i buddhista musí zapomenout na mír s celým světem.

THajsko, Khao Luang

Thajsko, Khao Luang

FOTO: archiv CK Marco Polo

V okolí chrámu Khao Luang můžete potkat desítky, možná stovky opic. Jsou nesmírně agresivní a návštěvníci jsou pro ně nejjednodušším zdrojem potravy. Opice hledají jakýkoli náznak toho, že turista má něco jedlého, a hned jdou po něm, s velkou agresivitou a drzostí. Raději s tím počítejte.

THajsko, Khao Luang

Thajsko, Khao Luang

FOTO: archiv CK Marco Polo

Duchovní místo, kde se věřící propojují s vyšší mocí

Evropané jsou někdy velmi pesimističtí, když slyší o tom, že jsou někde místa, kde se věřící mohou setkat s bohem nebo nějakou vyšší mocí. Přicházejí do těch míst s pohrdavým úsměvem na rtech. To platí také o Khao Luang. Jenže když vstoupíte do jeskynního chrámu a z otvoru ve stropě jeskyně proudí do vnitřního prostoru paprsky světla, úsměv na rtech trochu ztuhne a vy cítíte náhlou potřebu zastavit se a tiše se rozhlédnout kolem.

Najednou hledáte místo, kam byste se postavili nebo posadili a kde byste v klidu vnímali atmosféru a duchovno tohoto zvláštního místa. Náhle jste schopni pochopit, proč sem buddhisté putují takovou dálku a proč Khao Luang pokládají za jedno z nejduchovnějších míst na jihu Thajska.

THajsko, Khao Luang

Thajsko, Khao Luang

FOTO: archiv autora

Nejstarší sochy z období krále Ramy IV.

Rama IV. (Monghut) vládl v Thajsku v letech 1851 až 1868. Tradice v Khao Luang vypráví o tom, že chrám vznikl za vlády Ramy IV. a současně se v něm v této době objevily první sochy. Tento mýtus se dá jen těžko vyvrátit nebo potvrdit. V jeskyni je mnoho soch Buddhy. Malé, střední i velké. Ty největší jsou často pokryté zlatými plíšky, které Thajci rádi používají jako dar Buddhovi.

THajsko, Khao Luang

Thajsko, Khao Luang

FOTO: archiv CK Marco Polo

Bez díry ve stropě by to nebylo ono

Otvor ve stropě umožňuje vstup slunečním paprskům. Ty se mohou odrážet od kouře kadidla z vonných tyčinek a mohou tak vytvářet nádherný obraz. Slunce jako by se chytilo do pasti kouře. Vzduch jako by znehybněl. Když se správně postavíte a kouř a slunce vás oddělí od sochy velkého zlatého Buddhy, můžete mít chvílemi pocit, že vás Buddha skrz ten kouř pozoruje a spokojeně se usmívá.

THajsko, Khao Luang

Thajsko, Khao Luang

FOTO: archiv autora

Vydejte se na jih Thajska a objevujte místa s autentickou kulturou

Thajsko se rozvíjí velmi prudce a stává se cílem mnoha miliónů turistů. Ti samozřejmě míří do hlavních míst, která jsou už obecně známá a jež mají nejbohatší zázemí. Ten, kdo nechce plout s davem, hledá jiná, méně známá a o to krásnější místa.

THajsko, Khao Luang

Thajsko, Khao Luang

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 
THajsko, Khao Luang

Thajsko, Khao Luang

FOTO: archiv autora

Poptávkový formulář

THAJSKO

JESKYNNÍ CHRÁM KHAO LUANG

Chystáte se do Thajska? Třeba i bez cestovní kanceláře? Rádi byste se podívali do chrámu Khao Luang? Rádi vám připravíme výlet na míru. Známe místní prostředí, víme o zajímavostech v lokalitě, máme nasmlouvané ubytování v různých kategoriích. Ušetříme vám čas i peníze
 
 
Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Termín:  10. 11. +  02. 03. 18 + 20. 04. 18

Cena: 45 990 Kč

Více informací o zájezdu zde 


 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřené voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci Velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai – a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon

SKVĚLÁ CENA: 45 990 Kč

(včetně letenek a vstupů do parků)

 
 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA !

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme krátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

 

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora


Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na "vodě". Nádherný "zapomenutý" ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 4. 11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE – BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce", jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
 
  

Vietnam, The Aman

FOTO: archiv autora

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv autora

Více informací

ŠPIČKOVÝ VIETNAMSKÝ RESORT

THE ANAM

 Žádný stres a žádné negativní myšlenky. Návrat do starých dobrých koloniálních dob, kdy servis byl ještě servisem a úslužnost byla ještě úslužností. The Anam dokazuje, že to jde. Majitelé a architekti si ale byli vědomi toho, že nelze vytvářet pouhou repliku minulosti, že je nutné najít harmonii mezi nádechem koloniální doby a provozováním moderního 5* resortu. Podařilo se jim nenápadně oba, na první pohled tak odlišné světy, propojit a vytvořit tak harmonii, která hosty nadchne.

DOPŘEJTE SI SKVĚLOU KVALITU ZA VYNIKAJÍCÍ CENU.

  

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU - EKVÁDOR - KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.