Romantika při západu slunce

Pro nás Evropany jsou sytě zelená políčka protkaná nízkými hrázemi a prašnými cestami, nasvícené zapadajícím sluncem, romantickou podívanou. Když máte navíc mezi políčky rozházené stúpy a pagody a vezete se na korbě starého dvoukoláku, taženého párem volů a řízeného starým Barmáncem, nemá to chybu.

Najmout si dvoukolák můžete na mnoha místech, ale nejlepší je to určitě v Baganu. Desítky pagod, rozházených po rozsáhlém prostoru, políčka přímo v chrámovém areálu a možnost najít místo, kde nebude moc dalších turistů, tím vás Bagan volá k vašemu výletu na volském povozu.

Barma

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kam nemůže traktor

Vůl je pracovní zvíře, které má v Asii staletou tradici. Jeho schopnost pohybovat se v hlubokém bahně, obrovská síla v tahu a nenáročnost chovu předurčila vola jako hvězdu zvířecího osazenstva chudých vesnic po celé jihovýchodní Asii. V Barmě se ale vůl stal opravdovým symbolem drobné zemědělské výroby.

Barma

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Barma

FOTO: archiv autora

Nemusíš mít strach, je to jenom vůl

Před mnoha lety jsem projížděl Barmou a měl jsem ambici nafotit rýžová pole a všechno, co je s nimi spojené. Zastavoval jsem v mnoha malých vesnicích a působil v nich jako zjevení, protože jsem byl zaručeně první turista, kterého místní viděli.

Barma

Barma

FOTO: archiv autora

Byli velmi přátelští, a když jsem požádal o „zacvičení“ v sázení a sklizni rýže, bez problémů se toho ujali. Všude se ale pohybovala ta velká zvířata s těmi nebezpečnými rohy a dívala se na mne jako na vetřelce. Velké oči si mě zkoumavě prohlížely a velké hlavy pokyvovaly, jako by si jen potvrzovaly, že je se mnou třeba něco udělat. Asi byl na mně vidět respekt, který jsem z volů měl, protože se všichni okolo smáli a nutili mě, abych se s nimi blíže přátelil.

Průvodce mi překládal: nemusíš mít strach, je to jenom vůl! Já ale nevěděl, jestli to říkají mně, nebo tomu zvířeti. Pro jistotu jsem položil svou konejšivou dlaň na hlavu zvířete a laskavým hlasem podotkl: Ty můj vole, mám tě rád.

Barma

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Skvělé věno, lepší než nemovitost

Když jste chudý barmský zemědělec, vaše nároky na bydlení nejsou příliš vysoké. Nemovitost tady nemá takovou hodnotu jako u nás. Hodnotu má právě vůl, který vám umožňuje dobře obhospodařovat vaši půdu. Proto je vůl skvělým věnem při svatbách. A s voly se často obchoduje na specializovaných trzích. Platí ale, že zemědělec prodává vola, jen když potřebuje hotovost, jinak si ho nechává a raději si pronajme více pozemků.

Barma

Barma

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 

Bagan, Myanmar (Barma), Ananda Temple

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Termín odjezdu: 18. 11. a pak každý měsíc jeden termín

Cena: 35 000 Kč za 8 nocí

(v ceně není mezinárodní letenka - cca 17 000 Kč)

Více informací o zájezdu zde 


 OBJEVTE KOUZELNOU BARMU

Vydejte se s námi do Barmy a poznejte ji ve skupině dalších cestovatelů, se kterými budete devět dnů součástí skupiny cestující autobusem, letadlem a lodí po nejvýznamnějších památkách země. Navštivte Mandalay, Bagan, jezero Inle a Rangún.

 

 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA !

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme krátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě”. Nádherný „zapomenutý” ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 4. 11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE – BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce”, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

 

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze třech latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.