Jiná planeta

Je jedno, zda si sednete na kámen u hrany některé prolákliny ráno nebo v podvečer. Jisté je, že se vám bude zdát, že jste se ocitli na úplně jiné planetě. Civilizace zůstala daleko za vámi a čas se zastavil. Nejprve vás překvapí neuvěřitelné ticho (pokud se neocitnete vedle skupinky polských turistů). Pak si uvědomíte, že i světlo kolem sebe vnímáte jinak než jindy. Jako byste vstoupili do filmu, tak ostré jsou kontrasty a tak hluboký je obraz. Chce se vám zhluboka se nadechnout, zatajit dech a pak pozvolna vydechnout. I když nejde jediným pohledem obsáhnout celý prostor dlouhý 160 km a široký 27 km, na kterém se Fish River Canyon rozkládá, přesto pohled do kaňonu bere dech.

Fish River Canyon. Namibie.

Fish River Canyon. Namibie.

FOTO: archiv autora

Fish River Canyon není o zvířatech

Většina lidí, kteří se vydávají na jih Afriky, očekává, že všude, kam se pohnou, jsou zvířata. A pokud možno ta největší, nejdivočejší a v takovém množství, že se o ně téměř zakopává. Zvlášť když je nějaké území vyhlášeno národním parkem nebo rezervací. Jenže některá území jsou chráněna pro svou přírodní krásu, ne pro své obyvatele. Fish River Canyon patří mezi takové oblasti. Zvířata v parku jsou, ale nejsou tím hlavním důvodem k návštěvě. Tím je kaňon samotný. Různé druhy antilop jsou spíše příjemným zpestřením.

Fish River Canyon. Namibie.

Fish River Canyon. Namibie.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další zajímavé články o Namibii.

FOTO: archiv autora

Náročné putování

Nemusíte se vydávat na Kilimandžáro nebo na Mt. Kenya, když si chcete dát řádně do těla. Pětidenní trek v oblasti Fish River Canyon dá zabrat a prověří fyzičku. Od května do září si můžete najmout horského vůdce a vyrazit. Na rozdíl od jiných míst tady za vámi (nebo před vámi) nebude šlapat horda nosičů, kteří by vám putování zjednodušili a zpříjemnili. Co si na cestu vezmete, ponesete na svých vlastních zádech. Včetně jídla a pití. Je to vaše putování, je to vaše dobrodružství, tak trpte. Jakmile jednou vyrazíte na cestu, neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak ji ukončit. Není jednoduchý způsob, jak z toho ven. Vůdce vás nemůže doprovodit zpět, musí zůstat s těmi, kteří zůstávají. Nakonec se překonáte a budete pokračovat. Pomalu, s pomocí, ale budete. Trápení sebe sama je součástí zážitku a vzpomíná se na ně pak hodně dlouho.

Mobilní kemp při putování kaňonem Fish River Canyon. Namibie.

Mobilní kemp při putování kaňonem Fish River Canyon. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pro méně odvážné

Pro méně odvážné funguje mobilní kemp, který vytváří zázemí pro putující. Posádka kempu se stará o celkové zázemí. Postaví a zbourá kemp, zajistí přepravu na nové místo, zajišťuje přesun potravin a všeho ostatního, co vyžaduje komfortní pěší putování. Dávka kilometrů zůstává stejná, ale záda bolí o hodně míň a zbývá mnohem víc energie na večerní posezení u ohně a na vedlejší procházky. Devadesát kilometrů základní trasy projde během hlavní sezóny hodně skupinek, ale smích během pochodu většinou uslyšíte jen u těch, které si mohou dovolit zajišťovací tým.

Když jdete nalehko..... Namibie.

Když jdete nalehko… Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nádherná zastávka na cestě

Fish River Canyon je skvělá zastávka při cestě po Namibii nebo při cestě z Jihoafrické republiky do Namibie. I když se tu zastavíte jen na jedno odpoledne nebo jeden den, nebudete litovat.

Pomníky minulých časů. Namibie.

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 
Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber.

Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín:  27. 10. + 10. 11. + 02. 03. 18 + 20. 04.18

Cena: 45 990 Kč

Více informací o zájezdu zde 


 

SAFARI V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

s českým průvodcem

Během týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme společně pěší safari, safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci Velkého Krugerova NP, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat – braai a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon

SKVĚLÁ CENA: 45 990 Kč

(včetně letenek a vstupů do parků)

 
 

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA !

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá, i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme krátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32 500 Kč za 7 nocí

 
 

 

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora


Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na „vodě”. Nádherný „zapomenutý” ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57 400 Kč ZA 11 NOCÍ

 

 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 4. 11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE – BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce”, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
 
  

Vietnam, The Aman

FOTO: archiv autora

Více informací

ŠPIČKOVÝ VIETNAMSKÝ RESORT

THE ANAM

 Žádný stres a žádné negativní myšlenky. Návrat do starých dobrých koloniálních dob, kdy servis byl ještě servisem a úslužnost byla ještě úslužností. The Anam dokazuje, že to jde. Majitelé a architekti si ale byli vědomi toho, že nelze vytvářet pouhou repliku minulosti, že je nutné najít harmonii mezi nádechem koloniální doby a provozováním moderního 5* resortu. Podařilo se jim nenápadně oba na první pohled tak odlišné světy propojit a vytvořit tak harmonii, která hosty nadchne.

DOPŘEJTE SI SKVĚLOU KVALITU ZA VYNIKAJÍCÍ CENU.

  

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.