Simulátory nejsou to pravé ořechové

Když hrajete golf, nevydržíte bez hraní tři nebo dokonce čtyři měsíce. Jistě, je tu hra na simulátorech, ale to je tak trochu jako randit s gumovou pannou. Nic nenahradí ranní rosu na čerstvě posekané trávě, slunce vycházející nad greenem a míček na „týčku“ na odpališti. Hodně hráčů zamíří do Turecka, Thajska, Dubaje nebo na Kanárské ostrovy. Dubaj začíná být drahá a nepohodlná a Turecko je nejasné díky politické situaci. Proč se tedy nevydat do Jihoafrické republiky a proč ne rovnou tam, kde je to úplně nejlepší?

Jen málokdo se vydá ale do opravdového ráje, do Fancourtu.

Fancourt, Links.

Fancourt, Links.

FOTO: Fancourt

Prastará historie

Zakladatel Fancourtu by se asi divil, kdyby viděl, jak dnes vypadá území, na kterém postavil v polovině 19. století přístřešek pro své dělníky, kteří budovali silnici a horský průsmyk v Outenigua Mountains.

Fancourt Manor House

Fancourt Manor House

FOTO: Fancourt

Henry Fancourt White budoval průsmyk Montagu v letech 1844 až 1848 a pomohl významně expanzi kolonistů do dalších částí afrického jihu.

Přístřešek se postupem času proměnil v dům s mnoha pokoji a po smrti Henryho byl prodán v dražbě. Několikrát změnil majitele, až jej v roce 1903 syn zakladatele Ernest Montagu White koupil zpět a pojmenoval ho na počest otce Fancourt Manor House.

Fancourt Manor House je srdcem golfové Mekky

Fancourt Manor House je dnes nejen národní památkou, ale i luxusním hotelem s 18 pokoji a nádhernou ukázkou toho, jak se dá rekonstruovat stará budova s respektem k minulosti při splnění těch nejnáročnějších požadavků současné luxusní klientely.

Fancourt Manor House

Fancourt Manor House

FOTO: Fancourt

Naši památkáři by se měli do Jihoafrické republiky vydat, aby viděli, že komerční využití starých budov nemusí znamenat jejich konec, ale naopak záchranu.


Hlavní město golfu v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika je pro každého golfistu rájem. Skvělých hřišť je tu celá řada. Ale hlavním městem golfu v zemi je jednoznačně Fancourt. Dvě stě třináct hektarů pozemků okolo původního domu bylo přebudováno v golfový resort, který uspokojí i hodně náročné hráče.

Ernie Els

Ernie Els

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

Fancourt je spojován se dvěma ikonami jihoafrického golfu, s Garym Playerem a Erniem Elsem. Gary Player je autorem designu všech tří místních hřišť. Sám tvrdí, že The Links je jeho nejkrásnějším hřištěm. Všechna tři hřiště patří mezi 20 nejlepších v Jihoafrické republice a často jsou vyhlašována jako vůbec nejlepší.

Fancourt, Links.

Fancourt, Links.

FOTO: Fancourt

The Links

Pro české hráče je The Links opravdovou zkouškou odvahy. Při jeho projektování vycházel Gary Player ze zkušeností ze skotských a irských hřišť. Hřiště co nejvíce otevřel větru a jamky modeloval tak, aby největší překážky byly postaveny právě ve vzdálenostech vašich maximálních ran.

Tohle hřiště vás donutí používat hlavu, ranaři tu budou nešťastní a zásoba míčků jim bude stačit sotva na první devítku. Rozhodně tímhle hřištěm svůj pobyt ve Fancourtu nezačínejte, protože byste se hodně natrápili. Hřiště je ale krásné a vždy perfektně udržované, a kdo ho projde s dobrým číslem, odnese si domů skvělou vzpomínku.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Montagu

Montagu je lahůdka. Při projektování využil Gary Player původní park s vysokými stromy, potoky a rybníky. Kdo má rád hřiště s parkovou úpravou, přijde si na Montagu na své.

Každá jamka je naprosto odlišná od ostatních a sama o sobě je zahradou plnou květin, stromů, velkých balvanů a nádherných zákoutí. Přitom jsou tu široké ferveje a rozměrné greeny.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Montagu bylo několikrát vyhlášeno nejlepším hřištěm Jihoafrické republiky. Pokud jedete na golf v páru, máte naprostou jistotu, že na Montagu bude vaše partnerka nadšená a bude často sahat  pro fotoaparát. Není to ale rozhodně lehké hřiště, které by neumělo potrápit. Je tu hodně vody a jamky jsou dlouhé.

Fancourt, Outeniqua.

Fancourt, Outeniqua.

FOTO: Fancourt

Outeniqua

Asi nejlehčí z trojice hřišť ve Fancourtu. Je pojmenováno po pohoří, které vytváří nádherné panorama okolo celého areálu.

Díky převýšení vás čekají na mnoha jamkách nádherné výhledy a často získáte velmi dobrý pocit, protože vaše rány poletí mnohem dál, než jste obyčejně zvyklí.

Tady nebyl Gary Player škodolibý jako na The Links a nepřipravil žádné záludnosti v dopadových zónách. Začněte svůj pobyt právě tady, abyste si trochu vydechli, nabrali sebevědomí a začali si svůj pobyt ve Fancourtu opravdu užívat.

Stellenbosch

Stellenbosch

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nejen golfem živ je golfista

Letět do Jihoafrické republiky za golfem a nevidět a nezažít nic jiného by bylo rouhání. Nechte se okouzlit vinařským krajem v okolí Stellenbosche a Franschhoeku. Vydejte se na safari v oblasti Krugerova národního parku. Navštivte „matku měst“ pod Stolovou horou nebo si dopřejte adrenalinový víkend v Knysně.

Extrem 19

Extrem 19, nejvyšší odpaliště na světě.

FOTO: archiv autora

Jen v okolí Kapského Města je více než 50 hřišť

Fancourt je jedinečné místo. Je ale hodně drahé a velmi často vyprodané. Jihoafrická republika není rájem jen pro ty nejnáročnější, je tu obrovské množství hřišť, na kterých si skvěle zahrají i rekreační hráči. Poplatky jsou velmi nízké a můžete si vybrat typ hřiště, který vám vyhovuje.  Nádherná hřiště jsou ve vinařském kraji Stellenbosch. Letos doporučujeme si vše připravit docela dopředu, protože oblíbené Turecko nebude asi úplně ono a především Britové a Skandinávci se do Jihoafrické republiky vydají za golfem v mnohem větším počtu než obvykle.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 
Botswana, truck

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Botswana, truck

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Termín:  26.04. 2018

Cena:89.990,-- za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 


 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

Pocestujete opravdovým přírodním rájem pro každého cestovatele i fotografa. V expedičním náklaďáku máte jedinečnou šanci dostat se na odlehlá místa a kempovat v divočině společně s podobně laděnými spolucestujícími.
 
 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací zde


BANGKOK + OSTRŮVEK KOH HAI

NEJLEPŠÍ CENA !

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme krátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

od 32.500,- Kč za 7 nocí

 
 

 

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více podrobností

NÁDHERNÁ KOMBINACE

BANGKOK + ŘEKA KWAI +

OSTRŮVEK KOH HAI + KRABI

Kombinace Bangkoku, třídenního výletu na řeku Kwai a pobytu u moře. Poznávací zájezd na řeku Kwai je i pro rodiny s dětmi, kde si užijí jak lezení v korunách stromů v džungli, tak i ubytování na "vodě". Nádherný "zapomenutý" ostrov Koh Hai je pro milovníky klidu a romantiky a milovníky šnorchlování, určitě i pro rodiny s dětmi. Na konci pobytu na Krabi naopak poznáte i Thajsko s jeho ruchem a nočním životem.

57.400,-- ZA 11 NOCÍ

 
 

 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 4.11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE - BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce" jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Poptávkový formulář

GOLF V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

CESTY NA MÍRU

 Golfové zájezdy do Jihoafrické republiky organizujeme už 15 let. A zájezdy do Afriky více než 20 let. Jsme schopni Vám poradit a ušít Vám zájezd na míru. Sami golf hrajeme a rozumíme Vašim potřebám.

DOPŘEJTE SI SKVĚLÝ GOLF V NÁDHERNÉM PROSTŘEDÍ. 

 

  

Ekvádor

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU - EKVÁDOR - KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze třech latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.