Asijský Mauricius

Mauricius (Mauritius) má velmi dobrou pověst a je vyhlášený tím, že za své peníze dostanete opravdu to, co jste si zaplatili. Právě proto se někdy malajskému ostrovu Langkawi přezdívá asijský Mauritius. I na Langkawi dostanete za své peníze kvalitu a můžete tu prožít pohodovou dovolenou. Při dnešním pohodlném spojení do Kuala Lumpuru nebo Singapuru je jen otázka času, kdy mnohem více Čechů a Moravanů objeví tuhle zelenou perlu.

Langkawi

Langkawi

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Svět je plný ostrovů, proč se vydat právě na Langkawi

Na první pohled se svět zdá plný možností. Ale je to jen zdání. Jakmile začnete řešit svou dovolenou, začne se svět zmenšovat. Někam neletí spoje právě v době, kdy vy potřebujete. Jinde je špatné počasí. Někde není ubytování, které hledáte. A na jiném místě je vyprodáno nebo až příliš draho.

Když už si konečně vyberete a začnete hledat recenze, zjistíte, že místo, které jste si vybrali, není úplně takové, jak vypadá na fotkách, a nefungují tam služby. Nakonec zjistíte, že je každá rada dobrá. A jedna zní, leťte na Langkawi. Tady jsou důvody proč.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Zelené souostroví

Když se řekne Langkawi, většinou mají lidé na mysli Palau Langkawi, největší ostrov z 99 ostrovů tvořících souostroví Langkawi. Jedno z kouzel Langkawi je právě v tom, že je součástí souostroví. Malé ostrůvky v okolí hlavního ostrova vytvářejí nádhernou kulisu, kterou pozorujete z pláží a kopců hlavního ostrova.

Mezi ostrůvky jsou nádherná zákoutí, do kterých se dostanete výletní lodí. Soubor ostrovů a ostrůvků vytváří mikroklima, které velmi pozitivně ovlivňuje počasí na hlavním ostrově. Na ostrovech je dostatek vláhy po celý rok a díky tomu je Langkawi nádherně zeleným ostrovem. Mlžné pralesy, smaragdová jezera ve vnitrozemí, bílé (ale i černé) pláže, mangrovníkové háje, kopcovitá krajina a typická asijská zelená políčka.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv autora

Nádherné pláže

Hlavním důvodem, proč se na Langkawi vydat, je dovolená u moře. Čekají vás krásné dlouhé písčité pláže, tyrkysové moře, palmové háje, pohodový servis a vynikající kuchyně. Nechybí pocit naprostého bezpečí a velmi laskaví a milí lidé.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv autora

První geopark v jihovýchodní Asii

V červnu 2007 bylo souostroví Langkawi vyhlášeno prvním geoparkem v jihovýchodní Asii. Důvodem byla skutečnost, že na velmi malé ploše najdete velmi rozmanitou ukázku geologického vývoje celé oblasti. Souostroví bylo vytvořeno zvláštní kombinací vulkanické a tektonické činnosti, navíc spojené s mořskou erozí.

Mnohé skalní útvary ukazují na jednotlivé vlivy a pro geology je to přímo ráj. Obrovská rozmanitost je napěchovaná na malém prostoru. I běžný návštěvník může obdivovat jeskyně, skalní a pískovcové útvary a divoká skalnatá pobřeží malých ostrůvků.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi, Malajsie

FOTO: archiv autora

Ztracen v mangrovníkových lesích

Už jsem se párkrát v životě ztratil. Když jsem se ztratil v polích s cukrovou třtinou na Mauriciu, byla to legrace. Bylo jasné, že dřív nebo později musím najít konec pole. Když jsem se ale ztratil v buši v Zimbabwe, už tak veselé to nebylo. Najednou jste součástí potravinového řetězce a to vám zrovna sebevědomí nedodá. A právě na Langkawi jsem se ztratil v mangrovníkovém háji. Půjčil jsem si kajak a vyrazil. Průvodce jsem odmítl, vždyť jsem přece zkušený cestovatel a vyjíždím jen tak na chvilku! Po pár zatáčkách a několika zastaveních na focení jsem najednou nevěděl kudy kam. Pamatoval jsem si, kde bylo slunce, když jsem vyplouval, tak jsem se otočil a věřil, že tam někde musí být konec háje. Jenže to bylo něco jiného než cukrová třtina a cesty v ní. Tady najednou cesta končila nebo vás odklonila jinam. Vymotal jsem se asi po třech hodinách zcela vysílený. Když jsem ale vracel člun, nedal jsem na sobě nic znát. Viděl jsem spoustu ryb, krabů, mořských orlů a varanů. Krása, jen příště raději s průvodcem.

Langkawi. Malajsie.

Langkawi, Malajsie

FOTO: archiv autora

Na kole kolem dokola

Ostrov je naprosto bezpečný a jedna z velmi dobrých možností, jak ho poznat, je půjčit si kolo a vydat se kolem dokola. Na pobřeží je ostrov velmi moderní. Jenže když vjedete do vnitrozemí, narazíte na vesnice plné dřevěných domů obklopených rustikální krásou staré Asie. Buvoli po břicho ponoření v blátě, zemědělci sázející rýži v zaplavených polích, rodina obědvající uprostřed polí ve stínu malé dřevěné boudy. A na mnoha místech pobřeží narazíte i na rybářské vesnice, kde můžete zažít návrat rybářů s jejich úlovkem. Zajedete si na skvělé lívance s odpoledním čajem v pouličních stáncích.

langkawi. Malajsie.

Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv autora

Deštný (mlžný) prales

Na tolika místech na světě vám budou tvrdit, že jejich deštný prales je jedním z nejstarších. Po pravdě řečeno, pokud nejste specialista na pralesy, je vám úplně jedno, zda ten, do kterého vstupujete, je starý jeden milión let nebo jen 800 tisíc let. Podstatné je, jaký zážitek vás čeká, když do pralesa vstoupíte. A tady bych byl na Langkawi opatrný. Musíte velmi pečlivě vybírat pořadatele svého treku do pralesa. Ptejte se nejen na trasu, ale hlavně na to, kolik lidí se v té oblasti bude pohybovat. Když nevyberete správně, může se vám stát, že budete mít pocit, že jste v botanické zahradě v den otevřených dveří, kdy je vstupné zdarma. Jinak je deštný prales na Langkawi na trek jako dělaný.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Více informací zde

Cena : 75 990 Kč

Termín:  25. 9. 2017

SRÍ LANKA

DVĚ TVÁŘE JEDNÉ KRÁSKY

Kromě tradičních klenotů sinhálské části ostrova – dechberoucích Sigiriye a Dambully, monumentálních Anuradhapury či Polonnaruwy anebo pulzujícího Kandy – se tentokráte vypravíme i na sever a východ, kde nás čeká tajuplná Jaffna i okolní ostrovy plus nádherné východní pláže Passikudah a Nilaveli.

GARANTOVANÝ ODLET: 25. 9. 2017

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více podrobností

NEJLEPŠÍ CENA

BANGKOK + OSTROV KOH HAI

FANTASY KOH HAI RESORT

Kdo chce uniknout masové turistice a chce zažít Thajsko jako za starých dobrých časů, může se vydat na ostrov Koh Hai (Ngai). Pobyt na malém kouzelném ostrůvku kombinujeme v této nabídce s pobytem v Bangkoku. Především proto, aby cesta na ostrov nebyla tak dlouhá a i z důvodu návaznosti letů.

Pobyt na ostrově můžeme krátit nebo prodloužit podle vašeho přání.

SKVĚLÁ CENA:  32 500 Kč

 
 

 

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 4. 11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE – BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce”, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO V LÉTĚ  – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

  

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU – EKVÁDOR KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze tří latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

Wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyetylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázních nebo k sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Specializovaný web na teakový nábytek - zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena