Petronas Twin Towers

Praha má svůj orloj a Kuala Lumpur svá „dvojčata“. Impozantní stavba láká každého návštěvníka města. 88 podlaží se vyšplhá až do neuvěřitelné výšky 451,9 metru. Architekt Cesar Pelli měl jednoznačné zadání: zachytit ambice a touhy malajského národa a vůdců, stát se globálním hráčem. Když stojíte pod mrakodrapem, musíte uznat, že se záměr architekta zdařil. Je to bezesporu jeden z klenotů moderní architektury.

Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers

Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers

FOTO: archiv CK Marco Polo


Pokud se budete chtít projít po mostě mezi věžemi, určitě si rezervujte vstupenku předem. Počet návštěvníků, kteří se mohou po mostě projít, je omezený a jsou dny, kdy vstupenky nejsou bez rezervace k dispozici.

Kuala Lumpur, nadzemka Monorail

Kuala Lumpur, nadzemka Monorail

FOTO: archiv autora

Moderní město protkané asijskou tradicí

Od města založeného v 19. století (1850) nemůžete očekávat žádnou zásadní historickou architekturu. Těch několik starších budov, okolo kterých obdivně pobíhají američtí turisté s fotoaparáty, vás nejspíš nechá chladnými. Kuala Lumpur je především moderní město protkané asijskou tradicí. Najdete tu nejen malajské, ale i čínské a indické vlivy. Navíc je Kuala Lumpur velmi zelené město se spoustou parků, takže se tu cítíte velmi dobře.

Kuala Lumpur, Jalan Alor

Kuala Lumpur, Jalan Alor

FOTO: archiv CK Marco Polo

Láska ke každému městu prochází žaludkem

Nejen láska k ženě, ale i láska k městu prochází žaludkem. Může se vám v některém městě hodně líbit, ale pokud se dobře nenajíte, pokud vám bude po jídle nevolno, nebo dokonce budete mít střevní potíže, určitě budete váhat, zda se vrátíte. Kuala Lumpur je pro milovníky jídla skvělé místo. Jí se tu stejně dobře jako v Bangkoku nebo Hongkongu. Určitě při návštěvě zajděte do vyhlášené ulice Jalan Alor, která je večer rájem vůní a chutí. Navíc za velmi dobré peníze.

Kuala Lumpur, Jalan Alor

Kuala Lumpur, Jalan Alor

FOTO: archiv autora

Nádherné léto v Malajsii

Většina lidí má za to, že se do jihovýchodní Asie dá cestovat pouze v zimě. Je to ale mýtus, který nemá žádné opodstatnění. Jsou místa, která jsou naopak vhodná k návštěvě právě jen v letních měsících. Například západní pobřeží Malajsie s mnoha nádhernými ostrovy. Přečtěte si článek o ostrově Perhentian.

Perhentian

FOTO: archiv autora

 Malajsijské Seychely. Málokdo v Čechách o nich ví

Kuala Lumpur, jeskyně Batu

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Jeskyně Batu

Pouhých 13 km severně od Kuala Lumpuru vybudovala indická komunita na konci 19. století nádherný chrám. Využila přírodní jeskyně, které dokonale zabydlela svatyněmi a oltáři. Je to vyhlášené poutní místo, takže je složité tu zažít chvilku intimní samoty, ale pokud se vydáte k jeskyním velmi brzo ráno a vyhnete se tradičním hinduistickým svátkům, budete mít větší šanci zažít pocit, který kdysi zažívali mniši a věřící. Nebo naopak můžete zažít naprostý chaos, pokud se rozhodnete navštívit jeskyně v době některého velkého svátku.

Kuala Lumpur, Batu Caves

Kuala Lumpur, Batu Caves

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Perhentian

FOTO: archiv autora

Více podrobností

LÉTO 2017

OSTROV PERHENTIAN

PERHENTIAN ISLAND RESORT

Nádherné, dosud turisty málo známé ostrovy na východním pobřeží Malajsie mohou být vaším cílem v létě s rodinou či jen na romantický pobyt ve dvou. Perhentian nabízí nádhernou přírodu a opravdový relax. Cesta – cca 1,5 hodiny transfer z letiště Kota Bahru do přístavu Besut a poté lodí na ostrov Perhentian cca 1,45 h. Může se zdát, že je cesta komplikovanější, ale určitě stojí za to.

SKVĚLÁ CENA:  43 990 Kč

 


Srí Lanka

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Proti nepříjemným cizopasníkům se dá bojovat různě. Národní park Etosha, Namibie.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 4. 11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE – BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce", jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO V LÉTĚ  – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

 
  

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Machu Picchu, Peru

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze třech latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyetylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázních nebo k sauně.

 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena