Ráj na konci světa

Svět je zapomenut! Zůstala jen nádherná bílá pláž, desítky odstínů modré barvy v laguně a na nebi. A pohoda. Tam někde za horizontem jsou všechny ty každodenní rvačky o přežití, politikaření všech proti všem, náboženské roztržky a ekonomické krize, běžný svět.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Mnemba má obvod pouhých 1,5 km. Ostrov i s atolem jsou velmi striktně určeny pouze pro klienty a sloužící personál. V 10 plážových bungalovech se může ubytovat maximálně 20 návštěvníků a i počet dětských návštěvníků se snaží majitelé udržet ve velmi snesitelné míře (maximálně dvě děti v jednom termínu na celý ostrov!). Tady si nikdo nemá lézt na nervy a kazit si vzájemně dovolenou.

Na ostrově mohou být maximálně 2 děti v jednom termínu. Ale ti si pobyt opravdu užívají.

Na ostrově mohou být maximálně dvě děti v jednom termínu. Ale ty si pobyt opravdu užívají.

FOTO: archiv autora

Žádní prodavači na pláži

Kdo zažil dovolenou na pobřeží Keni nebo Zanzibaru, potvrdí, že jedna z věcí, která dříve nebo později začne na dovolené vadit, jsou plážoví prodavači.

Samozřejmě člověk pochopí, že jsou to živitelé rodin a prodej něčeho turistům může zajistit obživu, která se jinak shání hodně těžko. První den to jde, ale třetí čtvrtý den, když už jste mockrát řekli všem, že opravdu nic nepotřebujete, vás začne tlak prodavačů otravovat. Ostrůvek Mnemba je takových problémů naprosto ušetřen, tady na pláži žádné prodavače nepotkáte. Jste sami pány svého času a prostoru. Takových míst na světě není mnoho.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo snorchlování.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo šnorchlování.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

 

Zanzibar, Tulia Resort, bazén

FOTO: archiv CK Marco Polo

Češi nenápadně zapouštějí kořeny na Zanzibaru

Bílá pláž a modré moře. Pro domorodce každodenní skutečnost. Pro nás fascinující zážitek.

FOTO: archiv autora

Zanzibar – ostrov rozkročený mezi Afrikou a Ománem
 
Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 

Zanzibar – místo iluzí, kde nic nemusí být tak, jak se zdá

Robinsoni z vlastní vůle

Všechny stavby na ostrově jsou postaveny z přírodních materiálů a každý detail je propracovaný s cílem navodit atmosféru panenského ostrova, nepostiženého chorobami civilizace. Jste tak trochu robinsony z vlastní vůle.

Konstrukce bungalovů z kmenů stromů, místo podlahy režná rohož položená na písku, místo stěn rohože z palmových listů. Velmi kvalitní postel se skvělou matrací a velmi kvalitní povlečení. Prostorné pokoje, co nejvíce otevřené směrem k pláži a moři.  V souladu komfortu a jednoduchosti, kvality a prosté architektury, exkluzivity a respektu k přírodě, v tom všem dohromady je to kouzlo, kterému propadnete, když se na ostrov vydáte. Boty neobujete celý pobyt a na veškeré formální oblečení si ani nevzpomenete. Tady jste jen vy, pláž, moře a zázemí, které vás má činiti šťastnými.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

FOTO: andBeyond, archiv autora

Není malý ostrov velkou nudou?

Základní vymožeností na ostrově Mnemba je právo nedělat vůbec nic! Zastavit se, vypnout a odpočívat. Ale když toho nejste schopni, můžete šnorchlovat nebo se potápět v laguně a u korálového reefu, můžete rybařit, můžete se odebrat na odvrácenou stranu ostrova a pozorovat mořské ptáky, kterých je tu početná kolonie, můžete se plavit na jedné ze dvou nádherných starých lodí.

Navíc má každý pokoj svého komorníka a ten je vám plně k dispozici. S ním můžete konzultovat veškeré své aktivity. Proč komorníka nepožádat, aby vám uspořádal romantický piknik na pláži? A co večerní posezení v peřinách na bílém jemném písku? Pohodlně se natáhnete, založíte si ruce za hlavu a budete pozorovat hluboké africké nebe. Sklenka s nápojem bude zapíchnutá do písku vedle vás, a když dopijete, komorník dolije další. Nudit se určitě nebudete. Televizi na pokoji nečekejte, ale wi-fi ano. Budete však žádáni, abyste respektovali právo sousedů na klid.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Plavba na staré lodi je opravdu pohoda a relax.

FOTO: archiv autora

Krkolomná cesta na ostrov

Cesta do ráje bývá poseta trny, tvrdívají klasici. I do ráje na ostrově Mnemba se musíte prokousat přes pár překážek. Sám let na Zanzibar není z Evropy úplně pohodlný, vyžaduje alespoň jeden přestup (spíš dva).

Nepodlehněte zdání, že charter na Zanzibar, který nabízejí některé cestovní kanceláře jako tzv. „přímý let“, je nějaká výhra. Přímý let neznamená let bez mezipřistání, znamená pouze, že vystoupíte v cíli z toho samého letadla, do kterého jste nastoupili. Přímý let z Prahy má nejméně dvě mezipřistání – v Egyptě a v Keni. Určitě se před případnou rezervací poptejte, kolik hodin takový přímý let trvá.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

A to není všechno. Když už přistanete na Zanzibaru, musíte se dostat do přístavu na severu ostrova. Ta cesta je hrbolatá a nepohodlná a po dlouhém letu je tak trochu trápením neviňátek. Pak ještě kousek lodí a jste v ráji. Stojí za to ty překážky překonat.

Skvělá kombinace se safari

Jste kousek od jedněch z nejlepších míst na safari ve východní Africe – ať už jsou to národní parky na jihu Tanzanie, které nejsou tolik známé, ale jsou nepostižené masovou turistikou, nebo kráter Ngorongoro a národní parky Tarangire, Serengeti a Lake Manyara. Ideální kombinace je 5–6 dnů safari a 6–8 dnů na ostrově.

Na alkalické jezero na dně kráteru Ngorongoro přilétají každé ráno plameňáci. Je to úchvatý pohled.

FOTO: archiv autora

Mimořádná přírodní památka – Ngorongoro

Ngorongoro Crater Lodge, Tanzanie

FOTO: andBeyond

Kouzelné kempování – glamping

&Beyond záruka kvality

Neobydlený panenský ostrůvek koupila jihoafrická společnost &Beyond (dříve CC Africa), která přichází už mnoho let s vizionářskými projekty v jižní a východní Africe. Jako první otevírala privátní safari té nejvyšší kvality, první začala propagovat luxusní stany, nové typy terénních vozů a velmi privátní servis. Kdo jednou ochutnal servis &Beyond, hledá jen těžko srovnatelnou kvalitu.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Taj Mahal. V každém rohu podstavce stojí minaret.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací zde

Cena: 83 900 za 14 nocí

Termín: 8. 9. 2017 + 8. 5. 2018

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO INDIE

ZLATÝ TROJÚHELNÍK + HIMÁLAJ

Pokud jedete do Indie poprvé a chcete vidět aspoň to základní, tak právě pro vás je tento zájezd. Uvidíte nejzajímavější místa a města jako Dillí, Agru a Jaipur, kdy je cesta zaměřena hlavně na památky, poté přeletíte do Lehu do nadmořské výšky nad 3000 m, kde vás okouzlí krajina s výhledem na vrcholky Himálaje.
Pokud bude mít skupina šest osob, pojede s ní česky mluvící doprovod. Jinak bude anglicky hovořící průvodce přítomen v Indii na daných místech.

 

Perhentian

FOTO: archiv autora

Více podrobností

LÉTO 2017

OSTROV PERHENTIAN

PERHENTIAN ISLAND RESORT

Nádherné, dosud turisty málo známé ostrovy na východním pobřeží Malajsie mohou být vaším cílem v létě s rodinou či jen na romantický pobyt ve dvou. Perhentian nabízí nádhernou přírodu a opravdový relax. Cesta – cca 1,5 hodiny transfer z letiště Kota Bahru do přístavu Besut a poté lodí na ostrov Perhentian cca 1,45 h. Může se zdát, že je cesta komplikovanější, ale určitě stojí za to.

SKVĚLÁ CENA:  43 990 Kč

 


Srí Lanka

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 4. 11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE – BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce“, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO V LÉTĚ  – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

 
  

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU–EKVÁDOR–KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze třech latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyetylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázních nebo k sauně.

 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena