No to ses snad po…!

Psal se rok 1993 a já jssem se chystal na svou první cestu do Kolumbie. Řešil jsem dvojí vstup do USA, protože jsem chtěl letět z Miami. Úředník na US ambasádě v Praze si mě prohlížel hodně podezřívavě a nechtěl věřit tomu, že jako majitel cestovní kanceláře jdu hledat novou destinaci pro své klienty. Tak daleko létalo tehdy jen pár tisíc Čechů a Slováků. Nakonec jsem víza dostal a mohl jsem se pochlubit kamarádům, kam se chystám. „No to ses snad po…!“ komentoval to jeden z nich. Všichni o mě měli strach. A právem. Jenže za těch bezmála 25 let se strašně moc změnilo. A nejvíc je to vidět právě na Cartageně.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Romantická, vášnivá, sexy a cool.

Slogany, kterými lákají americké letecké společnosti a cestovní kanceláře klienty do Cartageni, se hemží právě těmito výrazy. Trochu mě vždycky dráždí taková zjednodušující bulvárnost, ale musím přiznat, že u Cartageny  jsou asi používány oprávněně. Málokteré město Střední Ameriky na tak malém území nabízí tolik odlišných tváří sebe sama.

Největší kontrast asi najdete u dvou částí města, čtvrtí Bocagrande a tzv. Starého města. Jediné, co je spojuje, je poloha u moře. Jinak jsou natolik odlišné, že to asi ani víc nejde.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Ve Starém městě se ponoříte do 16. století. V úzkých uličkách se zvlněnými zídkami najdete španělskou koloniální architekturu, která je na mnoha místech s velkou pietou a láskou obnovena, aby na jiných místech podléhala zkáze a zubu času.

Malé hotýlky otevírají dveře do svých foyerů, aby vám nabídli alespoň trochu stínu, když vás začne trápit venkovní vedro. V podvečer vystupáte na severní hradby a najdete si místo v některém venkovním baru, abyste pozdravili západ slunce s tou správnou sklenicí v ruce.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Za to „Malá Copacabana“, jak je často pláž a čtvrť Bocagrande nazývána, to je úplně jiný šálek kávy. Nablýskané hotely, zářivá nákupní centra, plážové kavárny a bary, přetížená doprava. Nábřeží poseté slunečníky a lehátky. Není to určitě nejjemnější městská pláž v Jižní Americe.

Je třeba být ve střehu nejen kvůli chladnému vánku. Drobná kriminalita sem patří stejně jako svítící loga nadnárodních společností. Když si ale dáte trochu pozor, nic se vám nestane. Večery jsou tu divoké a vášnivé.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv CK Marco Polo

Hra barev, co nikdy nenudí

Cartagena je plná barev. Nejen ve Starém městě, ale všude. Kolumbijci barvy milují a používají je až s provokativní chutí. Zvlášť barvy jasné a výrazné. I díky nim jsou staré uličky tak půvabné. Ale barvy najdete i na šálách, pytlích, botách, ale i na tržnici s ovocem. Barvy jsou prostě součástí Cartageny.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Chiva je dobrá volba

A barevné jsou i legendární autobusy chiva. Dříve sloužily veřejnosti, ale dnes jsou z nich jen výletní autobusy pro turisty. Kašlete na předsudky o hnusně komerčním používání chiva autobusů a klidně nastupte do některého z nich. Dřevěná konstrukce kapoty je pomalována barvami a už samo nasedání do autobusu je velká legerace. Boční žebřík, pak klouzání přes dřevěné lavice až na místo, kde budete sedět se sousedy rameno na rameni, bok po boku. Proto je možná lepší urvat si místo na kraji lavice.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Můžete vyrazit na pár hodin nebo na celý den, nebo dokonce na noční divokou jízdu. To se k barvám přidají ještě různá světýlka a vám se chce křičet: „Cirkus jede!“

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Ráj jídla a mořských plodů

V Cartegeny se sbíhají potůčky a říčky toho nejlepšího kulinářského umění ze Střední a Jižní Ameriky. Vyhlášení peruánští a mexičtí kuchaři si tu získávají slávu před svým odchodem do Evropy nebo USA.

Pokud si chcete prohlédnout nejlepší sortiment mořských potvor ulovených v Karibiku, musíte na tržiště Marcado de Bazurto. Vše, co tu uvidíte, můžete v Cartageně ochutnat.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Miluju ceviche. Naučil jsem se je jíst při svých cestách do Peru, a když je možnost si je dát, ochutnám. Mohlo by se zdát, že na tak jednoduchém jídle nemůže být nic originálního, ale jak složité je sushi? Jednoduché. Jenže vám někde chutná a jinde ne. Se cevichi je to stejné. V La Cevicheria v Cartageně jsem jedl jedny z nejlepších.

Ale pokud nejste milovníky mořských plodů, nemějte obavu, v Cartegeně najdete všechny možné kuchyně – a většinou ve velmi dobré kvalitě.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Moderní kolumbijské umění

K tzv. Latinské Americe umění patří. Desítky vynikajících spisovatelů, básníků, hudebníků a malířů ovlivnilo ve 20. století umění na celém světě. Určitě zajděte do Muzea moderního umění a vyberte si i některou galerii.

Kolumbie, Cartagena

Kolumbie, Cartagena

FOTO: archiv autora

Vydat se do Cartageny?

Určitě ano. Město je dnes památkou UNESCO. Založené v roce 1533. Historie se prolíná velkou částí města. S trochou nadsázky by se Cartagena dala nazvat latinskoamerickým New Orleans. To město si určitě zamilujete.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Jaipur

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací zde

Cena : 83 900 za 14 nocí

Termín: 8. 9. 2017 + 8. 5. 2018

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO INDIE

ZLATÝ TROJÚHELNÍK + HIMÁLAJ

Pokud jedete do Indie poprvé a chcete vidět aspoň to základní, tak právě pro vás je tento zájezd. Uvidíte nejzajímavější místa a města jako Dillí, Agru a Jaipur, kdy je cesta zaměřena hlavně na památky, poté přeletíte do Lehu do nadmořské výšky nad 3000 m, kde vás okouzlí krajina s výhledem na vrcholky Himálaje.
Pokud bude mít skupina 6 osob, pojede s ní česky mluvící doprovod. Jinak bude anglicky hovořící průvodce přítomen v Indii na daných místech.

 

Perhentian

FOTO: archiv autora

Více podrobností

LÉTO 2017

OSTROV PERHENTIAN

PERHENTIAN ISLAND RESORT

Nádherné, dosud turisty málo známé ostrovy na východním pobřeží Malajsie mohou být vaším cílem v létě s rodinou či jen na romantický pobyt ve dvou.Perhentian nabízí nádhernou přírodu a opravdový relax. Cesta – cca 1,5 hodiny transfer z letiště Kota Bahru do přístavu Besut a poté lodí na ostrov Perhentian cca 1,45 h. Může se zdát, že je cesta komplikovanější, ale určitě stojí za to.

SKVĚLÁ CENA:  43 990 Kč

 


Srí Lanka

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoli podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Přímorožci jsou ozdobou národního parku Etosha.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 4. 11. 2017

Cena: 92 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

NAMIBIE - BARVY POUŠTĚ

s českým průvodcem

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce" jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO V LÉTĚ  – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

 
  

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Ekvádor

Ekvádor

FOTO: archiv autora

Více informací o zájezdu

Okruh Latinskou Amerikou

PERU - EKVÁDOR - KOLUMBIE

Poznejte to nejlepší ze třech latinskoamerických zemí. V Peru navštívíte Limu, Cusco, Posvátné údolí a Machu Picchu; v Ekvádoru si prohlédnete Quito, Otavalo a Národní park Cotopaxi; v Kolumbii vás čeká Bogota, Medelín, Guatape, Cartagena a Isla Rosario.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyetylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázních nebo k sauně.

 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena