Splněný sen Riccarda Orizia a jeho přátel

V roce 2003 vymyslela projekt Saruni skupinka přátel – spisovatel a novinář Riccardo Orizio, obchodníci Paolo a David Barneris Cononico a lékař Pia-Sophie Wool. Milovali Afriku, pravidelně ji navštěvovali a snili o tom, že si někde ve východní Africe splní svůj vlastní africký sen. Spisovatel Riccardo Orizio se stal duší tohoto projektu a byl to právě on, kdo objevil Samburu a klan Kalama.

Riccardo Orozio

Riccardo Orozio

FOTO: R. Orozio

Mezi zakladateli Saruni a místní komunitou byla nastavena jednoduchá, ale naprosto zásadní pravidla vycházející ze základního předpokladu: Afrika nepotřebuje jen charitu, ale laskavou, transparentní spolupráci, která bude respektovat pradávná pravidla lokálních komunit, a veškerá aktivita na území komunit bude směřovat nejen k tvorbě profitu, ale i k vytváření pracovních příležitostí, k profesionálnímu růstu a uplatnění členů místní komunity a k ochraně a zachování lokality v co nejautentičtější podobě. Pro Riccarda a jeho přátele to nejsou žádné fráze, ale pravidla, která jsou základem pro každodenní aktivitu.

Saruni Samburu

Saruni Samburu

FOTO: Saruni


Totální architektura

Saruni Samburu jedinečným způsobem využívá právě polohu lokality a přichází s originálním konceptem otevřených vil. Pouhých šest vil tvoří celé Saruni – z toho čtyři vily jsou určené pro rodinnou dovolenou, mají dvě oddělené ložnice a společný obývák. Design jednotlivých vil respektuje dokonale okolní krajinu a zároveň zajišťuje naprosto dokonalý komfort a bezpečné zázemí. Terasy jednotlivých vil jsou otevřené do krajiny a můžete z nich často pozorovat slony, žirafy, zebry a oryxe. Málokde máte takový pocit sounáležitosti s okolní krajinou.

Koncept otevřeného prostoru do krajiny je pro vily v Saruni charakteristický.

Koncept otevřeného prostoru do krajiny je pro vily v Saruni charakteristický.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Saruni Samburu

FOTO: Saruni

Samburové jsou pastevci a bojovníci

Ochrana stád před predátory a zloději dobytka je pro muže Samburu stále ještě hlavním, posvátným posláním. Kočovný způsob života spojený s pohybem stád za potravou neumožňuje výstavbu stálých vesnic s domy na pevných základech a z pevných stavebních materiálů. Mobilita, pohyb po magickém kruhu, souznění s okolní přírodou a s pradávnými pravidly, přenášenými z generace na generaci v ústním podání, to je ještě stále autentický způsob života Samburů. Vnější vliv sice mění drobnosti v jejich životním stylu, ale díky tomu, že jejich oblast byla dlouhá léta tabu pro všechny návštěvníky, a díky tomu, že současné turistické aktivity na jejich území jsou organizovány velmi obezřetně a ve velmi otevřeném dialogu se samotnými Sambury, nedochází k devastaci tradic, tak jako tomu bylo v minulosti v oblastech obývaných Masaji.

Díky Saruni vzniklo více než 30 pracovních míst pro členy místní komunity.

Díky Saruni vzniklo více než 30 pracovních míst pro členy místní komunity.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Klan Kalama

Jsou komunity Samburů, které odmítají otevřít své území turistice, a jsou komunity, které našly způsob, jak zachovat veškerá svá pravidla daná pradávnými předky a zároveň využít turistiku ve svůj prospěch a pro ochranu svého území. Jednou takovou komunitou je klan Kalama, který povolil výstavbu lodge Saruni na svém území, aktivně se podílí na jejím provozu a využívá výhod její existence.

Ženy Samburů zdobí své krky mnohem pestřeji, než ženy Masajů.

Ženy Samburů zdobí své krky mnohem pestřeji než ženy Masajů.

FOTO: archiv autora

Posvátná hora je středem světa

Samburové z klanu Kalama se pohybují se svými stády v oblasti v okolí hory Kalama (1896 m  n. m.) a horský ráz krajiny umocňuje dojem, který návštěvník tohoto území má. Celé území leží těsně za hranicí národního parku Samburu a není od parku odděleno žádným oplocením nebo jinou překážkou. Díky tomu je celé území v podstatě nedělitelnou součástí divoké přírody národního parku, ale nemá tak přísná pravidla pohybu jako národní park. To zaručuje jedinečné safari a další aktivity.

Saruni Samburu

Saruni Samburu

FOTO: Saruni

 Hrdí partneři při ochraně zvířat

Součástí celého projektu je i aktivní přístup k ochraně zvířat v oblasti spravované Sambury. Celá oblast je vyhlášena svými stády slonů, ale největší ochranu potřebují především nosorožci. Saruni se velmi aktivně podílí na výchově a školení ochránců nosorožců a specializovaných průvodců pro pěší safari za nosorožci.

Přečtěte si zajímavé články o ubytování v Africe.
V kemmpu Saruni můžete trávit i skvělou rodinnou dovolenou. Pro děti je safari zážitkem na celý život.

V kemmpu Saruni můžete trávit i skvělou rodinnou dovolenou. Pro děti je safari zážitkem na celý život.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Zaměstnat kočovníky je řehole

Samburové jsou spolumajitelé Saruni a podílejí se na jeho provozu. Přednost ovšem mají jejich vlastní povinnosti v rámci kmene a nic nesmí omezovat jejich kočovný způsob života. Přesto je zachován dokonalý a nenarušený servis, který Saruni svým návštěvníkům poskytuje. I to je kouzlo osobnosti spisovatele Riccarda Orizia, který dokáže skloubit zdánlivě nepropojitelné. „Je to řehole zaměstnat kočovníky. Ale když myslíš víc na ně než na sebe, najdeš pohodlný a funkční model. Jen nesmíš myslet jako Evropan, ale jako Samburu,“ vysvětlil mi Riccardo.

Saruni Samburu

Saruni Samburu

FOTO: Saruni

Saruni Samburu

Saruni Samburu

FOTO: Saruni

Dokonalý komfort, exkluzivita a přitom naprosto neokázalá a nefalšovaná autenticita, vzájemný respekt místní komunity a ostatních zaměstnanců Saruni vede i ke vzájemnému respektu návštěvníků a místní komunity. Tady si přirozeně uvědomujete, že jste tu na návštěvě, a díky tomu můžete zažít safari v jiné podobě.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Safari v oblasi Kalama je bohaté především na pozorování slonů.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Poptávkový fromulář

 

ZÁJEZD NA MÍRU DO REZERVACE SAMBURU

zastupujeme na našem trhu Saruni

Již od počátku projektu Saruni jsme zástupci tohoto projektu na českém a slovenském trhu. Riccardo Orizio je s námi v přímém kontaktu a konzultujeme s ním všechny potřebné detaily pro návštěvu našich klientů.
 
Samburu je unikátní místo a Saruni je unikátní lodge, která je vzorem pro mnoho dalších projektů v Keni. Pokud chcete zažít velmizajímavé safari v unikátní podobě, vydejte se do Saruni. 
 
Připravíme Vám na míru celou Vaši cestu.
 
 
 
 

 

Taj Mahal. V každém rohu podstavce stojí minaret.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Více informací zde

Cena : 83.900,-- za 14 nocí

Termín: 8.9. 2017 + 8.5. 2018

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO INDIE

ZLATÝ TROJÚHELNÍK + HIMÁLAJ

Pokud jedete do Indie poprvé a chcete vidět aspoň to základní, tak právě pro Vás je tento zájezd. Uvidíte nejzajímavější místa a města jako Dillí, Agru a Jaipur, kdy je cesta zaměřena hlavně na památky, poté přeletíte do Lehu do nadmořské výšky nad 3000 m, kde Vás okouzlí krajina s výhledem na vrcholky Himálaje.
Pokud bude mít skupina 6 osob, pojede s ní česky mluvící doprovod. Jinak bude anglicky hovořící průvodce přítomen v Indii na daných místech.

 

Perhentian

FOTO: archiv autora

Více podrobností

LÉTO 2017

OSTROV PERHENTIAN

PERHENTIAN ISLAND RESORT

Nádherné, dosud turisty málo známé ostrovy na východním pobřeží Malajsie mohou být vaším cílem v létě s rodinou či jen na romantický pobyt ve dvou.Perhentian nabízí nádhernou přírodu a opravdový relax. Cesta – cca 1,5 hodiny transfer z letiště Kota Bahru do přístavu Besut a poté lodí na ostrov Perhentian cca 1,45 h. Může se zdát, že je cesta komplikovanější, ale určitě stojí za to.

SKVĚLÁ CENA:  43 990 Kč

 


Srí Lanka

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
 
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od července  každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO V LÉTĚ  – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – pralesy jako ve třetihorách s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas – vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyetylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázních nebo k sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.