Mauritius, Zanzibar, Seychely – vítězná trojice

Mohlo by se zdát, že v podzimních měsících se dá vyrazit za teplem v podstatě kamkoliv. Není to ale tak úplně pravda. Na mnoha místech je velmi nejisté počasí. V Thajsku končí letní monzun na východním pobřeží a začíná zimní monzun na západním pobřeží, a tak není úplně jasné, kam se vlastně vydat. Zda už můžete na Phuket, Krabi a Lantu nebo ještě stále můžete na Samui. Můžete snadno udělat chybu. Maledivy jsou na tom podobně nejistě a na Bali pomalu, ale jistě sezóna končí. Nikde není vyloženě špatně, ale riziko špatného počasí tu prostě je a je nutné s tím počítat.

Samui, Thajsko

Samui, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Proto se zdá nejjistější volbou trojice ostrovů v Indickém oceánu – Mauritius, Zanzibar a Seychely.

Mauritius

Konec října, listopad a prosinec na Mauritiu patří k nejlepším měsícům. Místa jsou proto velmi brzy vyprodána a je dobré na to pamatovat už teď. Vrchol jara a začátek léta. Většina keřů a stromů ještě stále kvete a celý ostrov se zelená. Dokonce i východ ostrova, který bude v lednu a únoru pod náporem větru, je v tomto období ovíván příjemným vánkem.

Dinarobin Hotel Golf and Spa

Dinarobin Hotel Golf and Spa

FOTO: Beachcomber, archiv ck Marco Polo

Především golfisté milují konec listopadu a začátek prosince na Mauritiu, protože jejich hra je díky českému létu na vrcholu a dokonalá hřiště jsou nádhernou kulisou k jejich dobré hře.

Mauritius, Cap Ouest

Mauritius, Cap Ouest

FOTO: archiv autora

Navíc když se vrátí golfista domů někdy v polovině prosince, dohlédne na konec zimy a ví, že to do jara nějak přečká. Mauritius je jedna z mála destinací, kde si můžete být jisti, že za své peníze dostanete odpovídající servis a kvalitu.

Coco de Mer

Coco de Mer

FOTO: archiv autora

Seychely

Na Seychelách pomalu končí pohodové období. S koncem roku přijde zhoršení počasí, ale vás, kteří se na ostrovy vydáte na konci listopadu a na začátku prosince, se týkat nebude.

Pláž Anse Source d´Argent, La Dique, Seychely

Pláž Anse Source d´Argent, La Dique, Seychely

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Je to navíc jedno z mála období, kdy jsou hoteliéři ochotni diskutovat o cenách, a tak si svou vysněnou dovolenou můžete pořídit za nejlepší ceny. Určitě se nebojte i kombinovat víc ostrovů v jednom zájezdu. Každý ostrov má trochu jiný charakter a trocha objevování vám osvěží dovolenou.

Pláž Anse Lazio bere dech. Příroda vytvořila opravdu krásný kout, kam se chce každý návštěvník vracet.

Pláž Anse Lazio bere dech. Příroda vytvořila opravdu krásný kout, kam se chce každý návštěvník vracet.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Bílá pláž a modré moře. Pro domorodce každodenní skutečnost. Pro nás fascinující zážitek.

Bílá pláž a modré moře. Pro domorodce každodenní skutečnost. Pro nás fascinující zážitek.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Zanzibar

Zanzibar roste do krásy. Kvalita hotelů se vylepšuje rok od roku a ostrov začíná bezesporu patřit do trojice nejlepších afrických plážových dovolených. Navíc se dá úplně skvěle kombinovat se safari v Keni nebo v Tanzanii, což je jedinečná věc především pro ty, kteří nevydrží na pláži víc než pár dnů.

Výrazně se zlepšilo i letecké spojení z Prahy. Fly Dubai nabízí spojení přes Dubaj 4x týdně a další možnost je s Qatar Airways. Určitě si dejte pozor na tolik propagovaný charter, protože má několik mezipřistání. Nenechte se zmást pojmem „přímý let“, ten totiž vůbec neznamená „let bez mezipřistání“, znamená pouze to, že odlétnete ve stejném letadle, ze kterého v cíli vystoupíte. Kolik mezipřistání ovšem letadlo udělá, tento pojem vůbec neřeší.

Pro stabilnější plavbu v pobřežních vodách Zanzibaru používají rybáři postranní plováky.

Pro stabilnější plavbu v pobřežních vodách Zanzibaru používají rybáři postranní plováky.

FOTO: CK Marco Polo International

Často je tedy rychlejší a pohodlnější přestoupit na pravidelných linkách než letět tzv. přímým letem na charteru. Ať už tam poletíte jakkoliv, Zanzibar vám určitě vrátí vynaložené úsilí. Zvlášť když si dáte pozor při výběru ubytování.

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Thajský ostrov Samui

Nejlepší sezóna je na ostrově Samui až do poloviny listopadu. Pak přichází krátké období dešťů. 

Češi už berou Samui jako svoji destinaci

Omán - kluci žijí všude.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Omán je náš tajný typ

Jen málo Čechů a Moravanů zatím objevilo kouzlo Ománu. Ve stínu Dubaje na něj není tolik vidět. Ale kdo nepodlehl blyštivému vábení Dubaje a popojel ještě kousek dál, byl vždy Ománem nadšený. Přečtěte si o Ománu víc v článku:

Omán, kráska ukrytá ve stínu Dubaje 

 
Vietnam, The Aman

Vietnam, The Aman

FOTO: archiv autora

 Vietnam bude hitem letošní zimy

Každá zimní sezóna přináší nějaké překvapení, nějaký hit, který se objeví skoro nečekaně. Podle mého názoru letošním hitem bude Vietnam.

Ve Vietnamu by málokdo čekal takovou dokonalost! The Anam


U některých hotelů se s naplavenými chaluhami dokáží vyrovnat. Malindi, Keňa.

Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Keňa, Egypt – nezklamou, když víte, co očekávat

Keňa

Na trhu začíná být Keni trochu moc. Boj cestovních kanceláří, které provozují charter na keňské pobřeží, tlačí ceny dolů, ale je třeba si uvědomit, že s cenou většinou klesá i kvalita. Za to ovšem nemůže Keňa.

Výběr hotelů je vždy na cestovní kanceláři a její odpovědnost nekončí výběrem, ale i způsobem a kvalitou informací, které o vybraném hotelu poskytne klientům. V tom mají cestovní kanceláře největší slabinu a je na klientech, aby si prověřili, zda vše, co je jim řečeno, je pravda a zda jim některé podstatné věci nejsou zamlčeny.

Diani Beach, Kenya

Diani Beach, Kenya

FOTO: archiv CK Marco Polo

Obrázky nádherného keňského moře nelžou, ale je třeba připomenout, že na mnoha místech je velký odliv a moře může „odejít“ i několik set metrů. Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět nebo bude váhat, raději jděte o dům dál.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv Marco Polo

Egypt

Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Egypt je navíc ze všech zmíněných míst nejblíže a nabízí nejširší spektrum ubytování. Je tedy připravený uspokojit nejširší klientelu. Ale v tom často bývá problém. Vyznat se v tak široké nabídce, která navíc nemá přehlednou a jednoznačnou klasifikaci kvality, je složité.

Cestovní kanceláře a jejich partnerské cestovní agentury si často nedají příliš práce s vysvětlováním. Popisy hotelů, jejich poloha a služby jsou často velmi obecné a matoucí. Nemusí to být záměr, může to být neznalost nebo pohodlnost. V Egyptě rozhodně platí, že 5* není jako 5*.

Je na vás, abyste si našli cestovní kancelář, která vám poctivě pomůže vybrat, nebo abyste se v celé té barevné škále orientovali sami a vybrali si barvu podle své chuti.

Vietnam, The Aman

Vietnam, The Aman

FOTO: archiv autora

Vietnam, Spojené Arabské Emiráty, Omán

Dalšími zajímavými destinacemi, kde je v říjnu dobré počasí, jsou jižní Vietnam a Spojené Arabské Emiráty. Vietnam je skvělou kombinací poznání a odpočinku a Emiráty zase nejbližší exotikou s nejlepším leteckým spojením. Přes Dubaj se pak snadno dostanete i do Ománu.

omán, muscat hills resort

Omán, muscat hills resort

FOTO: archiv CK Marco Polo

Je dobré vědět, co od své dovolené očekáváte

Jak je vidět, míst, kam se vydat na dovolenou u moře v říjnu a listopadu, je hodně. Je tedy dobré uvědomit si, co vlastně od své dovolené očekáváte. Pak se vám bude mnohem lépe vybírat. Chcete jen být u moře v all inclusive hotelu? Pak je tu pro vás Egypt, Spojené Arabské Emiráty, Mauritius. Chcete i něco vidět a každý den být večer někde venku? Pak si vyberte Thajsko, jižní Vietnam apod.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Vyfotit se nad hlubokou propastí kaňonu, k tomu je potřeba odvaha.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín : 20. 9. 2017

Cena: 86 990 Kč za 16 nocí

Více informací

 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

velký okruh s českým průvodcem

Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena – výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
 
 
 
 

 

Taj Mahal. V každém rohu podstavce stojí minaret.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Více informací zde

Cena : 83.900,-- za 14 nocí

Termín: 8.9. 2017 + 8.5. 2018

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO INDIE

ZLATÝ TROJÚHELNÍK + HIMÁLAJ

Pokud jedete do Indie poprvé a chcete vidět aspoň to základní, tak právě pro Vás je tento zájezd. Uvidíte nejzajímavější místa a města jako Dillí, Agra a Jaipur, kdy je cesta zaměřena hlavně na památky, poté přeletíte do Lehu do nadmořské výšky nad 3000 m, kde Vás okouzlí krajina s výhledem na vrcholky Himálají.
Pokud bude mít skupina 6 osob, pojede s ní česky mluvící doprovod. Jinak bude anglicky hovořící průvodce přítomen v Indii na daných místech.

 

Perhentian

FOTO: archiv autora

Více podrobností

LÉTO 2017

OSTROV PERHENTIAN

PERHENTIAN ISLAND RESORT

Nádherné, dosud turistům málo známé ostrovy na východním pobřeží Malajsie mohou být vaším cílem v létě s rodinou či jen na romantický pobyt ve dvou.Perhentian nabízí nádhernou přírodu a opravdový relax. Cesta - cca 1,5 hodiny transfer z letiště Kota Bahru do přístavu Besut a poté lodí na ostrov Perhentian cca 1,45 h. Může se zdát, že je cesta komplikovanější, ale určitě stojí za to.

SKVĚLÁ CENA:  43 990 Kč

 

Srí Lanka

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Botswana, truck

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od července  každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO V LÉTĚ  – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas – vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyethylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázních nebo k sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.