Když proplouvali mořeplavci v 16. století Indickým oceánem, potkávali jeden ráj za druhým. I dnes máme pocit, když se řekne Maledivy, Seychely, Mauritius, Reunion, Zanzibar nebo Madagaskar, že jsou to rajská místa, kam bychom se rádi podívali. Souostroví Bazaruto, vyhlášené jako národní park, je další ráj v Indickém oceánu, který pomalu otevírá svou náruč turistice.

Zákoutí členitého pobřeží jsou písečných lagun s průzračnou vodou. Ostrov Benguerra.

Zákoutí členitého pobřeží jsou písečných lagun s průzračnou vodou. Ostrov Benguerra.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Zapomínaný Mosambik

Po mnoha letech, kdy byl Mosambik, jemuž souostroví patří, pokládán za zemi nebezpečnou, politicky nejasnou a hospodářsky zaostalou, došlo v posledním období ke stabilizaci a turisté začali objevovat „novou destinaci“ na mapě Afriky.

Souostroví mnoha tváří

Bazaruto, Benguerra, Margaruque, Santa Carolina (Paradise Island), Banque a Pansy Shell, šestice ostrovů tvořící souostroví Bazaruto se stává magnetem, který přitahuje pozornost.

Všechny rezorty jsou postaveny s respektem k okolní přírodě. Platí to i o Marlin Lodge.

Všechny rezorty jsou postaveny s respektem k okolní přírodě. Platí to i o Marlin Lodge.

FOTO: Archiv autora

Většina hotelů na souostroví Bazaruto splňuje náročná kritéria nového trendu cestování, tzv. glampingu.

Přečtěte si mnohem více o glampingu:

Kouzelné kempování – glamping.

Tady se můžete ještě cítit jako Robinson Crusoe. Ostrov Benguerra.

Tady se můžete ještě cítit jako Robinson Crusoe. Ostrov Benguerra.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Kdy se na Bazaruto vydat?

Od konce listopadu do konce února je sice nejtepleji, ale zároveň jsou to nejdeštivější měsíce a riziko, že vám dovolená proprší, je opravdu příliš veliké.

Březen, duben a květen bude vyhovovat každému, kdo má rád teploty kolem 27 stupňů Celsia a nevadí mu, že sem tam krátce zaprší a některý den může být pod mrakem. Kolem je ale všechno krásně zelené a plné svěžích barev.

Od června do konce září si užijete azurového nebe, průzračného moře a teploty mezi 20 až 27 stupni. Skvělý čas na šnorchlování a potápění. Říjen a listopad mohou být krásné, ale také nemusí. Je to období výborné na rybaření a odpočinek, ale může přibývat deštivých přeháněk. Teploty se začínají tlačit zpět ke 30 stupňům. Dá se tedy shrnout, že nejlepší období k návštěvě je od března do konce září.

Hosté hotelu Benguera Lodge se mohou toulat na dlouhé písčité pláži.

Hosté hotelu Benguera Lodge se mohou toulat na dlouhé písčité pláži.

FOTO: Benguera Lodge, archiv CK Marco Polo

Co místní obyvatelé?

Ostrovy jsou opravdu malé, žilo tu vždy pouze několik tisíc obyvatel. Složení místní komunity se měnilo podle toho, kdo právě ostrovy ovládal –  Féničané, Arabové, Portugalci. Všichni si ale na práci přiváželi černošské otroky. Z těch se časem vytvořila populace obyvatel, která se mohla považovat za místní. Hlásí se k černošskému národu Tsongů, který je doma hlavně v Zimbabwe, Zambii a Mosambiku.

Tsongové jsou velmi dobří zemědělci a rybáři. Vliv na jejich kulturu na souostroví Bazaruto měli samozřejmě všichni, kdo na ostrovech vládli, a tak se v ní objevují asijské, arabské i portugalské prvky.

Místní Tsongové jsou pohodáři a turistiku přivítali. Díky turistice se na ostrovech objevila řada pracovních příležitostí.

Místní Tsongové jsou pohodáři a turistiku přivítali. Díky turistice se na ostrovech objevila řada pracovních příležitostí.

FOTO: Benguerra Lodge, archiv CK Marco Polo

Na místní komunity mají v poslední době obrovský vliv projekty spojené s turistikou. Každý investor, který dostal povolení postavit na ostrovech hotel, musel přinést rozvojové projekty pro místní. Vzniklo tak několik škol, zdravotnických zařízení a především pracovní příležitosti. Nedochází tu tedy k negativním dopadům vzdělání na místní komunity, jak tomu často bývá u humanitárních projektů – tady mají ti, co se vzdělají, velmi dobrou příležitost své vzdělání ihned uplatnit v pracovním poměru.

Čerstvé ryby jsou základní potravinou na celém souostroví Bazaruto.

Čerstvé ryby jsou základní potravinou na celém souostroví Bazaruto.

FOTO: Archiv autora

S čím pobyt kombinovat?

Určitě s návštěvou Jihoafrické republiky. Ta nabízí nejrůznější možnosti poznání, aktivního odpočinku a safari. Každý si tedy může velmi pohodlně vybrat, jakou dovolenou si sestaví.

Bazaruto lze snadno kombinovat i s návštěvou Viktoriiných vodopádů. Pak máte nádhernou kombinaci unikátních panenských ostrůvků s jedním s přírodních divů světa. Bazaruto je i perfektním doplňkem golfové dovolené v Jihoafrické republice.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Túry v kaňonu a jeho okolí nabízejí nádherné výhledy.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín : 20. 9. 2017

Cena: 86 990 Kč za 16 nocí

Více informací

 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

velký okruh s českým průvodcem

Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena – výkon. Za tří týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
 
 

 

Bali

Bali

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: od 22. 6. každý týden

Cena: 46 390 Kč za 7 nocí

Více informací 

TO NEJLEPŠÍ Z BALI + POBYT U MOŘE

Vydejte se s námi poznat božské Bali – jeho chrámy, terasovitá rýžová pole, krátery sopek a milé a přátelské Balijce. Užijte si tři dny plné poznávání a pak relaxujte u moře.
Pro pobyt u moře si sami zvolte hotel z naší nabídky, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pobyt u moře je možné dle vašich požadavků prodloužit či zkrátit.
Pro zájemce rádi zajistíme na zpáteční cestě zastávku v Singapuru, kde vám bude k dispozici česky mluvící delegátka!
 

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 21. 7. 2017 a pak každých 21 dnů

Cena: 50 990 Kč

V ceně není letenka do Johannesburgu


Více podrobností

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

expedice v náklaďáku


Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce”, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

SKVĚLÁ CENA:  50 990 Kč

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 15. 6. každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas – vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyethylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázní nebo k sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.