Na prvním místě tu bylo zlato

Zlata se tu vytěžilo poměrně hodně. Ale Tom Bourke, který soutok řek Blyde a Treur objevil, si ke své smůle vykolíkoval svůj pozemek tak nešťastně, že téměř žádné zlato nenašel. Proto je jisté, že nazvat tohle krásné místo jako Bourke’s Luck (Bourkeho štěstí) musel někdo, kdo Toma Bourkeho neměl moc rád.

V některých místech Bourke´s Luck tvoří řeky kaskády nízkých vodopádů.

V některých místech Bourke´s Luck tvoří řeky kaskády nízkých vodopádů.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Dorazte do Bourke’s Luck co nejdříve ráno

Když dorazíte do Bourke’s Luck brzo ráno, bude možná ještě všude kolem vás ležet mlha. Nenechte se ale od návštěvy odradit. Kolem půl desáté se mlha roztrhá a bude nádherně. Samozřejmě pokud sem dorazíte v období od března do konce října.

Můžete se pak toulat areálem a užívat si samoty, protože hlavní vlna návštěvníků sem dorazí až kolem poledne. Budete mít klid na prohlídku pitoreskních tvarů skalisek a určitě vám na mysl přijde i otázka: Jak to asi vypadalo, když se to tu hemžilo zlatokopy?


Dopřejte si při návštěvě alespoň dvě hodiny

Nemusíte být geolog, abyste ocenili krásu Bourkeho štěstí. Matka příroda svedla řeku Blyde (Radostná) k souboji s řekou Treur (Smutná) do skalnaté prolákliny. Obě řeky se do sebe zakusují v prudkých vírech a po staletí vymílají hlubší a hlubší otvory ve skalnatých březích.

Je to úžasné dílo. Na některých místech připomínají skaliska obrovskou kostru dinosaura, na jiných místech vytvářejí kaskádu malých vodopádů a jinde obří hrnce naplněné vodou, drobnými kamínky a pískem.

V těch hrncích musí být zlato i dnes. Určitě dojděte až k nejvzdálenějšímu místu (cca 700 metrů) a chvilku poseďte na břehu řeky.

Bourke´s Luck je součástí Panorama Route a na ní najdete i vodopády Berlín, Lisabon a MacMac.Foto: vodopád Berlín.

Bourke´s Luck je součástí Panorama Route a na ní najdete i vodopády Berlín, Lisabon a MacMac.Foto: vodopád Berlín.

FOTO: Archiv autora

Na dohled od jednoho z největších kaňonů na světě

Ještě před pár lety jste se mohli vydat z Bourke’s Luck pěšky až do kaňonu Blyde River Canyon. Byl to nádherný trek a je škoda, že je trasa uzavřená a nepřístupná. Vydat se na procházku podél řeky Treur je možné i dnes, ale to nejhezčí z dech beroucí krajiny nezažijete.

Přesto určitě doporučuji vydat se alespoň na chvíli do volné krajiny. Pochopíte mnohem lépe pocity tuláků, zlatokopů, lovců a pastevců, kteří v téhle krásné krajině žili v minulosti a museli s ní být v mnohem větším souladu, než jsme dnes my.

Bourke´s Luck leží na soutoku řek Blyde a Treur.

Bourke´s Luck leží na soutoku řek Blyde a Treur.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Video

Dopřejte si při návštěvě alespoň dvě hodiny

Blyde River Canyon

Blyde River Canyon je přírodní památka první velikosti. Se svou hloubkou téměř 700 metrů a výhledy na zajímavé skalnaté výběžky porostlé zelenými křovinami a květinami je bezesporu jedním z nejzajímavějších míst v oblasti Krugerova národního parku. Nenavštívit Blyde River Canyon při návštěvě parku by byla velká škoda.

Vyfotit se nad hlubokou propastí kaňonu potřebuje odvahu.

Vyfotit se nad hlubokou propastí kaňonu potřebuje odvahu.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Bali

Bali

FOTO: archiv autora

 Termín: od 22. 6. každý týden

Cena: 46 390 Kč za 7 nocí

Více informací 

TO NEJLEPŠÍ Z BALI + POBYT U MOŘE

Vydejte se s námi poznat božské Bali – jeho chrámy, terasovitá rýžová pole, krátery sopek a milé a přátelské Balijce. Užijte si tři dny plné poznávání a pak relaxujte u moře.
Pro pobyt u moře si sami zvolte hotel z naší nabídky, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pobyt u moře je možné dle vašich požadavků prodloužit či zkrátit.
Pro zájemce rádi zajistíme na zpáteční cestě zastávku v Singapuru, kde vám bude k dispozici česky mluvící delegátka!
 

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 21. 7. 2017 a pak každých 21 dnů

Cena: 50 990 Kč

V ceně není letenka do Johannesburgu


Více podrobností

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

expedice v náklaďáku


Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce”, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

SKVĚLÁ CENA:  50 990 Kč

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 1. 6. každý den

Cena: 37 300 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas – vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyethylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázní nebo k sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.