Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: Archív cestovatelského portálu Sopka.cz

Čtvrť Bastakiya – popelka, kterou nesmíte přehlédnout

Malá nenápadná čtvrť Bastakiya, založená v 19. století iránskými obchodníky, se pomalu stává perlou Dubaje. Velmi zdařile zrekonstruované domy v křivolakých historických uličkách se staly neoficiálním centrem umělců. Malé galerie, hospůdky, kavárny, ale i penzióny a butique hotýlky, to vše vytváří velmi zajímavý a nečekaný kontrast okázalosti a nablýskanosti velkolepých staveb Dubaje. Tady pocítíte úplně jinou atmosféru. Klidný a tichý stín dvorečků, vynikající káva a dobré jídlo. Tady se nikam nespěchá.

Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kdo má čas a chce si opravdu zažít atmosféru čtvrtě Bastakiya, měl by se tu alespoň na jednu noc ubytovat.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Burj Khalifa

Tuhle stavbu nemůžete přehlédnout. Nejvyšší stavba na planetě se vám předvádí od chvíle, kdy vystoupíte z letiště. Tyčí se nad městem jako obrovská kosmická loď. Zázrak moderní technologie a designu. Když vystoupáte rychlovýtahem do 134. patra a z ochozu pohlédnete na město, máte opravdu velkolepý pocit. Jako byste stáli na křídle letadla.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Určitě si rezervujte návštěvu několik dnů dopředu, buď přes svou cestovní kancelář, nebo on-line. Nejenže si vyberete svůj čas návštěvy, ale také ušetříte za včasný nákup.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Mořské akvárium

Každý, kdo měl doma třeba jen malé akvárium, ví moc dobře, kolik práce dá jeho údržba a kolik různých nebezpečí čeká na chovatele akvarijních ryb. A teď si představte akvárium na 10 miliónů litrů mořské vody s několika tisíci živočichů. Největší akvárium na světě. 140 druhů ryb včetně 300 žraloků.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Pokud se rozhodnete vstoupit do středu akvária, nechvátejte nikam a dopřejte si neopakovatelný zážitek v úchvatném světě mořských tvorů. Staňte se alespoň na pár minut kapitánem Nemem.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Vodní svět

Když jsem přiletěl do Dubaje poprvé, psal se rok 1991 a v Dubaji byla jen jedna hlavní silnice a několik moderních budov. Rozhodně bych ani ve snu nepředpokládal, že se necelé tři desítky let se okolní poušť změní v novodobý Babylon. Tehdy mne na každém kroku upozorňovali, že mám šetřit vodou, protože vody je málo a je vzácná. Kdybych se zeptal, kde je v Dubaji nějaký vodní park, asi bych tím urazil hostitele.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Dnes je v Dubaji vodních parků několik a atrakce, které nabízejí, jsou ty nejmodernější na světě. Zařádit si v prosluněném vodním parku je snem každého dítěte, ale i dospělí si tu užívají opravdu dokonale.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Arabská poušť

Být ve Spojených arabských emirátech a nenavštívit poušť je něco podobného jako navštívit Česko a nenapít se piva. Jenže stejně jako u nás není pivo jako pivo, není ve Spojených arabských emirátech návštěva pouště jako návštěva pouště. Kdo se nechá zlákat k návštěvě velkých komerčních kempů, může být zklamán. Trasa pro terénní vozidla je proježděná, jídlo a zábava v kempu masové. Tak trochu bez chuti a vůně. Je lepší si připlatit a vyrazit do menších kempů nebo ještě lépe rozhodnout se přespat v poušti a ubytovat se na jednu nebo na dvě noci v některém pouštním hotelu. Najednou jste opravdu v jiném světě. Atmosféra stmívání a příchodu noci, ranního rozbřesku a nástupu vlády slunce rozechvěje vaše srdce i duši. Navíc je v poušti možnost vybrat si z mnoha aktivit od procházky přes jízdu na koni až po jízdu na velbloudu.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Ve Spojených arabských emirátech toho můžete zažít mnohem víc, ale těchto pět věcí byste do svého plánu zařadit měli určitě.


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Coco de Mer

FOTO: archiv autora


 Termín : od 2. 6. každý týden

Cena: 61 990 za 7 nocí

Více informací 

SEYCHELLY SPECIÁL 55 PLUS

Tento zájezd byl připravený speciálně pro cestovatele, kteří vyžadují trochu jiné tempo a rytmus cestování. Seychelly jsou obyčejně pro většinu seniorů nedostupné, ale naše nabídka se snaží najít možnost výhodnější cenové relace.

Village du Pecheur

 Příjemný menší hotýlek je ideálním cílem pro honeymooners a romantické páry vůbec, umocněno zařízením pokojů v rokokovém stylu! 
Přímo u krásné a populární pláže Cote D’Or na severovýchodě Praslinu. V pěším dosahu restaurace a obchody.

 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora

Termín:  4. 6. 2017 a pak každých 14 dnů

Cena: 50 990 Kč

V ceně není letenka do Johannesburgu


Více podrobností

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

expedice v náklaďáku


Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce”, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

SKVĚLÁ CENA :  50 990 Kč

 

Východní pobřeží Srí Lanky.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 5. 6., 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Botswana, truck

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 1. 6. každý den

Cena: 33 700 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas – vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

Wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyethylenových vláken (umělý ratan), která zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázní nebo k sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.