Po výbuchu sopky Dallol se okolní poušť Danakil rozzářila barvami.

Po výbuchu sopky Dallol se okolní poušť Danakil rozzářila barvami.

FOTO: CK Marco Polo International


Srážka zemských desek otevřela bránu

Země se pohnula. Podmořské zemské desky v Rudém moři a Adenském zálivu vrazily do východoafrického zlomu a odrazem odskočily zpět. Danakilská proláklina spatřila světlo světa. Proláklina hluboká až 155 metrů pod úrovní hladiny moře se nenaplnila vodou jako jiné prolákliny. I v legendách kočovného kmene Afarů, kteří Danakil obývají, byla některá místa pokládána za vstup do podzemí. Pekelná brána tu určitě někde je. Legendy tvrdí, že tou skutečnou bránou do pekla je nejjižnější kráter sopky Erta Ale, která je součástí Danakilu.

Sopka Erta Ale je jednou z pěti činných sopek, které mají stálé lávové jezírko.

Sopka Erta Ale je jednou z pěti činných sopek, které mají stálé lávové jezírko.

FOTO: archiv autora

Erta Ale nepřetržitě činná sopka

Naposledy si ulevila 3. ledna letošního roku. Naštěstí to tentokrát bylo bez lidských obětí. Když Erta Ale vybuchla 4. ledna 2012, zemřelo několik turistů a vědců, kteří kempovali nedaleko lávových jezer. Lávová jezera jsou velkou atrakcí. Je jenom pět míst na světě, kde můžete pozorovat aktivní lávová jezera. Ta na sopce Erta Ale přetrvávají už od roku 1906. To, že poslední dvě erupce proběhly v lednu, se zdá být jako náhoda, protože předchozí erupce byly v jiných měsících (září 2005, listopad 2007, srpen 2008).

Danakil není příliš často součástí poznávacích zájezdů do Etiopie. Je to škoda, protože je nesmírně zajímavé místo.

Danakil není příliš často součástí poznávacích zájezdů do Etiopie. Je to škoda, protože je to nesmírně zajímavé místo.

FOTO: CK Marco Polo International

Přečtěte si další zajímavé články o neznámé Etiopii.

Kmen Mursi, povodí řeky Omo, Etiopie

FOTO: archiv autora

Když potkáte v Etiopii chlapíka s útočnou puškou, nelekejte se
 

Judaismus má na život Etiopanů stále vliv.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 Země, kde Bůh má stále ještě duši – Etiopie
 

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Nejkrásnější hory východní Afriky

 

Solná jezírka by klidně mohla být náhradou pekelných kotlů.

Solná jezírka by klidně mohla být náhradou pekelných kotlů.

FOTO: CK Marco Polo International

Jedno z nejteplejších míst v Africe

Solné jezero Dallol má celoroční průměrnou teplotu téměř 35 °C.  Patří k nejníže položeným místům na světě. Někdy se uvádí, že je 116 metrů pod úrovní moře, někdy dokonce 133 metrů. Ať už je pravda jakákoli, bude vám to při návštěvě Dallolu úplně jedno. Budete totiž uchváceni krajinou a na čísla si ani nevzpomenete. Oranžová, žlutá, sněhově bílá, zelená. Nádherné barvy rozzáří měsíční krajinu nehostinné pouště.

Danakil, okolí sopky Dallol, Etiopie.

Danakil, okolí sopky Dallol, Etiopie.

FOTO: archiv autora

Dílo sopky Dallol

Před výbuchem sopky Dallol v roce 1926 vypadala krajina kolem jako zbytek prolákliny Danakil. Poušť. Spíše hnědošedá než žlutá nebo oranžová. Nehostinné místo, které působilo hodně depresivně. Po výbuchu se ale vše změnilo a svět kolem sopky Dallol se rozzářil barvami. Vrchol sopky je přitom 48 metrů pod úrovní moře.

Obdivuhodný kmen Afarů dokáže žít i v tak nehostinných podmínkách jako je poušť Danakil.

Obdivuhodný kmen Afarů dokáže žít i v tak nehostinných podmínkách, jako je poušť Danakil.

FOTO: archiv autora

Kmen Afarů využívá solná naleziště v okolí sopky Dallol k těžbě. Na krátké trasy vy užívá k transportu osly.

FOTO: CK Marco Polo International

Afarové

Zdálo by se, že měsíční krajina s alkalickou půdou téměř bez šance na pěstování čehokoli nemůže být domovem lidí. Kmen Afarů ji ale obývá od nepaměti. Žije nejen na území Etiopie, ale i sousední Eritreje a v Džibutsku. Aktivita sopky Dallol byla pro Afary božím darem. Nově vzniklá zásobárna soli jim dala šanci obchodovat, a získat tak potřebné prostředky na všechno, co k přežití potřebují. Kromě tradičního pastevectví začali Afarové těžit sůl a jejich karavany začaly sůl dovážet i do hodně vzdálených míst.

Sůl z Danakilu se na dlouhé vzdálenosti vozí formou velbloudích karavan, tak jako před mnoha lety.

Sůl z Danakilu se na dlouhé vzdálenosti vozí pomocí velbloudích karavan, tak jako před mnoha lety.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Coco de Mer

Coco de Mer

FOTO: archiv autora

 Termín : od 2. 6. každý týden

Cena: 61 990 za 7 nocí

Více informací 

SEYCHELLY SPECIÁL 55 PLUS

Tento zájezd byl připravený speciálně pro cestovatele, kteří vyžadují trochu jiné tempo a rytmus cestování. Seychelly jsou obyčejně pro většinu seniorů nedostupné, ale naše nabídka se snaží najít možnost výhodnější cenové relace.

Village du Pecheur

 Příjemný menší hotýlek je ideálním cílem pro honeymooners a romantické páry vůbec, umocněno zařízením pokojů v rokokovém stylu! 
Přímo u krásné a populární pláže Cote D’Or na severovýchodě Praslinu. V pěším dosahu restaurace a obchody.

 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora

Termín: 21. 5. 2017 a pak každých 14 dnů

Cena: 50 990 Kč

V ceně není letenka do Johannesburgu


Více podrobností

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

expedice v náklaďáku


Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce”, jako je SossusvleiFish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

SKVĚLÁ CENA :  50 990 Kč

 

Východní pobřeží Srí Lanky.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín:5. 6., 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu: těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Botswana, truck

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 1. 6. každý den.

Cena: 33 700 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO – OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postaven na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláži, kam sejdete po schodech, máte k dispozici hotelová lehátka.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena: 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyethylenových vláken (umělý ratan), které zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázní nebo k sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA