Církevní stavba jako z Pohádek tisíce a jedné noci

Církevní stavby mají vždy tendenci být okázalé a monumentální. Mešita sultána Kábuse (Sultan Qaboos Grand Mosque)  je monumentální určitě. Sama stavba se rozkládá na 40 000 m2 a celková plocha areálu je ještě 10x větší. Výška a rozměr hlavní kopule, rozsáhlá nádvoří a upravený park, to všechno na vás působí velkolepě. Přesto je v této stavbě zakomponováno něco, co vám umožní se cítit dobře a příjemně. Na rozdíl od jiných islámských staveb, které jsem mohl vidět, nemá Sultan Qaboos Grand Mosque tendenci vás drtit, nutit k pokoře. Netlačí vás k zemi, ale naopak vede vás k uvolnění, k nadechnutí se, ke zvednutí hlavy a pozorování nádherných detailů stavby. Bílá fasáda stavby působí nesmírně čistě jak v liniích stavby, tak v detailech. Nic zbytečně nevyčnívá, vše je v harmonii. Jednotlivá nádvoří vás vrací svou atmosférou do „starých dobrých časů Arábie“. Kdo procestoval jih Španělska a navštívil stavby, které tu postavili arabští architekti, rozumí mi.

Omán, mešita sultána Kábuse

Omán, mešita sultána Kábuse

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Mešita není billboard s reklamou na islám

Na mnoha islámských stavbách je fasáda používána jako billboard, na kterém se zdůrazňují úryvky z koránu. Věřící je tak v každém okamžiku konfrontován s povinnostmi a myšlenkami koránu a musí v každém okamžiku zpytovat svědomí, zda je správným věřícím. Mešita sultána Kábuse je v tomhle ohledu nesmírně kultivovaná a mírná. Úryvky z koránu, které jsou umístěny na fasádě, připomínají spíše nádhernou dekoraci. Na pohled působí uklidňujícím dojmem.

Omán, mešita sultána Kábuse

Omán, mešita sultána Kábuse

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další zajímavé články o Ománu
 
Omán není pouze poušť. Fascinující hory dosahují výšky přes 3 000 m.n.m.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Kráska ukrytá ve stínu Dubaje
 Ostrov rozkročený mezi Afrikou a Ománem
 
Rybářské loďky jsou stavěny ve prastarém arabském stylu.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Omán, mešita sultána Kábuse

Omán, mešita sultána Kábuse

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Koberec o rozměrech dvou hokejových ploch

Podlaha hlavního sálu je pokryta nádherným kobercem. Legenda tvrdí, že se skládá z jedné miliardy uzlíků. Je složený ze čtyř kusů a celkový rozměr je 70x60 metrů. Údajně váží  21 tun . Nádhera koberce ale vaši pozornost upoutá jen na chvilku. Hlavním magnetem vaší pozornosti bude bezesporu kopule vykládaná kachlemi z Turecka. Mohli byste stát pod kopulí několik hodin a neustále byste měli na co koukat. Tolik detailů, barev, motivů, výklenků a překvapivých změn!  Hlavní kopuli vévodí obrovský křišťálový lustr, který povznáší důstojnost stavby. Dovedu si představit, že společná modlitba 20 000 věřících musí být pro ně velkým zážitkem.

Omán, mešita sultána Kábuse

Omán, mešita sultána Kábuse

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Omán - kluci žijí všude.

FOTO: archiv CK Marco Polo

poptávkový formulář

OMÁN NA MÍRU

Chystáte se na cestu do Ománu? Rádi vám takovou cestu zorganizujeme.

Připravíme pro vás cestu na míru.

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 28.8. a 11.9. 2017

Cena: 59.990,-- za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL 55 PLUS

 s českým průvodcem

Tento zájezd a jeho program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu: těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z Vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

ČÍM SE LIŠÍME OD KONKURENCE: * Konkrétní hotely vyššího standardu! * Malé skupinky (již od 6 účastníků)! * Vstupné již v ceně! * Osobně doprovází pracovník CK, který zájezd připravil!

 

 

Sloni v mokřadech.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 23.6.  a 27.10.

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Cena: 37.300,-- za 7 nocí

(možnost prodloužení - 1.035,-- Kč na osobu a den)

 Více informací o zájezdu zde

SAMUI - SPECIÁLNÍ NABÍDKA

CORAL COVE CHALET

SKVĚLÁ ALTERNATIVA LETNÍ DOVOLENÉ

Tento idylický resort se nachází na východní straně Koh Samui v jižním Thajsku, pouhých 25 minut od mezinárodního letiště Samui. Coral Cove Chalet má výborný přístup na okouzlující a klidnou pláž s ohromujícími panoramatickými výhledy

 

  

Perhentian

FOTO: archiv autora

Cena : 46,900,-- za 7 nocí

(Možnost prodloužení pobytu na ostrově nebo kombinace s Kuala Lumpur)

Více informací

PANENSKÝ OSTROV V MALAJSII

PERHENTIAN ISLAND RESORT

Nádherné, dosud málo známé ostrovy na východním pobřeží Malajsie mohou být vaším cílem na léto s rodinou či jen pro romantický pobyt ve dvou.Perhentian nabízí nádhernou přírodu a opravdový relax. Cesta - cca 1,5 hodiny transfer z letiště Kota Bahru do přístavu Besut a poté lodí na ostrov Perhentian cca 1,45 h. Může se zdát, že je cesta komplikovanější, ale určitě stojí za to.

OSTROV PERHENTIAN JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.