Petronas Twin Towers

Praha má svůj orloj a Kuala Lumpur svá „dvojčata“. Impozantní stavba láká každého návštěvníka města. 88 podlaží se vyšplhá až do neuvěřitelné výšky 451,9 metru. Architekt Cesar Pelli měl jednoznačné zadání: Zachytit ambice a touhy malajského národa a vůdců, stát se globálním hráčem. Když stojíte pod mrakodrapem, musíte uznat, že se záměr architekta zdařil. Je to bezesporu jeden z klenotů moderní architektury.

Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers

Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pokud se budete chtít projít po mostě mezi věžemi, určitě si rezervujte vstupenku předem. Počet návštěvníků, kteří se mohou po mostě projít, je omezený a jsou dny, kdy vstupenky nejsou k bez rezervace k dispozici.

Kuala Lumpur, nadzemka Monorail

Kuala Lumpur, nadzemka Monorail

FOTO: archiv autora

Moderní město protkané asijskou tradicí

Od města založeného v 19. století (1850) nemůžete očekávat žádnou zásadní historickou architekturu. Těch několik starších budov, okolo kterých obdivně pobíhají američtí turisté s fotoaparáty, vás nejspíš nechá chladnými. Kuala Lumpur je především moderní město protkané asijskou tradicí. Najdete tu nejen malajské, ale i čínské a indické vlivy. Navíc je Kuala Lumpur velmi zelené město se spoustou parků, takže se tu cítíte velmi dobře.

Kuala Lumpur, Jalan Alor

Kuala Lumpur, Jalan Alor

FOTO: archiv CK Marco Polo

Láska ke každému městu prochází žaludkem

Nejen láska k ženě, ale i láska k městu prochází žaludkem. Může se vám v některém městě hodně  líbit, ale pokud se dobře nenajíte, pokud vám bude po jídle nevolno,nebo budete dokonce mít střevní potíže, určitě budete váhat, zda se vrátíte. Kuala Lumpur je pro milovníky jídla skvělé místo. Jí se tu stejně dobře jako v Bangkoku nebo Hongkongu. Určitě při návštěvě zajděte do vyhlášené ulice Jalan Alor, která je večer rájem vůní a chutí. Navíc za velmi dobré peníze.

Kuala Lumpur, Jalan Alor

Kuala Lumpur, Jalan Alor

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nádherné léto v Malajsii

Většina lidí má za to, že se do jihovýchodní Asie dá cestovat pouze v zimě. Je to ale mýtus, který nemá žádné opodstatnění. Jsou místa, která jsou naopak vhodná k návštěvě právě jen v letních měsících. Například západní pobřeží Malajsie s mnoha nádhernými ostrovy. Přečtěte si článek o ostrově Perhentian.

Perhentian

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Malajsijské Seychely. Málokdo v Čechách o nich ví

 

Kuala Lumpur, jeskyně Batu

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Jeskyně Batu

Pouhých 13 km severně od Kuala Lumpur vybudovala indická komunita na konci 19. století nádherný chrám. Využila přírodní jeskyně, které dokonale zabydlela svatyněmi a oltáři. Je to vyhlášené poutní místo, takže je složité tu zažít chvilku intimní samoty, ale pokud se vydáte k jeskyním velmi brzo ráno a vyhnete se tradičním hinduistickým svátkům, budete mít větší šanci zažít pocit, který kdysi zažívali mniši a věřící. Nebo naopak můžete zažít naprostý chaos, pokud se s návštěvou jeskyně trefíte do doby některého velkého svátku.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Kuala Lumpur

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací

KUALA LUMPUR

INDIVIDUÁLNÍ CESTA

Pokud se chystáte do Malajsie a rádi byste se ubytovali v Kuala Lumpur, rádi vám připravíme individuální itinerář. I v kombinaci s dalšími místy v Malajsii, Thajsku a jinde v jihovýchodní Asii.

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

 

Východní pobřeží Srí Lanky

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 5. 6., 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu: těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z Vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 1. 6. každý den.

Cena: 33 700 za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO - OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláž sejdete po schodech a na pláži máte k dispozici hotelová lehátka

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 14. 4., 30. 6. a 18. 8.

Cena:  27 900 za 7 nocí

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda - třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů - levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.