Psychická labilita supertěžké váhy

Agresivita hrochů je přičítána psychické labilitě dominantních samců, samic s mladými nebo obrovských samotářů. Hroch při své váze až dvě tuny vypadá neohrabaně, ale to je jen pouhé zdání. Při pohybu na souši dokáže běžet rychlostí až 35 km/h, takže člověk nemá prakticky šanci na útěk.

Podívejte se s námi na jeden fascinující souboj o přežití, na příběh o křehké rovnováze, kdy predátor se sám stává kořistí, o okamžicích, kdy vyhrát bitvu je na hony vzdáleno vyhrané válce… Je to příběh o jedinečnosti přírody nejen v jižní Africe. V Jihoafrické republice můžete zažít neopakovatelné chvilky, jako třeba tu z nedávného rána, o kterou se s vámi chceme podělit. Je to příběh, který napsala sama divoká africká příroda.

Hlavní role

Afrika je plná překvapení. Často se role v potravinovém řetězci nečekaně mění, a pokud jste na safari pozorní a máte štěstí, můžete zažít úžasné věci. V našem příběhu jsou tito hlavní hrdinové:

Divoký pes je stále větší vzácností.

Divoký pes je stále větší vzácností.

FOTO: andBeyond, archiv autora

Impala je často přezdívána BUSHBURGER, protože je jednou z nejčastějších obětí predátorů.

Impala je často přezdívána BUSHBURGER, protože je jednou z nejčastějších obětí predátorů.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 

Hroch vypadá jako dobrák, ale zdání klame.

Hroch vypadá jako dobrák, ale zdání klame.

FOTO: andBeyond, archiv autora

Lov začíná

Divocí psi si na začátku hrají a laškují s mláďaty. Ve vteřině se uvolněná nálada změní – psi zavětří blížící se stádo gazel. Adrenalin stoupá a z hrajících si psů se stávají predátoři. Začíná souboj o přežití, souboj o potravu. Psi pronásledují impalu, která jim díky své rychlosti uniká a běží v širé buši asi dva kilometry. Je během nesmírně vyčerpaná. V poslední chvilce unikne psům skokem do napajedla.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Plán

Impala stojí a plave ve vodě. Zoufalá a bezradná. Snad proto jí nevadí hroši, kteří v napajedle odpočívají. Jsou pro ni menším zlem než hladoví psi na břehu. Pro hrochy je vetřelec nepříjemným vyrušením v denním režimu a dají to podrážděním řádně najevo.

Únava gazely a slídící psi kolem jsou ale silnější než strach z hrochů. Hroši jsou nervózní a neklidní.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Impala nemá šanci uniknout. Smečka psů chytře obstoupí celé napajedlo, aby jí uzavřeli jakoukoliv únikovou cestu z vody ven.

FOTO: archiv portálu Sopka

Z lovce kořistí

Impala po čtyřiceti minutách umírá vyčerpáním ve vodě a její tělo proud pomalu unáší ke břehu. Psi cítí šanci na potravu a své vítězství. Impala je už už na dosah. Když je její tělo těsně u břehu, psi se ho pokusí vytáhnout. Avšak tímto manévrem rozzuří jednoho z hrochů a silný samec zaútočí.

Psi se nevzdají a pokusí se hrochovu pozornost odpoutat šploucháním do vody. Současně s tím přistupují ke břehu a natahují se po gazele. Už jsou centimetry od kořisti, když se zjeví druhý hroch a na psy zaútočí.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nabere hlavou a zuby jednoho ze psů a vymrští ho do vzduchu. Pes za zoufalého vytí prchá z dosahu hrocha. Finále se přiblíží a rozezlený hroch ve vodě roztrhá a rozdupe tělo gazely…

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora

Termín: 21. 5. 2017 a pak každých 14 dnů

Cena: 50 990 Kč

V ceně není letenka do Johannesburgu


Více podrobností

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

expedice v náklaďáku


Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce", jako je Sossusvlei, Fish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

SKVĚLÁ CENA :  50 990,–

 

Východní pobřeží Srí Lanky.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín:5. 6., 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu: těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 1. 6. každý den.

Cena: 33 700 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO - OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláž sejdete po schodech a na pláži máte k dispozici hotelová lehátka

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas – vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

wave

FOTO: archiv autora

Více info zde

Cena : 9744 Kč (včetně DPH)


VYPRODÁVÁME SKLADOVÉ ZÁSOBY

LEHÁTKO WAVE

Zahradní ratanové lehátko Wave je vyplétané ručně z obou stran z vysoce kvalitních polyethylenových vláken (umělý ratan), které zaručují dlouhou životnost, UV odolnost a také odolnost proti jakémukoliv počasí, chlorované a slané vodě. Konstrukce lehátka je ze zesílené hliníkové kostry, která napomáhá stabilitě.

Lehátko Wave se velmi dobře osvědčilo i ve wellness centrech, hotelových lázní nebo v sauně.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.