Posedlost je pozitivní motor

Jihoafričan italského původu je posedlý řemeslem, původními lokálními materiály a Afrikou. A jako šaman a mág umí tohle všechno přetavit do dokonale moderního tvaru, který nejen ctí minulost, ale posouvá hranice i do budoucnosti.

Váš komorník je připravený vyhovět vašim přáním.

Váš komorník je připravený vyhovět vašim přáním.

FOTO: andBeyond

Výhled pro bohy

Kráter Ngorongoro ve skutečnosti není kráter, ale kaldera, která vznikla zhroucením vyhaslé sopky. Plášť sopky se zhroutil do vnitřní dutiny a z velké míry ji zaplnil. Hora vysoká přes 4000 m n. m. se v okamžiku snížila na 2286 m n. m. a dno je ještě o dalších 600 metrů níže.

Je to největší neporušená kaldera na světě – 19 km dlouhá a 16 km široká. Jedno z nejkrásnějších míst východní Afriky. A právě na hraně prstence obepínajícího kalderu získal investor pozemek pro budoucí lodge. Celý kráter máte jako na dlani. Výhled pro bohy.

Ngorngoro Crater Lodge, Tanzanie

Ngorongoro Crater Lodge, Tanzanie

FOTO: andBeyond

Dobrodružství architektury

Lokalita znamená samozřejmě strašně moc. Pohled do kráteru Ngorongoro je z místa, kde dnes stojí Ngorongoro Crater Lodge, fascinující. Ale rozhodně to není všechno. Podle mého bylo stejně důležité rozhodnutí pozvat ke spolupráci Silvia Reche a jeho ženu, designérku Lesley Carstensovou. Pro Silvia nic není rutina. Každá jeho práce musí být „dobrodružstvím architektury“.

Je inovativní, ale jakoby vrostlý do tradic lokality a tradičních řemeslných postupů a respektu k lidské práci. Hosté Ngorongoro Crater Lodge si musí připadat, jako by se ocitli v pohádce.

Ngorngoro Crater Lodge, Tanzanie

Ngorongoro Crater Lodge, Tanzanie

FOTO: andBeyond

Filozofie, která pohladí duši

Silvio si byl velmi dobře vědom toho, že se nachází na území Masajů. Ke standardům jeho činnosti na území lokálních komunit patří vize, že po jeho odchodu z lokality musí místní komunita umět řemesla, která doposud neuměla. Musí si být schopna sama vylepšit své vlastní bydlení, zlepšit své vlastní prostředí. Vždy se uzavírá dohoda s místními náčelníky a předávají se velmi otevřeně dovednosti. Od Silvia a jeho ženy Lesley to není žádná laciná póza, je to nedílná součást jejich práce, jejich filozofie, jejich života.

Obchod se suvenýry evokuje arabské bazary ze staré koloniální doby.

Obchod se suvenýry evokuje arabské bazary ze staré koloniální doby.

FOTO: andBeyond

Hold Masajům a jejich historii

Silvio přijal za své hlavní stavební prvky Masajů – hlínu a dřevo. Zároveň podržel tradiční kruhový půdorys rondovalu. Pak už nechal vše na svém fortelu řemeslníka a kreativitě vizionáře. Bungalovy, které Silvio navrhl, by musel milovat i Jules Verne! Takhle nějak by si určitě představoval zázemí pro své hrdiny objevující úchvatný svět kráteru Ngorongoro.

Některé masajské vesnice jsou spíše skanzeny. Turisté nesledují skutečný život vesnice, ale jen dobře promyšlené a režírované divadelní představení.

Některé masajské vesnice jsou spíše skanzeny. Turisté nesledují skutečný život vesnice, ale jen dobře promyšlené a režírované divadelní představení.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Drzost, odvaha a humor

A drzý, svérázný a novátorský nápad Silvia Reche povýšil ještě o stupeň výš mladý talentovaný návrhář interiérů Chris Brown. Ve chvíli, kdy se už skoro rozčilujete nad tou vší okázalostí, nadýchaností a barevností Pohádek tisíce a jedné noci, zjistíte, že ve všem, co vás obklopuje, je spousta ukrytého humoru a vtipu. Jen vydechnete a budete to tu milovat.

Večeře s výhledem do kráteru. Pro pocit romantiky se v Ngorongoro Crater Lodge dělá opravdu hodně.

Večeře s výhledem do kráteru. Pro pocit romantiky se v Ngorongoro Crater Lodge dělá opravdu hodně.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Dopřejte si alespoň tři noci

Spěch je nešťastným osudem většiny cestovatelů, kteří vyrazí do Afriky na safari. Dokonce i ti, kteří se do Afriky vracejí poněkolikáté, si málokdy dovolí ten luxus zůstat na jednom místě delší dobu a „zabydlet“ se. Je to velká škoda, protože teprve když se zklidníte a usadíte, můžete opravdu vnímat divočinu jako komplex.

A pokud jste v Ngorongoro Crater Lodge, byla by to škoda dvojnásobná. Pokud totiž zůstanete jen na jednu nebo dvě noci, vůbec nemáte šanci plně využít všechno, co je k dispozici, vychutnat si prostor, který Silvio a Chris připravili, a služby, které &Beyond poskytuje.

Zůstaňte alespoň na tři noci, vraťte se do starých dobrých koloniálních časů a dopřejte sami sobě možnost být objevitelem z časů románů Julesa Verna. Velké krby, obrovské postele z masívu, lustry, vany a sprchy, vynikající jídlo a dobré pití. Váš osobní komorník, připravený splnit vaše přání.

V kráteru Ngorongoro můžete potkat velké sloní samce. Jsou to většinou samotáři, kteří přišli do kráteru prožít poslední období svého života.

V kráteru Ngorongoro můžete potkat velké sloní samce. Jsou to většinou samotáři, kteří přišli do kráteru prožít poslední období svého života.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Do kráteru musíte ráno

Výhoda ubytování přímo na hraně kráteru se projeví především brzy ráno při ranním safari. Většina návštěvníků je v době, kdy vy vjíždíte do kráteru, stále ještě nejméně dvě hodiny od vás. Jsou ubytováni mimo rezervaci a musí počkat, až se otevře.

A od vstupní brány je čeká ještě poměrně dlouhá cesta na hranu kráteru a pak stejně dlouhá cesta na dno kráteru. Ten čas je váš a několika málo dalších aut. Zkušení rangeři vědí, kam vás ráno odvézt, abyste poznali ten skvělý pocit, že máte divočinu jen pro sebe.

O přestávce ranního safari posnídáte u hrošího bazénu. Váš ranger se postará o spokojenost, bezpečí a soukromí.

O přestávce ranního safari posnídáte u hrošího bazénu. Váš ranger se postará o spokojenost, bezpečí a soukromí.

FOTO: andBeyond

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Několik zeber zjistilo, že je areál Ngorongoro Crater Lodge pro ně mnohem bezpečnější než dno kráteru, a zůstávají dlouhodobě.

FOTO: andBeyond


Více informací

NGORONGORO CREATOR LODGE

INDIVIDUÁLNÍ CESTA

Pokud se chystáte do Tanzanie a rádi byste se ubytovali v Ngorongoro Creator Lodge, rádi vám připravíme individuální itinerář v kombinaci se Serengeti, Tarangire nebo dalšími místy v Tanzanii.

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

 

Východní pobřeží Srí Lanky.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín:5. 6., 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu: těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 1. 6. každý den.

Cena: 33 700 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO - OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláž sejdete po schodech a na pláži máte k dispozici hotelová lehátka

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 14. 4., 30. 6. a 18. 8.

Cena:  27 900 Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.