Jako vždy je vše o penězích

Až budete plánovat svou cestu do Afriky na safari a budete se probírat nabídkami cestovních kanceláří, dejte si na slovo „kemp“ zvlášť velký pozor. V mnoha případech rozhoduje právě ubytování o ceně a kvalitě cesty. Nemám nic proti tábořištím, kde si postavíte svůj stan a přespíte ve velmi prostých podmínkách. Na mnoha místech je to nejlepší způsob, jak prožít skvělé safari. Vadí mi ale, když někdo neřekne, jak vlastně takové tábořiště (campsite) vypadá, a snaží se vyvolat dojem, že se jedná o kemp. Člověk, který se chystá do Afriky poprvé, nemá šanci porovnat nabídky a vybrat si tu, která mu vyhovuje nejlépe. Rozdíl v ceně může být obrovský. Kempoviště může vyjít třeba jen na 15 USD za osobu, běžný kemp na 80 USD za osobu a luxusní na 600 USD na osobu. To všechno byste měli při svém rozhodování vědět.

Mnohá kempoviště jsou na nádherných místech.Malawi

Mnohá kempoviště jsou na nádherných místech. Malawi

FOTO: archiv autora

Kempoviště není kemp

Kempoviště (tábořiště, campsite) v národních parcích bývá místo (většinou neoplocené), kde můžete přespat a získat tak výhodu pobytu v parku i přes noc. Umožňuje vám to vyrazit na safari brzo ráno a pozdě večer, což denní návštěvníci parku nemohou. Je to většinou jen velmi jednoduše upravené místo, kde si můžete postavit svůj stan, zaparkovat auto, rozdělat za určitých podmínek oheň (ne vždy a všude). Někdy jsou k dispozici společné toalety a společná umývárna, ale není to 100% pravidlem, a málokdy předem zjistíte, zda jsou toalety a umývárna v provozu, zda mají dostatek vody apod. Na kempovišti většinou chybí ostraha a funguje tu princip „kdo dřív přijde, ten má místo“.  To, že budete spát na kempovišti a zůstanete přes noc v parku, musíte nahlásit při vjezdu do parku, musíte zaplatit poplatky a zaregistrovat se. Nemůžete se tedy (většinou) rozhodovat až během návštěvy parku.

Lepší kempoviště je vybaveno toaletou a umývárnou. Kibale National Park, Uganda.

Lepší kempoviště je vybaveno toaletou a umývárnou. Kibale National Park, Uganda.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další informace o stylu safari.
 

Glamping

FOTO: archiv autora

Styl Safari vás okouzlí a nadchne

 

Mnoho trekových tras je k dispozici pouze s kempovišti. Většinou jsou vybírána s velikým citem pro zážitek. Hottentots Mountain, Jižní Afrika.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Výběr místa je pro glamping hodně důležitou věcí. Saruni, Samburu, Keňa.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Kemp

Kemp je ubytovací zařízení. Má mnoho kategorií a mnoho tváří. Může být oplocený nebo jinak chráněný před okolní divokou přírodou, ale může být i bez bariér, a být tedy součástí světa zvířat. Může nabízet celé spektrum služeb nebo jen základní službu přespání. Do některých kempů si musíte přivézt svůj spacák a v jiných máte luxusní postel s peřinou. Někde jsou společné toalety a umývárny a jinde máte přímo ve svém stanu velmi kvalitní koupelnu. V každém případě je ale i ten nejprostší kemp velkým kvalitativním skokem v porovnání s kempovištěm. Je na vás, abyste od své cestovní kanceláře získali co nejširší a nejpravdivější informace o tom, jak vaše ubytování vypadá a co vlastně máte v ceně. Teprve pak můžete porovnávat a vybírat. Kdo vám není ochoten dát informace, nemyslí to s vámi dobře.

Luxusní stany poskytují komfort bez kompromisu. Olonana, Masai Mara, Keňa.

Luxusní stany poskytují komfort bez kompromisu. Olonana, Masai Mara, Keňa.

FOTO: archiv CK Marco Polo


To nejlepší – glamping – Glamour camping

Kempy té nejvyšší kvality se v posledních letech snaží odlišit od ostatních celkovým pojetím. Poskytují velmi stylové a kvalitní ubytování, nacházejí se na nádherných místech, poskytují dokonalé služby a na hony se vyhýbají masové turistice. Na světě je dost lidí, kteří dávají přednost kvalitě, jedinečnosti, velmi osobní službě a soukromí. Glamping – kouzelné kempování – všechno tohle nabízí.

Ngorongoro Crater Lodge neodděluje od divoké přírody žádná bariéra. Divoká zvěř se čas od času objeví opravdu blízko vás.

Ngorongoro Crater Lodge neodděluje od divoké přírody žádná bariéra. Divoká zvěř se čas od času objeví opravdu blízko vás.

FOTO: andBeyond

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 21. 5. 2017 a pak každých 14 dnů

Cena: 50.990,--

V ceně není letenka do Johannesburgu


Více podrobností

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

expedice v náklaďáku


Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce", jako je Sossusvlei, Fish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

SKVĚLÁ CENA :  50.990.--

 

Východní pobřeží Srí Lanky.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 5. 6., 28. 8. a 11. 9.

Cena: od 55.990,- za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA SPECIÁL

 55+ s českým průvodcem

Tento termín a program jsme speciálně připravili pro skupinu cestovatelů preferujících stejně naladěnou a disponovanou společnost. Tedy hledající kvalitu, přiměřené tempo a další dvojice (případně jednotlivce), se kterými si budou mít o čem povídat. Na druhou stranu: těch 55 je jenom orientační číslo, nikoliv podmínka.
Pro takové z Vás jsme připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 19. 10. 2017

Cena: 89.990,- za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

Termín: od 1. 6. každý den.

Cena: 33.700.-- za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

THAJSKO - OSTROV SAMUI

CORAL COVE CHALET RESORT

 Coral Cove Chalet je příjemný, přátelský a dobře vedený hotel. Je to rodinný podnik a rodina hotel řídí. Pan Seni Puwasetthawon je zároveň prezidentem hotelové asociace na ostrově Samui. Pokud se chcete vyhnout přelidněným a hlučným plážím, jako je Chaweng a Lamai, je Coral Cove Chalet pro vás ideálním místem. Hotel je postavený na stráni nad malou příjemnou pláží, mezi bujnou tropickou vegetací. Na pláž sejdete po schodech a na pláži máte k dispozici hotelová lehátka

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 14. 4., 30. 6. a 18. 8.

Cena:  27.900,-- za 7 nocí

Více informací o zájezdu

MADEIRA S ČESKÝM PRŮVODCEM

Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda - třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů - levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.