Brandberg se tyčí nad planinou až do výšky 2606 m n. m.

FOTO: archiv autora

Navštivte s námi několik míst v Namibii, v nichž můžete výborně pozorovat západ slunce.

Téměř neznámé hory – Brandberg Mountain

Při západu slunce si uvědomíte, že původní název Fire Mountain (Hořící hora) byl velmi trefný. V nejvyšším bodě (Königstein) je hora vysoká až 2606 m n. m. (někdy se uvádí 2753 m n. m., ale kdo ví, jaká je pravda, když to nevíme přesně ani u Sněžky). Ať ta,k či onak, je jí pro nás Čechy docela slušná porce. Navíc se zvedá docela strmě z táhlé plošiny, takže je vidět hodně zdaleka.

Na planině na úpatí hory Brandberg najdet množství velkých kamenů. Kdysi zřejmě byly součástí hory.

Na planině na úpatí hory Brandberg najdet množství velkých kamenů. Kdysi zřejmě byly součástí hory.

FOTO: archiv autora


Trek na Brandberg

Zdolat dva kilometry převýšení od úpatí na vrchol hory zvládnete za tři dny. Musíte počítat s tím, že půjdete denně 7–8 hodin a musíte vzít v potaz i složitější úseky. Raději se vydejte na výstup v chladnějším období od dubna do října a je lépe se vypravit s horským vůdcem a solidním logistickým zajištěním.

Celé území u hory Brandberg je nesmírně fotogenické.

Celé území u hory Brandberg je nesmírně fotogenické.

FOTO: archiv autora

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n.m.

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n. m.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Nevídané skalní útvary – Spitzkoppe

Ani oblast Spitzkoppe není chválabohu zatím v programech masové turistiky. Máte tedy šanci si návštěvu Spitzkoppe užít, aniž byste zakopávali na každém kroku o nějakého dalšího fotografa. Když chcete divoké skalní útvary nafotit, chce to najít si to správné místo a počkat na správné světlo.

Přečtěte si další podrobnosti o této nádherné lokalitě.
Všechny místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

Všechna místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku má o noční program postaráno.

Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku, má o noční program postaráno.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Diamant ve zlaté čelence – poušť Sossusvlei

Tady se asi turistům nevyhnete. Je to jedna z nejslavnějších namibijských lokalit. Každý, kdo se vydá do Namibie a má trochu času, míří sem. Přesto se dá návštěva Sossusvlei vychytat tak, aby se nenarušilo kouzlo místa. Západ slunce je tu úchvatný a určitě se pokuste zůstat alespoň jednu noc někde nedaleko, abyste večer nikam nechvátali, ale měli ráno šanci se sem vrátit a uvidět Sossusvlei v úplně jiném světle. Chvílemi budete mít pocit, že jste na dvou různých místech.

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si víc o Sossusvlei a také několik rad, které vám pomohou při návštěvě

Sossusvlei

Sossusvlei

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 Trek v kaňonu Fish River Canyon

Pětaosmdesát kilometrů dlouhý trek, při kterém není k dispozici žádné ubytovací zařízení a musíte spát všechny noci venku, trvá 5–7 dnů – podle toho, jak jste zkušení, jak je zkušená vaše skupina a jak se dohodnete s horským vůdcem. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit a vyrazit na trek, je úředně omezený, aby byl zachován klid pro obyvatele kaňonu. Na první pohled vypadá nehostinně a opuštěně, ale žijí v něm zebry, kudu a další druhy antilop. Můžete tu docela snadno potkat leoparda a skupiny paviánů. Při troše štěstí tu potkáte, docela překvapivě, i divoké koně. Rezervaci pro trek je třeba udělat předem a poradit se s cestovní kanceláří, jaké formality musíte splnit.

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Namibie je zemí západů slunce. U nás ještě není tak slavná jako Keňa, Tanzanie nebo Jihoafrická republika, ale pokud si svou cestu do Namibie připravíte pečlivě, nemůžete se zklamat a budete se chtít vracet. To platí určitě pro celou Afriku. Komu jednou vleze pod kůži, je tažen zpět jako magnetem.

Vydat se na 5-7 denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit je limitovaný.

Vydat se na 5–7denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit, je limitován.

FOTO: CK Marco Polo International

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 21. 5. 2017 a pak každých 14 dnů

Cena: 50 990 Kč

V ceně není letenka do Johannesburgu


Více podrobností

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

expedice v náklaďáku


Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější „atrakce" jako je Sossusvlei, Fish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

SKVĚLÁ CENA:  50 990 Kč

 

Východní pobřeží Srí Lanky

Foto: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 8. 5., 22. 5., 5. 6. a 19. 6.

Cena: 59 990 Kč

Více informací zde

KOUZLO LETNÍ SRÍ LANKY

 s českým průvodcem

Připravili jsme pro vás výpravu za nádhernou Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuze patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní. Možnost prodloužení pobytu u moře!
 

 

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900 Kč za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena – výkon. Za tří týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období od 1. 3.

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m2.

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.