Na dohled od Hirošimy

Cesta z nedaleké Hirošimy ubíhá za sklem lokálního vlaku podél pobřeží a já přemýšlím, jaký strašlivý pohled se musel lidem, a zejména mnichům obývajícím Miyajimu, naskytnout 6. srpna 1945, když se Hirošima ponořila do ticha... Následný pláč a nářek musely snad být slyšet až sem... nebo i dál.  ...Kéž by ty hlasy vítr roznesl po celém světě dříve, než došlo ke druhé tragédii. Ani buddhistická božstva, ani pradávná šintoistická kami však nedokázala utrpení zabránit. Válka se neptá, historie se přepsat nedá.

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Tori Gate, Miyajima

FOTO: archiv autora

Perla Vnitřního moře

Miyajima se poprvé vynořuje v historii na konci 6. stol., kdy je zde založena posvátná šintoistická svatyně Itsukushima. Není divu, zde leží nejvyšší hora ze všech ostrovů ve Vnitřním moři (Mt Misen, 535 m n. m.), obklopená prakticky neprostupným, temným lesem.

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Itsukushima, Miyajima

FOTO: Martin Vlášek, průvodce ck Marco Polo

Mystická a tajemná krajina

Není těžké si představit pocity prvních návštěvníků, obklopených tajemným prostředím plným duchů. Na začátku 9. století, brzy po příchodu buddhismu, je postaven mnichem Kúkaiem nedaleko vrcholku chrám. Říká se dokonce, že oheň v ohništi zažehl právě on a je udržován již od roku 806. Ve 12. století se Miyajima dostává pod správu mocného klanu Taira, aby zde zanechal nesmazatelné stopy. Je to také období, kdy se na ostrov stěhují první běžní lidé, kromě mnichů.

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Miyajima

FOTO: Martin Vlášek, průvodce ck Marco Polo

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Miyajima

FOTO: Martin Vlášek, průvodce ck Marco Polo

Posvátní jelínci

Tak jak je ostrov posvátný, je zakázáno zde kácet dřevo, jelínci a opice se vždy směli volně pohybovat po ostrovech a nikdo jim nesměl ublížit. I dnes uvidíte desítky jelínků, kteří jsou dle tradice považováni za posvátné poslíčky bohů, volně se pohybující a povalující kdekoliv po městě (vždyť zde už prý byli před 6000 lety).

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Miyajima

FOTO: archiv autora

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Miyajima

FOTO: archiv autora

Bez porodů a pohřbů

V roce 1555 se zde odehrála bitva (jediná), při které padlo mnoho válečníků – po bitvě nechal vítězný generál všechny padlé a mrtvé vojáky převézt na pevninu, nařídil bitevní pole vyčistit a krví nasáklou zeminu odvézt pryč. Ostrov Miyajima (v překladu Ostrov svatyně) je natolik posvátný, že zde, podle šintoistické tradice, není od roku 1985 dovoleno rodit ani pohřbívat. Proto zde nenaleznete nemocnici ani žádný hřbitov. Ženy, kterým se blíží čas porodu, se mají včas odebrat na pevninu, aby nebyla půda ostrova znesvěcena.

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Miyajima

FOTO: archiv autora

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Miyajima

FOTO: archiv autora


Tradice jsou v Japonsku stále živé, bez ohledu na to, jak čas rychle plyne, neúprosně vstříc budoucnosti.

Japonsko, Miyajima

Japonsko, Miyajima

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Japonsko

FOTO: archiv autora

Termín: 5. 4. a 9. 5.

Cena: 104 690  za 11 nocí


Více podrobností

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do sakurami rozkvetlého Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Ósaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hirošimě si připomeneme její pohnutou válečnou historii, cestu zakončíme v historickém Kjótu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více – při výletech se podíváme např. do Nikka, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

 

Hrad Himeji. Japonsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 10. 3. a 19. 4.

Cena: 86 290  Kč za 7 nocí (Japonsko), 113 190  Kč za 13 nocí (Japonsko + Filipíny)

Více informací zde

JAPONSKO

 s českým průvodcem

s možností prodloužení o pobyt na Filipínách

Poznávací zájezd do Japonska – moderního Tokia s malebnými zákoutími starého Eda, historického Kjóta se skvostnými zahradami, buddhistiskými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Odpočinek vás pak čeká na filipínských plážích ostrova Mactan nedaleko Cebu.

Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Japonsku a poté se vrátit zpět domů, nebo využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře na Filipínách.

ZÁJEZD 55+

 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900  za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 7. 1.–31. 3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m².

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.