Do Botswany formou expedice

V Botswaně najdete jen velmi málo levných možností ubytování. Většina resortů je malých a luxusních. Jejich ceny se pohybují tak vysoko, že si to většina našinců nemůže dovolit. Levnější ubytování je vlastně jen v oblasti Chobe, a tak se většina Čechů a Moravanů vydává především tam. Je to škoda. Už totiž existuje varianta, jak procestovat Botswanu celou a neplatit za luxusní resorty. Je to cestování formou expedice ve speciálně upraveném náklaďáku.

Botswana, truck

Botswana, delta Okavango

FOTO: archiv CK Marco Polo

Botswana, truck

Botswana, náš dům – náš hrad

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Expediční vozidlo

Všechna používaná expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzavíratelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Botswana, truck

Botswana, dnešní tábor pod baobabem

FOTO: Tomáš Endris, průvodce CK Marco Polo

Kempování

Po trase jsou zajištěna skvěle vybraná kempovací místa. Většinou nedaleko těch nejluxusnějších resortů. Kempujete tedy za mnohem méně peněz na stejném místě jako lidé, kteří zaplatí opravdu hodně. Jasně, váš stan nevypadá jako hotelový pokoj, což v luxusních kempech je, ale i tak máte pohodlné a bezpečné zázemí.

Botswana, truck

Botswana, ráno při balení kempu

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka – není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář. Konstrukce stanů je upravena tak, aby jejich stavba byla co nejjednodušší a nedělala problém ani méně šikovným lidem.

Botswana, truck

Botswana, několik nocí se spí i v lodžích

FOTO: archiv autora

Botswana je diamant jižní Afriky.

Obrovské přírodní bohatství rozkládající se na rozloze více než 600 000 km2 (větší než Španělsko a téměř tak velká jako Francie) s pouhými necelými dvěma milióny obyvatel, velmi osvícenou vládou, nejvyšším HDP na obyvatele v Africe a dech beroucím safari.

Botswana, truck

Botswana, soused se zlobí

FOTO: Hana Pšeničná

Turistika dorazila do Botswany mnohem později než do Jihoafrické republiky a Namibie. Díky tomu se mohli lidé v Botswaně poučit z chyb kolegů a opravdu to udělali. Nedovolili masové turistice, aby jejich destinaci devastovala, a díky tomu mohou mít mnohem vyšší přidanou hodnotu a autenticitu. Někdy se může zdát, že to až přehánějí, ale poctivě řečeno dělají to moc dobře.

Botswana, truck

Botswana

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Mokřady Linyanti

Mokřady Linyanti jsou hraničním územím mezi Botswanou a Namibií. Je to nesmírně zajímavé panenské území, často nazývané „Malé Okavango“. Je vytvářeno řekou Kwando, která se čas od času rozlévá na otevřené krajiny, a vytváří tak mokřady, tolik oblíbené divokými zvířaty.

Botswana, truck

Botswana, sloni jsou ozdobou rezervace v Chobe

FOTO: Hana Pšeničná

Ptačí svět oblasti Linyanti láká fotografy z celého světa.

Ptačí svět oblasti Linyanti láká fotografy z celého světa.

FOTO: andBeyond

Vytvořil se zde ojedinělý ekosystém, téměř nenarušený činností člověka. Území Linyanti na botswanské straně hranice bylo sice dlouhou dobu loveckým územím, ale lovci je nenavštěvovali nijak masově. V posledních letech přechází toto území do statusu „neloveckého území“ a díky tomu se stává stále oblíbenějším územím pro migraci zvěře. Na jeho části vznikla i soukromá rezervace, která využívá zkušenosti  z provozování soukromých rezervací v Jihoafrické republice.

Botswana, truck

Botswana, příprava na snídani

FOTO: Hana Pšeničná, průvodkyně CK Marco Polo

Botswana, truck

Botswana, Kalahari

FOTO: Hana Pšeničná

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 


Expediční vozidlo

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polowww.africke-expedice.cz

EXPEDICE V NÁKLAĎÁKU

  Pro dobrodružné duše a milovníky africké přírody jsme vytvořili sérii expedičních cest do Jižní Afriky, Mosambiku, Botswany, Namibie, Ugandy a Keni s Tanzanií.

Přehled expedicí  s česky mluvícím průvodcem.

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 4. 2017

Cena: 56 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

BÁJEČNÉ VELIKONOCE

 s českým průvodcem

Využijte volných dnů velikonočního času a splňte si sen návštěvou perly Indického oceánu – ostrova Srí Lanka. Nechybějí zásadní přírodní a památkové lokality, stejně jako nejhezčí pláže západního i východního pobřeží. Malá skupinka, český doprovod, osvědčené konkrétní hotely!

Na základě dlouholetých zkušeností se zájezdy na Srí Lanku jsme pro vás připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

 

 

FOTO: CK Marco Polo International


Termín odjezdu: 4. 5.  a 19. 10. 2017

Cena: 89 990 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

EXPEDICE V NÁKLAĎÁKU

s českým průvodcem

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

Pocestujete opravdovým přírodním rájem pro každého cestovatele i fotografa. V expedičním náklaďáku máte jedinečnou šanci dostat se na odlehlá místa a kempovat v divočině společně s podobně laděnými spolucestujícími.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 1. 3.–31. 3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m2.

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.