Sama cesta na ostrov je zajímavá

Už sama cesta na seychellský ostrov Denis představuje velký střih. Zatímco na mezinárodním letišti na ostrově Mahe vystoupíte ze svého obřího boeingu či airbusu, po pár hodinách přesednete do malého dvouvrtuláčku De Havilland pro méně než dvacítku pasažérů, kde posádku tvoří jen dva piloti. Let potrvá půlhodinku, ale jako by vás zanesl celé světelné roky od našeho zběsilého světa. Jestli ve vás hlodala jakákoli pochybnost, dosednutím na travnatou ranvej musí definitivně zmizet. Ano, tady jste správně, je na čase plnit si sny.

Denis Island

Denis Island

FOTO: archiv autora


 Stres nechte v Evropě, tady ho pokládají za smetí

Nechodí po světě hodně takových lidí, kteří by dokázali v určitém momentě svého života říct: „Dost bylo stresu a shonu!” a přesídlit daleko od civilizace, do lůna matky přírody. Právě v takovém rozpoložení se před několika lety ocitl průmyslník Pierre Burkhard, a tak zakoupil 1,3 krát 1,7 čtverečního kilometru na samém okraji tzv. Seychell Bank, zlomu na mořském dně spadajícím až do hloubky 2000 metrů. A to vše 95 km od Mahe, 55 km od Praslinu a 16 km od „bratříčka” Bird Islandu. Pan Burkhard si zde vybudoval několik bungalovů pro sebe a své přátele: ty se staly základem pro pozdější vznik velmi komfortního hotelu čítajícího 26 vilek.

Denis Island

Denis Island

FOTO: Denis Island


 Na počest toulavého Francouze

Ostrov byl pojmenován po Denisi de Trobriandovi, Francouzi, který zde přistál roku 1773 s lodí L’Etoile. Nalezl zde množství ptáků, obrovských želv a v okolních vodách tzv. mořských krav. Tento mořeplavec zde někde zakopal lahev s důležitými listinami, a tento historický poklad stále ještě čeká na svého objevitele. Téměř celý ostrov je obkroužen pláží z bělostného písku a je z východní, jižní a jihozápadní strany chráněn korálovým reefem. Povrch ostrova pokrývá souvislý palmový háj, který zajišťuje dostatek stínu. Jediným otevřeným prostranstvím je travnatá přistávací plocha.

Seychely

Seychely

FOTO: archiv autora


Jedna velká dědina

Stálé osídlení čítá zhruba 50 obyvatel, dílem pracujících v hotelu, dílem na kokosové plantáži. Na ostrově je jediná ekumenická kaple v oblasti seychellského archipelu.
Oblíbeným místem návštěvníků ostrova jsou korálové formace na jihozápadě, nazývané caves. Díky nespočtu korálů je pobřeží ideální pro šnorchlování, ale i plavci si najdou svá místa. Opravdovou Mekkou je pak ostrov Denis pro rybáře – denně se vyjíždí lodí za korálový reef na lov trofejí, jako jsou tuňáci, mečouni, baracudy a další velké ryby. Hemingwayové, vydejte se na cestu!

Seychely

Seychely

FOTO: archiv autora

Ať počítáte, jak chcete, prostou aritmetikou dojdete k výsledku, že na ostrově se nikdy nevyskytuje více než stovka lidí, místních i hostů. To je opravdu málo, i na ostrůvek o zhruba dvou kilometrech čtverečních. K tomu nádherná příroda, z níž nejfotogeničtější jsou pochopitelně obří suchozemské želvy. Perfektní ubytování jen pár metrů od pláže, jídlo v bio kvalitě připravované především ze surovin místní farmy. Jako alternativa k dnes tolik populárním a „přelidněným“ Maledivám nemá seychellský Denis prostě chybu. Pan Burkhard už si svůj sen splnil. A co vy?

Denis Island

Denis Island

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Coco de Mer

FOTO: archiv autora

Poptávkový formulář

DENIS ISLAND

ZÁJEZD NA MÍRU

 Podívali byste se rádi na Denis Island? Připravíme vám zájezd na míru. Na Seychelly připravujeme zájezdy více než 20 let.

 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 5. 2017

Cena: 81 390,-- za 12 nocí


Více podrobností

PERU S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ POBYTU U MOŘE V MEXIKU

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do Peru, kombinovaný s odpočinkem na plážích u Karibského moře v Mexiku. Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Peru s českým průvodcem a poté se vrátit společně zpět domů nebo můžete využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře.

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 14. 3. 2017

Cena: 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

SPECIÁL PRO 55+

 s českým průvodcem

Speciální termín a program pro spřízněné duše, které si chtějí dopřát zážitek ze zelené perly Indického oceánu zvané Srí Lanka!

Program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
Nejprve vás čeká krátký odpočinek na jedné z nejlepších pláží jihozápadního pobřeží, v hotelu legendě. Je to příležitost, která už se zřejmě nebude nikdy opakovat!

 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900,-- za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 28.1.–31. 3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m².

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.