Hlavní město císařství dynastie Nguyen

Každý, kdo měl kdy něco společného s vietnamskou komunitou v Česku, se setkal mnohokrát se jménem Nguyen. Nguenů je v Česku stovky, možná tisíce. Nedá se to nevzpomenout, když vstupujete do historické části Hue, starého sídelního města dynastie Nguyen na břehu řeky Song Huong (Parfume River). Dynastie se ujala moci nad Vietnamem roku 1802 a vydržela u ní až do roku 1945. Vliv Číny tu potkáte na každém kroku a vůbec vás nepřekvapí, že se Hue někdy nazývá Malý Peking, včetně „Zakázaného města“.

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv CK Marco Polo

Důvod 1. Mám rád historii

Vietnam je cestovatelský cíl, kde si každý může najít to svoje. Milovník pláží se může povalovat na pláži, milovník přírody se může toulat v horách v oblasti Sapa nebo objevovat břehy delty řeky Mekong a zálivu Halong Bay, milovník luxusu se nechá hýčkat v hotelech The Anam nebo na luxusním parníku Aqua Mekong a milovníci historie se vydají do historických měst, jako je právě Hue. Mám rád všechno (včetně skvělého vietnamského jídla a dobrého golfu na krásných hřištích), ale když jsem v zemi poprvé, chci o ní něco vědět, chci jí porozumět, chci znát souvislosti. Proto se rád vydávám za historií a Hue je jedno z míst, kde se historie Vietnamu můžete doslova dotknout vlastníma rukama.

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv CK Marco Polo

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv CK Marco Polo

Důvod 2. Můžete se vyhnout davům

Zdá se, že se svět stává turisty poněkud přecpaný. Má to svou logiku. Střední společenská vrstva ve dvou nejlidnatějších zemích na světě, v Číně a v Indii,  zbohatla natolik, že začala cestovat mimo hranice svých vlastních zemí. Jde o statisíce turistů, kteří „zaplavili“ svět. Jejich kroky míří naštěstí především do nejznámějších míst. Hue je trochu stranou zájmu masové turistiky, a tak máte možnost užít si tajná zákoutí křivolakých uliček a opuštěné staré dvorky téměř sami. Zvlášť když se vyhnete hlavní sezóně. U hlavních památek sami nebudete, ale když si přivstanete, tak si klid vychutnáte i tady.

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Důvod 3. Můžete pochopit vietnamskou tradici a vztah k hierarchii

I když nejste zrovna milovníci historie, může vás Hue získat svou autentickou atmosférou. Když se projdete císařským palácem (Citadelou), můžete si snadno udělat představu o tom, jaký byl vztah Vietnamu k Číně, jaké bylo kulturní, společenské a náboženské zázemí Vietnamu v období císařství. V době císařství se formovalo národní vědomí, vnitřní semknutost a duchovní síla Vietnamců. Hue se nachází ve středu Vietnamu a napětí mezi severem a jihem se tu určitě projevovalo i v době jeho největší slávy.

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Důvod 4. Hue vás donutí zpomalit

Při cestách po Vietnamu si každou chvíli řeknete, že je škoda, že nemáte víc času. Zvlášť ti z vás, kdo se vydají do Vietnamu poprvé, budou mít ambice vidět celý Vietnam při jediné cestě. Je to hloupost a raději se takového přání vzdejte. Je lepší zpomalit, vyškrtat plán své cesty a nechat si na jednotlivých místech trochu víc času. Většina návštěvníků přijede do Hue na šest hodin. Dorazí kolem deváté ráno a kolem třetí odpoledne zase odjíždějí. To možná stačí na hlavní památky, ale atmosféru Hue takoví návštěvníci nemají šanci poznat. Je to stejné, jako když lidé přijedou na pár hodin do Českého Krumlova. Mají úplně jiný zážitek než ti, kteří v Krumlově přespí, vypíjí si pár piv večer v nějaké hospůdce u řeky, projdou se nočním osvíceným městem a ráno se probudí v paprscích slunce v opuštěném městě. Dopřejte si stejný pocit v Hue a přespěte tu.

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Důvod 5. Zakázané město

Pokud jste navštívili Zakázané město v Pekingu, bude se vám líbit jeho nápodoba v Hue. Dynastie Nguyenů se ujala moci po 300 letech čínské nadvlády, a je tedy jasné, že se nechala starou Čínou inspirovat. Vidíte to v Hue na každém kroku. Kdyby vás někdo v Evropě uspal a dopravil do Hue a ráno jste se tu probudili, měli byste pocit, že jste v nějakém historickém čínském městě. Jen těžko dnes někdo rozhodne, zda to byla od císaře touha vyrovnat se bývalému vládci, nebo to byla jen inspirace.

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

Vietnam, Hue

Vietnam, Hue

FOTO: archiv autora

 

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Vietnam, The Anam

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Cena: 17 990 Kč za 7 nocí

 Cena neobsahuje letenku (cca 17 000 Kč)

 THE ANAM

skvělá vietnamská dovolená

Luxusní hotel přímo na pláži nedaleko Nha Trangu s vynikajícími službami. Vhodný pro páry i rodiny. Pobyt v tomto hotelu můžete jednoduše kombinovat s pobytem v Saigonu i s návštěvou delty Mekongu nebo se zde na pár dní zastavit při cestovaní po Vietnamu.
Délka pobytu je na vás – zvolte si pobyt na počet dní, který vám bude vyhovovat. Rádi vám dle toho přepočítáme cenu.

 
 

Japonsko, Miyajima

FOTO: archiv autora

Termín: 18. 10. 2017

Cena: 73 490 Kč za 7 nocí (Japonsko),109 390 Kč za 13 nocí (Japonsko + Filipíny)

Více informací zde

JAPONSKO

 s českým průvodcem

s možností prodloužení o pobyt na Filipínách

Poznávací zájezd do Japonska – moderního Tokia s malebnými zákoutími starého Eda, historického Kjóta se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Odpočinek vás pak čeká na filipínských plážích ostrova Mactan nedaleko Cebu.

Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Japonsku a poté se vrátit zpět domů, nebo využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře na Filipínách.

ZÁJEZD 55+

 

 

Tugela, Jihoafrická republika

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900 Kč za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období  do 31. 3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m².

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.