Chce to více času!

Do Arequipy se vracím vždycky moc rád. A pokaždé jsem nešťastný, že v ní nezůstáváme déle než jednu nebo dvě noci. Je to daň za to, že všichni chtějí poznat „celé Peru“ za 12 nebo 14 nocí. To prakticky nejde, ale musíme se o to snažit. Poznat alespoň ta hlavní místa. Arequipě se mnozí klienti vyhnou a vůbec si ji do itineráře nezahrnou. Škoda.

Peru, Arequipa

Peru, Arequipa

FOTO: archív CK Marco Polo

Španělská vizitka

Arequipa není žádné typické indiánské sídlo. Je to koloniální španělské město, které ve vás vyvolá pocit návratu do 17. století. Náměstí lemuje katedrála a další koloniální budovy, kolem něj stojí klášter a spousta dalších budov pospojovaných úzkými středověkými uličkami.

Peru, Arequipa

Peru, Arequipa

FOTO: archiv CK Marco Polo

Celé město obklopují nádherné vrcholky And a v zapadajícím slunci se ve vás určitě rozezní romantická struna, která vás donutí zastavit se, posadit se na lavičku a jen tak dýchat a vnímat ten zajímavý šrumec kolem sebe. Ačkoliv na vás dýchne staré španělské město, náměstí a uličky jsou plné indiánů. Dámy v širokých sukních, v šátcích nebo kloboučcích, pánové v sáčkách jako z 50. let. Ale na oděvy se tolik nedívejte, pozorujte ruce a obličeje. Ruce jsou velmi silné a ztvrdlé prací. V obličejích můžete číst sounáležitost se životem. Odrážejí se v nich i okolní hory, vysoká nadmořská výška a vědomí vlastní přírodní síly.

Peru, Arequipa

Peru, Arequipa

FOTO: archiv autora

Peru, Arequipa, klášter sv. Kateřiny

FOTO: archiv autora

 Klášter sv. Kateřiny Sienské

Nejznámější památka je klášter sv. Kateřiny Sienské, místo, které žilo od svého založení vlastním životem, tak trochu město ve městě. Rozsáhlý areál kláštera je obehnaný vysokou zdí, a kdo byl uvnitř, byl naprosto izolován od vnějšího světa. Klášter byl založen na konci 16. století. Mezi novicky patřily hlavně druhorozené dcery bohatých španělských rodin a nejdůležitějším příjmem kláštera byla věna, která s sebou přinášely. Život v klášteře byl velmi přísný a jeho součástí byla i účast na výstavbě samotného kláštera. Mnohé domky v malebných uličkách uvnitř areálu postavily řeholnice vlastníma rukama. Na druhé straně se nedokázaly úplně vzdát pohodlí a zábavy. Klášter byl vyhlášený tím, že si řeholnice zvaly hudebníky a komedianty a dopřávaly si čas od času hodně zábavy. Klášter určitě stojí za návštěvu.

Peru, Arequipa

Peru, Arequipa

FOTO: archiv autora

Město plné mladých lidí

Arequipa má ale i modernější tvář – kavárny plné mladých lidí, kteří vlastní nejmodernější elektroniku, se spustou mladého smíchu a pohody. V Arequipě je jedna z největších univerzit v zemi. Na náměstí a kolem něj najdete i skvělé restaurace, které mají dobré renomé a přitom nabízejí jídlo za dobré ceny. Jídlo je naprosto nedílnou součástí života Arequipy. Vytváří krásnou souhru historie a moderního Peru.

 Arequipa, to nejsou jen o Španělé

Ačkoliv je Arequipa brána jako nejšpanělštější město v Peru, město je spojováno i s mnoha nálezy připomínajícími indiánskou minulost této lokality. Na úbočí sopek Chachani (6075 m n. m.) a Pichu Pichu (5571 m n. m.) byly objeveny četné mumie. Ta nejznámější, nazývaná často jako ledová princezna Juanita, byla nalezena v roce 1995 pod vrcholem Ampato (6380 m n. m.). Do dnešních dnů není znám příběh této dívky a možná nebude odhalen nikdy. Juanitu si můžete prohlédnout v Museo Santuarios Andinos v Arequipě.

Peru, Ampato

Peru, Ampato

FOTO: archiv autora

Juanita byla uložena v ledovém hrobě přes pět set let. Patřila bezesporu k rituálním obětem, kterými se staré indiánské kultury snažily uchlácholit bohy, kteří sídlí vysoko v horách a ovládají nejen počasí, ale i mocnou sílu sopek. Občasné erupce pokládali indiáni za projev hněvu bohů a bylo nutné jim obětovat, aby se uklidnili.

Když vyrazíte na trek do okolních hor, pochopíte mystičnost prostředí, ve kterém indiáni žili. Je to fascinující a nádherná příroda, která se vám dostane pod kůži.

Peru, Colca

Peru, Colca

FOTO: archiv autora

Výchozí bod pro výlety

Arequipa je i výborným výchozím bodem pro výlet. Nejen do blízkého okolí, ale i do vzdálenějších zajímavých míst – do kaňonu Colca a k jezeru Titicaca.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 5. 2017

Cena: 81 390  za 12 nocí


Více podrobností

PERU S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ POBYTU U MOŘE V MEXIKU

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do Peru, kombinovaný s odpočinkem na plážích u Karibského moře v Mexiku. Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Peru s českým průvodcem a poté se vrátit společně zpět domů, nebo využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře.

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 14. 3. 2017

Cena: 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

SPECIÁL PRO 55+

 s českým průvodcem

Speciální termín a program pro spřízněné duše, které si chtějí dopřát zážitek ze zelené perly Indického oceánu zvané Srí Lanka!

Program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
Nejprve čeká krátký odpočinek na jedné z nejlepších pláží jihozápadního pobřeží, v hotelu legendě. Je to příležitost, která
se už zřejmě nebude nikdy opakovat!

 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4.2017

Cena: 86 900  za 19nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Japonsko

FOTO: archiv autora

Termín: 5. 4. a 9.5.

Cena: 104 690  za 11 nocí


Více podrobností

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do sakurami rozkvetlého Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Ósaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hiroshimě si připomeneme její pohnutou válečnou historii, cestu zakončíme v historickém Kjótu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více – pří výletech se podíváme např. do Nikka, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.