Pozor na nabídky cestovek. Pořádně je prostudujte.

Nabídka zájezdů, které v sobě zahrnují Krugerův národní park, je na našem trhu dost široká. Určitě se ale vyhněte všem nabídkám, které vám nezaručí, že budete nocovat přímo v parku nebo v některé soukromé rezervaci na park navazující, ale bez bariér! Jednou z výhod Krugerova národního parku je, že ubytování uvnitř parku si může dopřát prakticky každý. V parku je řada kempů nabízejících ubytování za lidové ceny. Kromě plně vybavených bungalovů a kempovacích míst pro stany a karavany v nich obvykle najdete také restauraci a obchod.

2 000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

2000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

FOTO: archiv autora

Vybírejte obezřetně

Některé kempy leží na břehu řeky, jiné třeba u napajedla. Přímo z terasy restaurace pak můžete pozorovat zvěř, která se tam přijde osvěžit, a oběd vám zpestří „koncert“ hrochů.

Kemp Lower Sabie. Středně velký kemp se 60 bungalovy. Má krásnou plohu u řeky Sabie.

Kemp Lower Sabie. Středně velký kemp se 60 bungalovy. Má krásnou polohu u řeky Sabie.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Bungalovy jsou postaveny v africkém stylu, mají doškovou střechu a ničím nenarušují ráz krajiny. Každý z nich má vlastní příslušenství a také plně vybavenou kuchyňku. Nečekejte tady žádný luxus soukromých rezervací, ale rozhodně si tu pohodlně odpočinete po celém dni na safari. Večer můžete posedět na terase, kde si na venkovním grilu připravíte třeba kus vynikajícího jihoafrického hovězího. Prakticky každé ubytování, odpočívadlo nebo piknikové místo je vybaveno grilem. Jihoafričané grilují téměř vždy a všude. Stačí se zastavit v obchodě pro pytel dřevěného uhlí, kus skvělého lokálního masa a láhev vynikajícího jihoafrického vína a můžete si udělat krásný večer v buši pod nekonečnou africkou oblohou.


Přečtěte si o zajímavých místech v okolí Krugerova parku, která doporučujeme navštívit.

 V jednoduchosti je kouzlo

Aktivnější a dobrodružnější povahy mohou vyrazit do kempů v divočině.

Na africkém kontinentu se nacházejí tisíce destinací, které nabízejí setkání se zvířaty a divokou přírodou. Ale opravdu jen málo z nich se dá nazvat divočinou. Přibližně polovina území Krugerova národního parku (asi dva milióny hektarů) je označena jako divočina a právě zde najdete kempy – základny pro pěší safari. Sem dorazí jen minimum návštěvníků a velká většina z nich ani netuší, že taková možnost existuje. Přitom je to jedna z nejkrásnějších možností, jak se s Krugerovým národním parkem seznámit. Pěší safari vás vrátí o sto let zpátky, do doby prvních cestovatelů, kteří objevovali africkou přírodu.

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Návrat k podstatě safari

Ježdění otevřeným džípem po krajině a bydlení v luxusní lodži či ještě luxusnějších stanech nemusí být pro každého nutně to pravé. Pokud už máte tuto variantu vyzkoušenou, velkou pětku jste viděli několikrát ze všech stran a chcete zažít něco nového, pak je varianta otevřeného kempu pro pěší safari právě pro vás. Budete bydlet v jednoduše zařízeném kempu a v doprovodu zkušených ozbrojených stopařů budete vyrážet pěšky do divočiny. Poznáte africkou buš jinak, než jste ji znali doteď – divočina, klid, a hlavně žádní další lidé ani automobily. Jen vaše malá skupinka a buš.

Na safari v soukromém parku Balule vyrazíte v otevřeném terénním voze.

Na safari v soukromém parku Balule vyrazíte v otevřeném terénním voze.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Přečtěte si víc o pěším safari.

 Civilizace je tam někde daleko za horizontem

Kdo se chce vyhnout masové turistice, musí na sever parku. Je to lokalita, kam téměř nikdo nezavítá, protože tu není tolik infrastruktury, je to mnohem dál a bývala to nebezpečná zóna, díky blízkosti mozambické hranice.

Minulost je ale zapomenuta, a pokud se sem vydáte, nebudete litovat. Shirveni Bushweld Camp je místo pro vás. Provozují ho přímo národní parky. Je to jednoduché a relativně levné zařízení, ale jste v naprosto unikátním místě a divočině.

Západ slunce v Krugerově národním parku zažijí pouze ti, co se v parku ubytují. Ostatní musí před setměním park opustit.

Západ slunce v Krugerově národním parku zažijí pouze ti, kteří se v parku ubytují. Ostatní musí před setměním park opustit.

FOTO: CK Marco Polo International

Na pár dnů si odpočinete od veškerých výdobytků civilizace, po večerech nebudete koukat na televizi, ale do ohně a na hvězdnou oblohu a místo zpravodajství z domova i ze světa budete poslouchat nefalšované zvuky divočiny. Vaši večeři nebude přerušovat zvonící telefon, ale praskání v křoví, naznačující, že si něco většího přišlo shánět potravu až na hranici vašeho kempu.

Hroch může být velmi nebezpečný. Zvlášť když se stará o mládě.

Hroch může být velmi nebezpečný. Zvlášť když se stará o mládě.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Uvědomíte si, co všechno člověk přehlídne při projíždění buše v autě, a budete se cítit součástí přírody – nikoliv jen divákem. Poznáte mnoho divokých rostlin, naučíte se číst stopy zvěře a vyzkoušíte si, jaké to je se nepozorovaně přiblížit buší k divokým zvířatům. Na vlastní kůži zjistíte, jak za těch pár dní v divočině dokážete zapomenout na starosti a problémy všedních dnů a váš městský život vám bude připadat neuvěřitelně vzdálený.

Takhle raději nechtějte Krugerův národní park zažít. Příliš mnoho aut na jednu chudáka lvici. Víme, jak se takovým situacím vyhnout.

Takhle raději nechtějte Krugerův národní park zažít. Příliš mnoho aut na jednu chudinku lvici. Víme, jak se takovým situacím vyhnout.

FOTO: CK Marco Polo International


Pár rad pro ty, co se vydají do parku v běžném autě

Hodně lidí podlehne iluzi, že si dokážou vše zařídit sami a nepotřebují k tomu žádnou cestovní kancelář. Pronajmou si auto v půjčovně a vyrazí do Krugerova národního parku. Někdy spí mimo park, což je nejhorší varianta, protože jsou limitováni otevírací dobou parku. Kvůli tomu nemají šanci na skutečné ranní safari a na safari v podvečer. Jiní se rozhodnou pro ubytování uvnitř parku, ale na safari vyrážejí pronajatým autem. Samozřejmě mají omezenou dostupnost, mohou pouze po označených cestách a setkání se zvířaty je velká náhoda.

Přesto i tak lze zažít zajímavé safari, jen to chce čas. Ubytujte se na jednom místě, alespoň na dvě noci. Nemějte ambice prohlédnout si celý park, cožpak byste si troufli prohlédnout Moravu za dva dny? Co byste asi viděli a zažili?

Když si dopřejete čas u napajedla, můžete zažít i souboj hrochů.

Když si dopřejete čas u napajedla, můžete zažít i souboj hrochů.

FOTO: archiv autora

Stejné je to v Krugerově parku. Když si správně vyberete místo a zůstanete na něm víc dnů, máte šanci dostat se mimo hlavní tahy, na vedlejší prašné cesty. Máte šanci najít si napajedlo a čekat u něj na zvěř. Váš zážitek z přírody se znásobí. Při pronájmu volte co největší auto, zvětší se tím vaše možnosti výhledu z něj ven, a pokud si pronajmete 4x4, pak i možnost využít postranních cest vzroste.  Respektujte zvířata a ona budou respektovat vás. Za všechny konflikty se zvěří může vždy člověk!


Přečtěte si víc o soukromých rezervacích napojených na Krugerův národní park.

Soukromé části parku mají jiný režim

Pokud se rozhodnete investovat do návštěvy víc peněz, můžete zamířit do některé ze soukromých částí parku nebo do soukromých rezervací na park navazujících. I tady je škála hodně široká. Od velmi příjemných cen v menších projektech až po hodně drahé lodže. Soukromé rezervace mají na svém území mnohem volnější režim. Auta mohou mimo cesty, pěší safari je samozřejmostí, stopaři a rangeři jsou velmi dobře školení, nikam se nechvátá. Pokud máte na safari víc než dva dny, určitě se vydejte do některé soukromé části parku.

O přestávce ranního safari posnídáte u hrošího bazénu. Váš ranger se postará o spokojenost, bezpečí a soukromí.

O přestávce ranního safari se nasnídáte u hrošího bazénu. Váš ranger se postará o spokojenost, bezpečí a soukromí.

FOTO: andBeyond

 

Nepodceňujte přípravu

Je důležité dobře si dopředu promyslet, co od návštěvy Krugerova parku vlastně očekáváte, a podle toho pak volit způsob, jak se do parku vydáte. Většina zklamání vyplývá právě z rozporu mezi představami a reálným provedením návštěvy. Jsou cestovní kanceláře, které za návštěvu Krugerova národního parku vydávají dokonce i to, když se parkem pouze projíždí. Ráno do parku vjedou na severu a večer z parku vyjedou na jihu. Ujedou 250–300 km, bez šance na delší a soustředěné zastávky. To je ta nejhorší varianta, jak park navštívit, a k takové návštěvě se rozhodně nenechte zlákat. Chtějte po své cestovní kanceláři podrobnosti a pak snadno poznáte, zda své práci rozumějí, nebo vás jen chtějí nalákat na známý a populární pojem.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Opravdovými vládci Krugerova národního parku jsou sloni. Je jich v parku víc než 13 000 kusů.

FOTO: archiv autora

Termín : 26. 3. a pak každý týden

Cena : 17 200 Kč

(cena bez letenky do Johannesburgu)

Více informací

NÁKLAĎÁKEM DO KRUGEROVA NÁRODNÍHO PARKU


Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede do nejznámějšího národního parku jižní Afriky.
Čeká vás safari v Krugerově národním parku, a to jak přímo na jeho území, tak i v soukromé rezervaci, která je součástí většího Krugeru.
Navštívíte i nádherný Blyde River Canyon.

 

 

Peru

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 5. 2017

Cena: 81 390 Kč za 12 nocí


Více podrobností

PERU S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ POBYTU U MOŘE V MEXIKU

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do Peru, kombinovaný s odpočinkem na plážích u Karibského moře v Mexiku. Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Peru s českým průvodcem a poté se vrátit společně zpět domů nebo využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře.

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 14. 3. 2017

Cena: 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

SPECIÁL PRO 55+

 s českým průvodcem

Speciální termín a program pro spřízněné duše, které si chtějí dopřát zážitek ze zelené perly Indického oceánu zvané Srí Lanka!

Program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
Nejprve čeká krátký odpočinek na jedné z nejlepších pláží jihozápadního pobřeží, v hotelu legendě. Je to příležitost, která už se zřejmě nebude nikdy opakovat!

 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900 Kč za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 1. 3.–31. 3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m2.

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.