Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Čtvrť Bastakiya – popelka, kterou nesmíte přehlédnout

Malá nenápadná čtvrť Bastakiya, založená v 19. století íránskými obchodníky, se pomalu stává perlou Dubaje. Velmi zdařile zrekonstruované domy v křivolakých historických uličkách se staly neoficiálním centrem umělců. Malé galerie, hospůdky, kavárny, ale i penzióny a boutique hotýlky, to vše vytváří velmi zajímavý a nečekaný kontrast okázalosti a nablýskanosti velkolepých staveb Dubaje. Tady pocítíte úplně jinou atmosféru. Klidný a tichý stín dvorečků, vynikající káva a dobré jídlo. Tady se nikam nespěchá.

Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kdo má čas a chce si opravdu zažít atmosféru čtvrtě Bastakiya, měl by se tu alespoň na jednu noc ubytovat.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv CK Marco Polo

Burj Khalifa

Tuhle stavbu nemůžete přehlédnout. Nejvyšší stavba na planetě se vám předvádí od chvíle, kdy vystoupíte z letiště. Tyčí se nad městem jako obrovská kosmická loď. Zázrak moderní technologie a designu. Když vystoupáte rychlovýtahem do 134. patra a z ochozu pohlédnete na město, máte opravdu velkolepý pocit. Jako byste stáli na křídle letadla.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv CK Marco Polo

Určitě si rezervujte návštěvu několik dnů dopředu, buď přes svou cestovní kancelář, nebo on-line. Nejenže si vyberete svůj čas návštěvy, ale také ušetříte za včasný nákup.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Mořské akvárium

Každý, kdo měl doma třeba jen malé akvárium, ví moc dobře, kolik práce dá jeho údržba a kolik různých nebezpečí čeká na chovatele akvarijních ryb. A teď si představte akvárium na 10 miliónů litrů mořské vody s několika tisíci živočichů. Největší akvárium na světě. 140 druhů ryb včetně 300 žraloků.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Pokud se rozhodnete vstoupit do středu akvária, nechvátejte nikam a dopřejte sami sobě čas na to, vnímat úchvatný svět mořských tvorů. Staňte se alespoň na pár minut kapitánem Nemem.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Vodní svět

Když jsem přiletěl do Dubaje poprvé, psal se rok 1991 a v Dubaji byla jen jedna hlavní silnice a několik moderních budov. Rozhodně bych ani ve snu nepředpokládal, že za necelé tři desítky let se okolní poušť změní v novodobý Babylon. Tehdy mne na každém kroku upozorňovali, že mám šetřit vodou, protože vody je málo a je vzácná. Kdybych se zeptal, kde je v Dubaji nějaký vodní park, asi bych tím urazil hostitele.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Dnes je v Dubaji vodních parků několik a atrakce, které nabízejí, jsou ty nejmodernější na světě. Zařádit si v prosluněném vodním parku je snem každého dítěte, ale i dospělí si tu užívají opravdu dokonale.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Arabská poušť

Být ve Spojených arabských emirátech a nenavštívit poušť je něco podobného jako navštívit Česko a nenapít se piva. Jenže stejně jako u nás není pivo jako pivo, není ve Spojených arabských emirátech návštěva pouště jako návštěva pouště. Kdo se nechá zlákat k návštěvě velkých komerčních kempů, může být zklamán. Trasa pro terénní vozidla je proježděná, jídlo a zábava v kempu jsou masové. Tak trochu bez chuti a vůně. Je lepší si připlatit a vyrazit do menších kempů nebo ještě lépe rozhodnout se přespat v poušti a ubytovat se na jednu nebo na dvě noci v některém pouštním hotelu. Najednou jste opravdu v jiném světě. Atmosféra stmívání a příchodu noci, ranního rozbřesku a nástupu vlády slunce rozechvěje vaše srdce i duši. Navíc je v poušti možnost vybrat si z mnoha aktivit, od procházky přes jízdu na koni až po jízdu na velbloudu.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Ve Spojených arabských emirátech toho můžete zažít mnohem víc, ale těchto pět věcí byste do svého plánu zařadit určitě měli.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 5. 2017

Cena: 81 390,-- za 12 nocí


Více podrobností

PERU S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ POBYTU U MOŘE V MEXIKU

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do Peru, kombinovaný s odpočinkem na plážích u Karibského moře v Mexiku. Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Peru s českým průvodcem a poté se můžete vrátit společně zpět domů, nebo využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře.

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 14. 3. 2017

Cena: 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

SPECIÁL PRO 55+

 s českým průvodcem

Speciální termín a program pro spřízněné duše, které si chtějí dopřát zážitek ze zelené perly Indického oceánu zvané Srí Lanka!

Program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
Nejprve vás čeká krátký odpočinek na jedné z nejlepších pláží jihozápadního pobřeží, v hotelu-legendě. Je to příležitost, která už se zřejmě nebude nikdy opakovat!

 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900,-- za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 28. 1.–31. 3. 2017

Cena: 9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m².

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.