Dokonalé místo

„Vybrat si dokonalé místo a pak se postarat o vše ostatní. Mít šestý smysl a vidět krásné místo v harmonii s tím, co na tom místě postavíte. V tom je kouzlo, které ovládá jen málo lidí na světě.“ Vysvětluje klíč k úspěchu Sonu Shivdasani, zakladatel a výkonný ředitel Six Senses. Někomu to může znít trochu neskromně, ale je to jen velmi upřímné přiznání. Sleduji vývoj Six Senses od samého počátku, kdy otevřeli svůj první hotel na Maledivách a úplně tím změnili styl Malediv. Jejich Soneva Fushi přišla jako první s konceptem luxusních bungalovů, dokonale zasazených do původní přírody ostrova. Jako první nepoužila k výstavbě korály z okolí ostrova a jako první poskytovala co nejintimnější a nejohleduplnější servis. Sonu Shivdasani a jeho žena Eva pak začali hledat další krásná místa v Asii, kde by mohli svou zkušenost uplatnit. Nedbali na to, jaká je kde infrastruktura, jaké další hotely jsou v okolí, nedávali si žádná omezení. Vybrali si dokonalé místo a pak se postarali o vše ostatní.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam

FOTO: archiv autora


Rajský ostrov u vietnamského pobřeží

Ve Vietnamu jsou všechny pláže veřejné. Tak zní zákon. Jenže když si správně vyberete pláž, kterou na obou koncích svírají skaliska a nad kterou se tyčí velký kopec porostlý nepropustnou džunglí, a ten kopec i se skálami si koupíte nebo pronajmete, vytvoříte si z veřejné pláže soukromou. A to je přesně příklad zátoky Ninh Van Bay. Jen málo hotelů se může pochlubit tak krásnou, dlouhou, písčitou a opuštěnou pláží. Takže dokonalé místo bychom měli a teď se jen postarat o to ostatní.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam

FOTO: archiv CK Marco Polo


Příroda a soukromí

Seděl jsem na kajaku kousek od pobřeží a pozoroval hotelový komplex zpovzdálí. Dlouho jsem nemohl přijít na to, čím mě ten pohled tak fascinuje. Vilky rozházené po pobřeží a po svahu kopce nebo na velkých kamenech. Oblouk dlouhé pláže. Sytá zeleň tropické džungle. Modrá barva vodní hladiny. To všechno tu sice bylo, ale to už jsem viděl na víc místech. Tady bylo ale něco navíc, něco, co jsem nedokázal pojmenovat. Odpádloval jsem ještě o kus dál, abych získal ještě trochu větší odstup. A pak jsem na to přišel. Najednou vilky zmizely. Splynuly dokonale s terénem, s džunglí, se skalisky. Jako by tu resort vůbec nebyl. Jako by byl přede mnou jen neobydlený, opuštěný ostrov. Kdyby někdo hotel rozmontoval a odvezl, nikdo by nic nepoznal.

Nanh Van Bay. Vietnam.

Nanh Van Bay. Vietnam

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Kámen, moře a vy

Architektura celého hotelu je dokonalá, ale stejně mě nejvíc fascinují vily postavené na obrovských kamenech. Jsou trochu odstrčené od ostatních vil. Na konci zálivu, v ničím nerušené izolaci. Celý svět jako by byl někde za kopcem. Jste tu jen vy, mohutné kameny, pláž a moře. Dřevěná konstrukce vilek vypadá až neuvěřitelně jednoduše. Tak trochu stodola. Ale velmi příjemná, s jemným koloniálním duchem. Na první pohled prostá, ale pak zjistíte, že někdo velmi dobře myslel na vaše pohodlí, a když přijmete myšlenku, že jste na dovolené a nepotřebujete mnoho moderních vymožeností, na které jste zvyklí ze svého městského bytu, pak se najednou uvolníte, odhodíte boty a začnete si užívat svou plážovou dovolenou.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam

FOTO: archiv CK Marco Polo

 
Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam

FOTO: archiv CK Marco Polo

Dejte si jídlo, kde vám libo a kdy vám libo

K tak dobrému místu a tak dobrým vilám samozřejmě patří i dobré jídlo. Čerstvé ryby, lobster, krevety? Nebo hovězí či jehněčí? Nebo jen zelenina? Je na vás, co si vyberete. Nechce se vám jít do restaurace a chcete zůstat na své terase s výhledem na moře? Nebo chcete připravit stůl na pláži? Dobré jídlo a pohodové stolování patří k dovolené, tak proč se omezovat jen na tradiční restauraci.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam

FOTO: archiv autora

Rub izolace

Je skvělé mít pláž téměř jen pro sebe. Je skvělé mít intimní soukromí. Je skvělé mít velmi privátní a spolehlivý servis. Jenže vždy je něco za něco. Když po pár dnech budete mít nutkání vyrazit si v podvečer do hlučných ulic vietnamského městečka, zajít si na obyčejné nudle s kuřecím nebo na tradiční pouliční polévku pho, nemůžete jen tak vyjít z hotelové brány. Jste na ostrově, od civilizace vzdáleni cca 45 minut lodí. Přes den vás na pobřeží hotelová loď doveze, ale večer je to z důvodu bezpečnosti už mnohem složitější. Raději počítejte s tím, že se z ostrova moc nepohnete. Proto je možná lepší kombinovat si pobyt v Minh Van Bay ještě s pár dny někde mezi lidmi. Třeba v Saigonu.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Ninh Van Bay. Vietnam

FOTO: archiv CK Marco Polo

Poptávkový formulář

SIX SENSES NINH VAN BAY

zájezd na míru

Chcete sestavit zájezd na míru do hotelu Six Senses Ninh Van Bay? Vyplňte poptávkový formulář.

 

 

Peru

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 5. 2017

Cena: 81 390,-- za 12 nocí


Více podrobností

PERU S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ POBYTU U MOŘE V MEXIKU

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do Peru, kombinovaný s odpočinkem na plážích u Karibského moře v Mexiku. Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Peru s českým průvodcem a poté se vrátit společně zpět domů, nebo můžete využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře.

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 14. 3. 2017

Cena: 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

SPECIÁL PRO 55+

 s českým průvodcem

Speciální termín a program pro spřízněné duše, které si chtějí dopřát zážitek ze zelené perly Indického oceánu zvané Srí Lanka!

Program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
Nejprve čeká krátký odpočinek na jedné z nejlepších pláží jihozápadního pobřeží, v hotelu-legendě. Je to příležitost, která už se zřejmě nebude nikdy opakovat!

 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900,-- za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 7. 1.–31.3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m².

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.