Nenápadné údolí, které vás ohromí

Už samotný příjezd k Salinas de Maras je skvělá podívaná. Uzoučká silnice, která vede mezi poli, se zničehonic začne jako had plazit prudce dolů. Na silnici se vejde jen jedno auto, takže každé setkání s někým v protisměru znamená vyhýbací manévry, během kterých se jedno nebo druhé auto dostane až na okraj prudkého srázu. Když je to zrovna vaše auto a vy sedíte u okénka na té správné straně, otevře se vám nádherný výhled do údolí a na solná jezírka. Nesmíte moc dumat nad tím, co by se stalo, kdyby se utrhla krajnice. To se prostě nestane!

Peru, Salinas de Maras

Peru, Salinas de Maras

FOTO: archiv CK Marco Polo

Sjíždíte zvolna tak do poloviny kopce, kde vás čeká vstup do solného lomu. Je lepší přijet co nejdříve ráno, aby tu nebylo moc lidí. Ale i když se vám to časově nepovede, nezoufejte.

Peru, Salinas de Maras

Peru, Salinas de Maras

FOTO: archiv autora

Chce to čas

Většina návštěvníků má díky nadmořské výšce problémy s dechem, nikam se moc nežene a jen málokdo má odvahu vstoupit mezi solná jezírka. Vy to ale určitě udělejte a prochoďte si je křížem krážem.

V zadní části (sem už opravdu skoro nikdo nepřijde) narazíte na stodoly, kde se sůl skladuje, a na partu dělníků, kteří sůl pytlují. Rádi vám za pár dolarů ukážou celou technologii zpracování, a navíc se s vámi i vyfotí.

Peru, Salinas de Maras

Peru, Salinas de Maras

FOTO: archiv autora

Způsob těžby jako za starých časů

Technologie těžby soli v Marasu je stejná jako za starých Inků. Do mělkých jezírek se napustí voda, ze které se odpařováním uvolní krystaly soli. Sůl je pak třeba posbírat a připravit k odvozu.

Peru, Salinas de Maras

Peru, Salinas de Maras

FOTO: archiv CK Marco Polo

Autem, pěšky, na koni

Solná jezírka Maras jsou umístěna v nádherné krajině. Okolní vysoké kopce svírají úzké údolí a strmé stěny svahů s jezírky vytvářejí kouzelný obraz. Můžete sem celkem snadno dojet autem z Cusca, ale mnohem zajímavější je výšlap pěšky z Posvátného údolí (hodina chůze) nebo sem lze dojet na koni.

Pěšky nebo na koni se do Marasu vydává jen hrstka návštěvníků. Proto máte v horském údolí pod jezírky naprostý klid a můžete si vychutnat procházku horským masívem. Nezapomínejte ale, že jste ve vysoké nadmořské výšce a že můžete mít potíže s dechem, a ani nohy nebudou poslouchat stejně jako doma.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Peru

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 5. 2017

Cena: 81 390,-- za 12 nocí


Více podrobností

PERU S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ POBYTU U MOŘE V MEXIKU

s českým průvodcem


Poznávací zájezd do Peru, kombinovaný s odpočinkem na plážích u Karibského moře v Mexiku. Zájezd je koncipován tak, že můžete absolvovat pouze poznávací část v Peru s českým průvodcem a poté se vrátit společně zpět domů, nebo můžete využít kompletní program s prodloužením pobytu u moře.

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 14. 3. 2017

Cena: 55 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

SPECIÁL PRO 55+

 s českým průvodcem

Speciální termín a program pro spřízněné duše, které si chtějí dopřát zážitek ze zelené perly Indického oceánu zvané Srí Lanka!

Program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.
Nejprve vás čeká krátký odpočinek na jedné z nejlepších pláží jihozápadního pobřeží, v hotelu-legendě. Je to příležitost, která už se zřejmě nebude nikdy opakovat!

 

 

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 7. 4. 2017

Cena: 86 900,-- za 19 nocí

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA JAKO NA DLANI

s českým průvodcem


Nejlepší okruh JAR na trhu, skvělý poměr cena–výkon. Za tři týdny navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město.
Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 7. 1.–31. 3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m².

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.