Zanzibar – jistota!

Nejlepší plážová dovolená v Africe v lednu a únoru bez diskuse nese jméno „Zanzibar“. Konkurovat může v lednu Mauritius, ale už v únoru je tam nebezpečí cyklónu. Pláže na Zanzibaru nejsou všechny stejně kvalitní a na mnoho z nich působí negativně efekt velkého odlivu. Až budete svůj hotel vybírat, chtějte vědět,, kde přesně váš hotel stojí, a pak si vše porovnejte s údaji v článku v okénku.

Přečtěte si velmi užitečný článek o plážích na Zanzibaru
La Gemma Dell´Est

La Gemma Dell´Est

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Zanzibar je také skvělým doplňkem vaší cesty na safari. Ať už jste na safari v Tanzanii nebo v Keni, prodlužte si svůj pobyt o pobyt u moře na Zanzibaru. Uvidíte dvě nádherné tváře Afriky!

Selous, Tanzanie.

Selous, Tanzanie.

FOTO: archiv autora

Nevýhodou Zanzibaru je ovšem spojení. Vždy musíte nejméně jednou (často dvakrát) přesedat a je to tedy nepříjemné cestování. Ovšem Zanzibar vám tu oběť vyrovná tím, jak skvělý je. Na trhu narazíte na nabídky, které obsahují tzv. „přímé lety“ na Zanzibar. Slušná cestovní kancelář vám vysvětlí, že „přímý let“ je jen technický pojem a ve skutečnosti se jedná o let s několika mezipřistáními (většinou dvěma až třemi) a celková doba letu je tak prakticky delší než na pravidelných linkách s přestupy. Pokud vaše cestovní kancelář o takové skutečnosti mlčí, nehraje s vámi na rovinu a je asi lepší jít jinam.

Zanzibar, Tulia Resort, bazén

Zanzibar, Tulia Resort

FOTO: Tulia Resort

Přečtěte si další zajímavý článek o Zanzibaru
Carana Beach, Mahe, Seychelly.

Carana Beach, Mahe, Seychelly.

FOTO: archiv autora

Seychely a Mauritius 

Leden na Mauritiu je úplně v pohodě, ale únor je zvláštním měsícem. Většinou je to skvělý měsíc, plný slunce, čisté oblohy a nádherného moře. Ale jsou roky, kdy se zničehonic objeví nad Indickým oceánem cyklón a vše se změní. Obloha se zatáhne, zvedne se vítr, slunce není vůbec vidět a moře se tváří nepřátelsky. Bohužel nikdo není schopen předvídat, zda právě letošní únor bude krásný, nebo se objeví démon cyklónu. Je třeba to riziko zvážit.

Přečtěte si další zajímavé články o Mauritiu
Pláž Anse Source d´Argent, La Dique, Seychely

Pláž Anse Source d´Argent, La Dique, Seychely

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

S koncem roku se na Seychelách začne pomalu zhoršovat počasí. Přibývá mraků na obloze a sem tam zaprší. V únoru je sice krásné teplo kolem 30 °C, ale blankytně modrou oblohu uvidíte jen občas. Komu to nevadí, bude na Seychelách nadšený. Kdo ale touží po tom, aby měl ty pravé obrázky ze Seychel, musí sem letět později.

Přečtěte si jeden z nejčtenějších článků této rubriky – je o Seychelách
Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv autora

Thajsko, Barma, Vietnam

Stále více Čechů míří do jihovýchodní Asie. Není se co divit. Letenky jsou nejlevnější za posledních několik let a díky novým spojům se stala jihovýchodní Asie mnohem dostupnější. Pláže v Thajsku jsou u nás známé už dávno a české turisty najdete na mnoha místech. Kdo hledá opravdu panenské pláže, musí na malé ostrůvky. Kdo hledá kombinaci moře, zábavu a poznání, může si vybírat z dalších míst.

Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pláže v Barmě a ve Vietnamu tolik známé nejsou. V Barmě je zajímavá především pláž Ngapali, která lemuje Andamánské moře a kde je výborná infrastruktura. Ve Vietnamu je výborná pláž na jih od Na Thrangu, popřípadě Mui Ne.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam.

FOTO: archiv autora

Jihovýchodní Asie je výborný cíl pro všechny, kteří chtějí i něco vidět, nejen ležet na pláži.

Keňa, Egypt – když víte, co čekat, nebudete zklamáni

Každý rok se to opakuje. Cestovní kanceláře zahltí na konci prosince a začátkem ledna trh s nabídkou last minute zájezdů do Keni. Příliš velká kapacita charterového letu na náš malý trh nutí cestovní kanceláře doprodávat volnou kapacitu za velmi nízké ceny. To by nebylo nic špatného. Pokud by ovšem cestovní kanceláře ve svých nabídkách netvrdily o keňském pobřeží a o svých zájezdech něco, co ve skutečnosti není pravdou.

U některých hotelů se s naplavenými chaluhami dokáží vyrovnat. Malindi, Keňa.

U některých hotelů se s naplavenými chaluhami dokážou vyrovnat. Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Cestovní kanceláře se pak předhánějí ve vzletných slovech. Keňa je bezesporu krásná destinace, ale musíte vědět, co očekávat. Případná zklamání nejsou zaviněna Keňou, ale cestovními kancelářemi, které neříkají úplnou pravdu nebo v touze zaplnit sedačky ve svých letadlech dokonce lžou.

Pohoda na Malindi, Keňa.

Pohoda na Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Tak jako na Zanzibaru, i v Keni je velký odliv. Krásné moře ustoupí i o několik set metrů a váš sen o tom, jak plavete v moři, odchází spolu s odlivem. Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět nebo bude váhat, raději jděte o dům dál. O tzv. „přímém letu“ jsem psal výše. Stejný „přímý let“ totiž míří jak do keňské Mombasy, tak na Zanzibar (navíc s mezipřistáním v Egyptě). Dejte si také velký pozor na nabídku safari z pobřeží, musíte nakupovat velmi obezřetně.

Přečtěte si článek o nejčastějších tricích, které používají cestovní kanceláře
K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv Marco Polo

Kdo se jednou vykoupal v Rudém moři, šnorchloval tam či se potápěl, nedá na něj dopustit. Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Vyznat se ovšem v nabídce na Egypt je velmi komplikované, a pokud se nechcete zklamat, musíte si s výběrem dát kus poctivé práce. Problémem jsou kategorie hotelů, které často neodpovídají skutečné kvalitě. Dále i systém stravování, kde se pojem „all inclusive“ často spojuje s naprosto odlišným obsahem. Problém představují také nepřesné informace cestovních kanceláří, nebo dokonce záměrné matení. Do Egypta určitě ano, ale ptát se, myslet, vybírat obezřetně.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
Woodlands Resort, bazén

Woodlands Resort, bazén

FOTO: woodlands resort

Cena platí pro období 14. 1. - 31. 3. 2017

Cena: 7600 Kč za 7 nocí


Více podrobností


PATTAYA – SPECIÁLNÍ NABÍDKA

WOODLANDS RESORT

7600 Kč za 7 nocí

Skvělý resort situovaný v centru letoviska Pattaya, nedaleko obchodní ulice a nočního centra zábavy. Nedaleko pláže. Vyhlášený svou zahradou a velmi příjemným servisem.

Nedávno rekonstruované pokoje jsou velmi pohodlné a poskytují dobré zázemí pro váš pobyt v Pattayi.

Cena obsahuje ubytování se snídaní.

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 4. 2017

Cena: 56 990 Kč za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

BÁJEČNÉ VELIKONOCE

 s českým průvodcem

Využijte volných dnů velikonočního času a splňte si sen návštěvou perly Indického oceánu – ostrova Srí Lanka. Nechybějí zásadní přírodní a památkové lokality, stejně jako nejhezčí pláže západního i východního pobřeží. Malá skupinka, český doprovod, osvědčené konkrétní hotely!

Na základě dlouholetých zkušeností se zájezdy na Srí Lanku jsme pro vás připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

 

 

Tarangire

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 7.1. -  31.3. 2017

Cena:  9900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA - SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9900 Kč za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m2.

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.